Naslovnica / ŠPORT / Hladen tuš za kamniške odbojkarje v Kranju

Hladen tuš za kamniške odbojkarje v Kranju

Odbojkarji Calcit Volleyja so v tekmi petega kroga Sportklub prve odbojkarske lige za moške v Kranju izgubili s Hišo na kolesih Triglav z 1:3 (23, -19, -26, -22). V prihodnjem krogu bodo v soboto, 10. februarja, ob 19. uri gostili Maribor, v sredo, 7. februarja pa jih ob 19.30 v Radencih čaka tekma osmine finala pokala Slovenije.

Hiša na kolesih Triglav – Calcit Volley  3:1 (-23, 19, 26, 22)

Kranj – Dvorana Planina, gledalcev 100, sodnika: Strmčnik, Vrenko.

Hiša na kolesih Triglav: Andovski, Nanut 18, Peruničić, Tučen 8, Fajfar (L), Snedec 5, Šikanič 3, Mali 6, Adžović, Jovović 30, Zalokar (L), Jančič. Trener: Sašo Rop.

Calcit Volley: Planinšič 1, Vinkovič 4, Lazar, Karadža Pevc, Košenina (L), Nikolić 5, Okroglič 5, Mitrašinović 5, Brunet 26, Oman, Bakonji 1, Dulčev 12, Pavlović 7. Trener: Mladen Kašić.

V sredo so kamniški odbojkarji nadigrali ACH Volley in mu na prvenstveni lestvici pobegnili za štiri točke. Ob normalnem razpletu bi jim to lahko zagotavljalo prvo mesto po ligaškem delu državnega prvenstva in prednost domačega igrišča v končnici, toda hladen tuš so doživeli le tri dni pozneje. Spet so bili zanje usodni Kranjčani, ki so v sredo izgubili v Murski Soboti, z osvojenimi tremi točkami pa so spet v igri, da redni del prvenstva končajo na tretjem mestu.

Že prvi niz je napovedoval, da Kamničanom na gostovanju v Kranju tudi tokrat ne bo lahko. Prvi so do nekaj večje prednosti prišli domači odbojkarji, ki so z blokom Uroša Tučna povedli s 7:4, vodili pa so tudi še z 10:8. Po treh lastnih napakah domače ekipe so Kamničani prišli do svojega prvega vodstva na tekmi (11:10), po novih napakah Kranjčanov pa je bilo 19:16 za Calcit Volley. Toda po asu Đorđa Jovovića je že na 19. točki sledilo izenačenje, v končnici pa so Kamničani s točko Uroša Nikolića le prišli do treh zaključnih žog. Tretjo je nato zaključil Lazaro Brunet.

Tudi začetek drugega niza je pripadel domači ekipi, ki pa po točki Mateja Nanuta in vodstvu s 5:1 do konca niza gostom niti v enem trenutku niso dovolili, da bi se jim približali na tri točke zaostanka. Zadnjič je bilo to pri izidu 10:7, po novem asu Jovovića je bilo 12:7 za Kranjčane, po bloku Mihe Malija pa že 15:8. Domači odbojkarji so bili do konca niza zbrani, v obrambi so polovili veliko število »težkih« žog, niz pa je končal Mali.

Sredi tretjega niza so Kamničani z uspešnim napadom Nikolića povedli s 14:11, toda po polminutnem odmoru Saše Ropa so Kranjčani preko Tučna izid izenačili na 16:16. Čeprav so gostje še enkrat prišli do nekaj večje prednosti po napadu Bruneta in bloku Uroša Pavlovića, so domači odbojkarji z dvema zaporednima blokoma Tučna povedli z 19:18. Prvi so do zaključne žoge prišli kranjski odbojkarji, eno so nato imeli tudi Kamničani, toda odlični Jovović je svoji ekipi zagotovil vodstvo z 2:1 v nizih.

V četrtem nizu so Kranjčani nadaljevali odlično igro v polju, v napadu pa je bil nezaustavljiv Jovović. Povedli so z 11:5, vendar so Kamničani z dvema zaporednima blokoma Dina Vinkoviča prišli na dve točki zaostanka (12:14), z napadom Tomislava Mitrašinovića na točko zaostanka (16:17), z asom Bruneta pa so izid izenačili (18:18). Ko so Kamničani po napaki domače ekipe prišli do svojega prvega vodstva v četrtem nizu, je zadišalo po tie-breaku, vendar le zadišala, kajti na servis Jovovića in po njegovemu asu so Kranjčani prišli do kar štirih zaključnih točk za končno zmago. Izkoristili so tretjo in še drugič v letošnji sezoni na kolena spravili odbojkarje Calcit Volleyja.

Mladen Kašić, trener Calcit Volleyja: »Po odlični igri v sredo proti ACH Volleyju smo danes prišli do streznitve. Čeprav smo dobili prvi niz, nismo niti v enem elementu igre prevladovali. Domači odbojkarji so že v prvem nizu igrali odlično blok in obrambo, še zlasti njihova obramba je bila fantastična, nato pa se je to le še stopnjevalo. V nekaterih trenutkih nismo imeli pravih rešitev. Zanimivo je, da smo z neposrednim blokom dosegli šest točk več od njih, toda zato so bili oni veliko bolj uspešni v pasivi, dodatno težavo nam je v napadu povzročal Jovović, premalo smo naredili tudi na servisu, saj so imeli domačini 70-odstotni sprejem. Težko je potem igrati proti takšni ekipi, ki se za nameček še tako uspešno brani.«