Naslovnica / ŠPORT / Kamničani prepričljivo v polfinale končnice

Kamničani prepričljivo v polfinale končnice

Odbojkarji Calcit Volleyja so v drugi četrtfinalni tekmi Sportklub prve odbojkarske lige na Ravnah premagali Fužinar SijMetal s 3:0 (22, 16, 17). V prvi tekmi so doma zmagali s 3:0 (14, 26, 14) in se bodo v polfinalu pomerili z Merkur Mariborom, ki je nocoj v Kanalu še drugič premagal Salonit Anhovo. Prva polfinalna tekma bo na sporedu v sredo, 5. aprila, v Kamniku.

Fužinar SijMetal Ravne  – Calcit Volley  0:3 (-22, -16, -17)

Ravne – Športna dvorana OŠ Prežihov Voranc gledalcev 150.

Fužinar SijMetal Ravne: Cafuta 2, Lednik , Križanič, Knuplež (L), D. Ranc, Bregar 8, Erpič 4, Levar, Hribernik, Libnik (L), Vučetić, Plesec 13, Kasnik 1, Jelić 5, V. Ranc 6. Trener: Bogdan Veličković.

Calcit Volley: Planinšič 3, Mujanović 14, Vinkovič 9, Lazar 4, Košenina (L), Arsenoski, Okroglič 8, Sosa Sierra 2, Mitrašinović, Aponza 14, Pavlović. Trener: Jurij Žavbi.

Kamniški odbojkarji so se sprijaznili s tem, da bodo do konca sezone ostali brez svojega kapetana Jana Klobučarja, ob njem pa njihov trener Jurij Žavbi tudi tokrat še ni mogel računati tudi na Uroša Pavlovića. Kljub temu, da je že sredi prvega niza namesto Luisa Sose Sierre do konca tekme igral mladi Dino Vinkovič, njihova zmaga tudi na drugi četrtfinalni tekmi končnice ni bila vprašljiva.

Z blokom Daniela Aponze so Kamničani v prvem nizu povedli s 3:1, toda po njihovi lastni napaki so do dveh točk prednosti prišli Ravenčani, pri katerih je bil v uvodu zelo razpoložen Miha Bregar, ki je še lani igral za kamniško ekipo. V gostujoči ekipi je bil v prvem nizu najbolj razpoložen njen korektor Nik Mujanović, ki je imel tudi največ zaslug, da domačini niso prišli do kakšne prednosti, tako pa sta se ekipi vse do 18. točke menjavali v vodstvu. Z dvema zaporednima, drugo je dosegel Luka Lazar, so Kamničani domačinom pobegnili za dve točki (20:18), po polminutnem odmoru Bogdana Veličkovića pa je Vasja Plesec izid na 20. točki izenačil. Vendar veselje domače ekipe ni dolgo trajalo, kajti po asu Uroša Planinšiča in napaki Uroša Erpiča je bilo že 23:20 za goste, ki so prišli tudi do treh zaključnih žog. Drugo je izkoristil Mujanović.

Na najboljši možni način so Kamničani vstopili v drugi niz, saj so po dveh zaporednih blokih Vinkoviča in Lazarja povedli s 4:1, po točki Jureta Okrogliča že s 6:2. Tudi po polminutnem odmoru Veličkovića se jim Ravenčani niso približali, kajti po asu Planinšiča je bilo že 11:5 za Calcit Volley, zato je domači trener vzel še svoj drugi polminutni odmor v drugem nizu. Za novo najvišjo prednost (14:7) je z blokom poskrbel Aponza, že svojim petim na tekmi. Visoke prednosti Kamničani niso zapravili, še več, do konca so jo še povišali, zadnjo točko za 2:0 v nizih pa je dosegel Vinkovič.

Tudi začetek tretjega niza je pripadel gostujočim odbojkarjem, ki so na servis Mujanovića, dosegel je tudi enega asa in že sedmim blokom Aponze Ravenčanom pobegnili na 7:0. Veličković je vzel še svoj drugi polminutni odmor in šele po njem je Bregar dosegel prvo točko za Fužinar v tretjem nizu. Ko je po dobrem servisu Vinkoviča slabo sprejeto žogo Ravenčanov zaključil Okroglič, je bilo že 9:1 za Calcit Volley. Tekma je bila s tem praktično odločena, kajti v domači ekipi nihče več ni verjel v preobrat, na drugi stran pa tudi Kamničani niso popuščali. Pred vstopom v končnico niza se je s tremi zaporednimi točkami izkazal Aponza, zadnjo točko na tekmi pa je dosegel Vinkovič.

Jurij Žavbi, trener Calcit Volleyja: »Morda na začetku tekme na servisu nismo bili dovolj agresivni in smo ga samo dajali v igrišče, zato so se domačini lahko razigrali, že od polovice drugega niza pa smo igrali tako, kot se je od nas pričakovalo. Veseli me, da sta velik delež k zmagi prispevala Lazar in Vinkovič, ki sta samo še enkrat več dokazala, da lahko igrata vsako tekmo proti vsakemu nasprotniku. Da so Mariborčani zmagali tudi v Kanalu, me ne preseneča, bolj me je presenetilo, da so imeli kar nekaj težav doma s Kanalci. Zdaj nas čaka težka polfinalna tekma z Mariborčani, ki je že v polfinalu pokala in v prvenstvu pokazal, da je težek nasprotnik, tako da bomo morali igrati svojo najboljšo odbojko, če se bomo želeli uvrstiti v finale končnice.«