Naslovnica / ŠPORT / Calcitovi kolesarji uspešni v Zagorju in Kočevju

Calcitovi kolesarji uspešni v Zagorju in Kočevju

Maj Babačič in Ana Inkret sta na četrti dirki pokala SloEnduro v Zagorju ob Savi kamniškemu Calcit Bike Teama prikolesarila zmago in drugo mesto, Calcitovi kolesarji pa so uspešno nastopili tudi v Kočevju, kjer so si v različnih kategorijah prikolesarili štiri prva mesta.

Babačič najboljši v Zagorju, Inkretova druga

Maj Babačič in Ana Inkret sta na četrti dirki pokala SloEnduro v Zagorju ob Savi kamniškemu Calcit Bike Teama prikolesarila zmago in drugo mesto.

Babačič je bil na Cilenca trails najboljši v kategoriji do 19 let, Ana Inkret je bila druga v konkurenci do 17 let. Aljaž Šav je končal na 11. mestu v U15, Žan Rojc je bil 19. Miha Spruk je bil 10. v master 1.

»Vroče temperature so poskrbele za suhe proge. Imeli smo 4 etape. Prvo sem končal na četrtem mestu. Pri drugi pa mi je, zaradi velikega vzpona, uspelo pridobiti veliko prednost pred ostalimi tekmovalci in tudi spust mi je dobro šel. Odvozil sem jo kot najhitrejši. Po tretji in četrti etapi pa sem pozicijo obdržal kljub manjšim napakam na četrti etapi. Tekmo sem končal na prvem mestu v kategoriji U19, šesti med vsemi tekmovalci. Z rezultatom sem zelo zadovoljen,« je povedal Maj Babačič.

Ana Inkret pa je po dirki dejala: »Današnja tekma je bila zelo vroča in naporna. Predvsem 2. etapa, ker je imela na začetku nekaj vzponov. Tu se je pokazala moč v nogah in, da si etapo odpeljal čim bolj tekoče in brez sestopanj. Najbolj mi je bila všeč 3. etapa, ker je imela veliko band. Drugače sem z osvojenim 2. mestom zadovoljna in rezultati po etapah so tudi v redu. V mislih pa sem že na državnem prvenstvu, ki je čez 14 dni v Trbovljah.«

Štiri prva mesta v Kočevju, Naglič 3

Kočevje je en teden po 25. Kamniškem krosu gostilo novo dirko slovenskega pokala SloXcup za gorske kolesarje v olimpijskem krosu. Rok Naglič je najmočnejšo moško elite dirko končal na tretjem mestu. Člani Calcit Bike Teama so sicer prikolesarili do štirih zmag.

V čudovitem vremenu je na deseti dirko XC Kočevje tako kot v Kamniku pred tednom dni slavil Avstralec Sam Fox pred Novozelandcem Matthewom Wilsonom in Nagličem. Najboljši Slovenec zadnjih sezon je po prvem krogu kolesaril na osmem mestu, nato pa napredoval iz kroga v krog, na koncu pa je izkoristil še tehnične težave s kolesom Ukrajinca Dmytra Titarenka za končno tretje mesto.

»Žal mi je starta, ko sem bil na kakšnem 12. mestu in sem zgubil stik s prvimi. Z dirko sem zadovoljen. Tudi s četrtim mestom bi bil. Prejšnji tedni sem imel za Samom 6 minut zaostanka, danes dobro minuto,« je poudaril Naglič.

Najboljši med mlajšimi člani je bil Matic Kranjec Žagar na skupnem 11. mestu.

Tretji član A ekipe Ambrož Vovk je med starejšimi mladinci osvojil četrto mesto, za tretjim je zaostal 5 sekund. »Proga v Kočevju mi je bila zelo všeč, je hitra in tekoča. Startal sem solidno in se boril okoli petega mesta. Zadnji krog sem dal vse od sebe, si priboril četrto mesto in za malo zgrešil tretje. Z dirko sem zadovoljen, ker mi daje potrdilo, da sem na pravi poti,« je bil zadovoljen Vovk.

Med članicami elite je slavila Tanja Žakelj, Calcitovka Maruša Naglič je končala na 8. mestu.

Na dirki do 17 let je Calcitu zmago prikolesaril Nik Golob pred nekdanjim klubskim kolegom Gašperjem Štajnarjem in tretjim Nejcem Teranom, prav tako članom kamniškega kluba.

»Ena mojih najljubših prog, ker je raznolika. Start je bil slab. Postopoma sem začel prehitevati, ugotovil sem, da se dobro počutim. V tretjem krogu sem Gašperja prehitel na ravnini in sam vozil do konca,« je povedal Golob.

Boštjan Hribovšek je med veterani 1 ponovil zmago iz Kamnika, drugi je bil še en Calcitovec Jure Belak. Timotej Bonifer je osvojil tretje mesto med amaterji.

Mlajše kategorije so se sicer na kočevsko progo in tamkajšnji poligon podale že v soboto. Stefani Štrucelj je zmagala med dekleti do 9 let, Anamarija Kosec je bila tretja na dirki do 13 let. Tajda Šoštarko je na dirki do 15 let vpisala prepričljivo zmago, Maks Majnik je končal na drugem mestu dirke U15.