Naslovnica / ŠPORT / Kamničani do nove zmage

Kamničani do nove zmage

V sedmem krogu 1. DOL – modra skupina so odbojkarji Calcit Volleyballa še četrtič v letošnji sezoni premagali Kanalce. Prvi niz je pripadel gostom, toda po njem so Kamničani zaigrali precej bolje ter zasluženo prišli do nove zmage, s katero so na pragu najmanj drugega mesta pred začetkom končnice državnega prvenstva. Prihodnjo soboto jih čaka gostovanje v Novem mestu.

Calcit Volleyball – Salonit  3:1 (-19, 19, 14, 21)

Kamnik – Športna dvorana Kamnik. 150 gledalcev. Sodnika: Skudnik in Valentar.

Calcit Volleyball: Hribar – libero, Novljan 3, T. Štern 23, Drobnič, Vidmar, Štembergar Zupan 12, Brus 1, Kvas, Stavbar 8, Kotnik 10, Ž. Štern 5, Brulec 3. Trener: Marko Brumen.

Salonit Anhovo: Česnik 5, Šarič – libero, Pirih, Marušič 4, Karnel 1, Kovačič – libero, Dos Santos 19, Jerončič, Čabarkapa 16, Okroglič 11, Čabarkapa 4. Trener: Leon Schilling.

Na dozdajšnjih treh medsebojnih tekmah v letošnjem državnem prvenstvu odbojkarji Calcit Volleyballa Kanalcem niso prepustili niti niza, toda po prvem so se nocoj veselili varovanci Leona Schillinga. Gostje, ki so tekmo začeli v postavi Luka Krivec, Dejan Čabarkapa, Jure Okroglič, Urban Česnik, Israel Dos Santos, Blaž Marušič in prosti igralec Andrej Kovačič so si do prvega tehničnega odmora na servis Dos Santosa priigrali štiri točke prednosti. V domači ekipi, Marko Brumen je prvi niz začel z Janom Brulcem, Domnom Kotnikom, Žigo Šternom, Borisom Brusom, Jernejem Stavbarjem, Tončkom Šternom in Klemnom Hribarjem na mestu prostega igralca, so imeli velike težave s sprejemom, saj je odlični brazilski bloker dosegel tudi dva asa. Tudi v nadaljevanju niza je bila pobuda na strani Kanalcev, ki so bili v tem delu igre boljši tudi v bloku, kar jim je z blokom Krivca prineslo prednost šestih točk (13:19). Za nameček so Kamničani tudi slabo izvajali začetne udarce, pomagala pa nista niti polminutna odmora domačega trenerja. Z novim blokom, tokrat Dos Santosa, so Kanalci prišli do kar osmih zaključnih žog, po napaki Andreja Štembergar Zupana, ki je v sami končnici niza zamenjal Žigo Šterna pa so izkoristili četrto.

Drugi niz je domača ekipa začela s Štembergar Zupanom in Žanom Novljanom in prav domači kapetan je vnesel več živahnosti v igro Kamničanov, ki so popravili svoj sprejem, veliko manj napak pa so naredili tudi na servisu. Do dvanajste točke sta se ekipi še menjavali v vodstvu, toda po seriji lastnih napak gostov so domačini prišli do prednosti treh točk (15:12). Takšna je bila razlika tudi ob drugem tehničnem odmoru. Z uspešnim napadom Tončka Šterna so odbojkarji Calcita prvič na tekmi nasprotnikom pobegnili za štiri točke (19:15), po napaki Okrogliča pa za pet (20:15), kar jim je zadostovalo za izenačenje v nizih.

Razigrani domačini so odlično začeli tretji niz, saj so z blokoma Stavbarja in Kotnika ter uspešnim napadom Tončka Šterna na prvi tehnični odmor odšli že s prednostjo šestih točk. Nato se je razigral še Štembergar Zupan in po njegovih treh zaporednih točkah so do drugega tehničnega odmora svoje vodstvo, povečali še za dve točki. Dokončno je bila ladja gostov v tretjem nizu potopljena po uspešni akciji Stavbarja (20:10), niz pa se je končal z novo točko domačega kapetana. Tudi začetek četrtega niza je minil v premoči domače ekipe, ki je na servis Tončka Šterna povedla s 7:4 in prednost treh točk držala vse do izida 14:11. Vendar se Kanalci niso predali in s tremi zaporednimi točkami so izid na štirinajsti točki izenačili. Po polminutnem odmoru so se Kamničani spet zbrali in z delnim izidom 4:1 lažje zadihali. Tokrat se je za polminutni odmor odločil Leon Schilling, vendar so bili Kamničani dovolj zbrani, da so niz, s tem pa tekmo mirno pripeljali do konca. V svojem polnem sijaju je zablestel Tonček Štern, ki je dosegel zadnjih pet točk za odbojkarje Calcita, ki so vse bliže najmanj drugemu mestu v modri skupini.

Marko Brumen, trener Calcit Volleyballa: »V prvem nizu smo imeli preveč težav s sprejemom in servisom in prav tu gre iskat razlog, da so Kanalci ta niz prepričljivo dobili. Ko smo v nadaljevanju tekme popravili ta dva elementa igre, naša zmaga ni bila več vprašljiva. Tudi tokrat si pohvale zaslužijo vsi igralci, izpostavil pa bi Andreja Štembergar Zupana, ki je, potem, ko je ob koncu prvega niza vstopil v igro, resnično povlekel voz za sabo in bil pravi kapetan, v napadu pa je bil nezaustavljivi Tonček Štern, ki se je izkazal tudi v bloku.«