Naslovnica / ŠPORT / Grosupeljčanke so pošteno namučile Kamničanke

Grosupeljčanke so pošteno namučile Kamničanke

Odbojkarice Calcit Volleyja so v tekmi 18. kroga Sportklub prve odbojkarske lige za ženske v gosteh premagale ATK Grosuplje s 3:1 (24, 25, -24, 23). V sredo, 10. februarja, bodo v športni dvorani Kamnik, v tekmi 19. kroga, gostile Novo KBM Branik. Tekma se bo začela ob 17. uri.

ATK Grosuplje – Calcit Volley 1:3 (-24, -25, 24, -23)

Grosuplje – Športna dvorana Brinje, brez gledalcev, sodnika: Melavc (Šempeter v Savinjski dolini), Perčič (oba Kamnik).

ATK Grosuplje: Habjan (L), Pavič, Kogelnik 2, H. Koletnik, Kobilca (L), Strgar, Kukman 5, U. Koletnik, Lovšin 4, Lenart 4, Čož 8, Mijoč 21, Maček 9, Pucelj 12. Trener: Matija Slobodnik.

Calcit Volley: Špoljarič (L), Mihevc 4, Pogačar 3, P. Marušič 2, Š. Marušič 2, Brulec Kostić 15, Boisa 4, Zatković 7, Charuk 9, Jerala 2, Radišković 19, Zorman. Trener: Gregor Rozman .

V obeh dozdajšnjih medsebojnih tekmah so bile Grosupeljčanke v prvem nizu enakovredne kamniškim odbojkaricam, v Kamniku, pa so ga po pravem maratonskem dvoboju celo dobile s 33:31, medtem ko so v svoji dvorani uvodni niz izgubile na razliko. Aktualne državne prvakinje v preostalih nizih niso imele večjih težav. Popolnoma drugače je bilo v nocojšnjem obračunu, ki so ga resda spet dobile Kamničanke, vendar so se morale za zmago pošteno potruditi, vsi štirje nizi pa so se končali na razliko.

Kamničanke so tekmo v Grosuplju odigrale brez svoje prve proste igralke, Leje Janežič, ki je po ugrizu psa morala na šivanje obraza, manjkal pa je tudi oboleli Aljoša Jemec, tako da je ekipo vodil njegov pomočnik Gregor Rozman. Slednji seveda kamniško ekipo zelo dobro pozna, saj je z večino igralk lani osvojil naslov državnih prvakinj. Grosupeljčanke, ki se s krimovkami borijo za peto mesto po rednem delu državnega prvenstva, so z asom Klavdije Čož na začetku uvodnega niza povedle s 6:3, po napaki Kamničank pa so svojo prednost povečale še za točko (8:12). Vendar so gostje izid na 12. točki izenačile, a so jim domačinke z blokom Tajde Lovšin spet pobegnile za tri točke (18:15). Po polminutnem odmoru Gregorja Rozmana so Kamničanke z dvema blokoma Katje Mihevc prvič na tekmi povedle (19:18), toda v napeti končnici, v kateri so gostje naredile preveč lastnih napak, so do prve zaključne žoge prišle domačinke. Toda na servis Olivere Brulec Kostić je presenečenje preprečila Špela Marušič.

Tudi drugi niz je veliko bolje začela domača ekipa, ki je z asom Anje Maček povedla s kar 5:0, tako da je moral Rozman že zelo zgodaj poseči po polminutnem odmoru. Odlična Radiškovićeva je imela največ zaslug, da so Kamničanke prvič v drugem nizu prišle do vodstva (9:8), po uspešno zaključenem napadu Eve Zatković pa je bilo že 15:10 za Calcit Volley. Sledil je nov preobrat, tokrat v režiji Grosupeljčank, ki so z novim asom Mačkove gostjam pobegnile na 18:16, po napadu Helene Mijoč pa na 21:18. A s tem preobratov v drugem nizu še ni bilo konec, kajti z blokom Radiškovićeve so Kamničanke prišle do dveh zaključnih žog za vodstvo z 2:0 v nizih, šele četrto pa je najbolj učinkovita igralka kamniške ekipe z asom tudi izkoristila.

Z dvema zaporednima asoma Mijočeve so domače odbojkarice v tretjem nizu Kamničankam pobegnile za pet točk (10:5), po novi točki nekdanje igralke Calcit Volleyja pa že za šest (15:9). Prednost treh točk so domače odbojkarice ohranile še do izida 21:18, s tremi zaporednimi na servis Radiškovićeve pa so gostje izid na 21. točki izenačile. V še eni napeti končnici so tudi z nekaj sreče domačinke prišle do dveh zaključnih žog za svoj prvi niz na tekmi, ki so ju Kamničanke ubranile, tretjo pa je nato z blokom le izkoristila Manca Lenart.

Veliko število lastnih napak Kamničank je bila tudi značilnost četrtega niza, v katerem so še vodile s 7:4. Toda že šesti lastni napaki gostij so domačinke prvič v četrtem nizu povedle z 8:7, po polminutnem odmoru Rozmana pa z blokom Mačkove tudi z 9:7. Naja Kukman je svojo ekipo popeljala tudi do plus tri (11:8), a je Radiškovićeva izid na enajsti točki z asom izenačila. Z blokom Lenartove in Pucljeve so domačinke v nadaljevanju niza prišle celo do štirih točk prednosti (18:14), zato se je Rozman odločil še za svoj drugi polminutni odmor. Do novega izenačenje je prišlo na 19. točki, do novega vodstva Kamničank pa po uspešni akciji Lucy Charuk (22:21). V končnici je Zatkovićeva bila zaslužna za dve zaključni žogi za končno zmago kamniške ekipe, ki je nato drugo po napaki domače ekipe tudi izkoristila.

Izjava po tekmi

Gregor Rozman, trener Calcit Volleyja: »Čeprav je res, da smo v obdobju, ko obnavljamo telesno moč in so noge nekoliko težje, pa je bolj težava v tem, da je po ligi prvakinj prišlo do padca zbranosti, tako da smo trenutno daleč od želene forme. Preprosto bodo morale dekleta same pri sebi in mi v trenerskem vodstvu najti način, kako igro dvigniti na višjo raven, predvsem pa višjo, ki smo jo prikazali danes. Seveda si domača ekipa zasluži pohvale. Vedeli smo, da nas čaka vse prej kot lahka tekma, domačinke so ves čas pritiskale s servisom, v obrambi so polovile veliko število težkih žog, je pa res, da smo naredili veliko lastnih napak, kar jim je nekoliko olajšalo delo. Skratka, noben element ni bil na tisti ravni, ki smo ga sposobni igrati. Na koncu smo lahko zadovoljni z vsemi tremi točkami, kajti prav lahko bi se tekma končala tudi drugače.«