Naslovnica / ŠPORT / Biatlonec Lovro Planko je dosegel normo za Mladinsko svetovno prvenstvo

Biatlonec Lovro Planko je dosegel normo za Mladinsko svetovno prvenstvo

Kamniški biatonec Lovro Planko ima za seboj zelo uspešen tekmovalni vikend v biatlonu, saj se je z dobrimi nastopi dosegel normo za Mladinsko svetovno prvenstvo.

Lovro Planko, član Smučarskega kluba Ihan, je minuli vikend nastopal na IBU mladinskem pokalu v Ridnaunu in med mladimi biatlonci sveta ter v petek osvojil 13. mesto  (15 km in 2 zgrešena strela od dvajsetih), v soboto pa 26.mesto.

Gre za Lovrov največji uspeh kariere, saj je z njim dosegel normo za Mladinsko svetovno prvenstvo, ki bodo februarja v Estoniji.

Na petkovem nastopu je njegov reprezentančni prijatelj Alex Cisar med 110. fanti, ki so prispeli v cilj,  osvojil 2. mesto. Zmagal je Rus Tomshin, tretji pa je bil Nemec Riethmuellerj.

Odlične uvrstitve dokazujejo, da mladinci pod okriljem trenerja Janeza Mariča delajo dobro in upamo, da bomo o njihovih uspehih še lahko pisali.