Naslovnica / ŠPORT / Kamničani še tretjič boljši od Dobljanov

Kamničani še tretjič boljši od Dobljanov

Odbojkarji Calcit Volleyja so v prvi polfinalni tekmi srednjeevropske lige v Pliberku premagali SK Zadrugo Aich/Dob s 3:1 (22, 22, -17, 24). Povratna tekma bo prihodnjo sredo, 1. marca, ob 20. uri, v ŠD Kamnik. Že v petek, ob 20. uri, bodo Kamničani v 20. krogu Sportklub prvi odbojkarski ligi doma igrali še s Črnučami.

SK Zadruga Aich/Dob – Calcit Volley  1:3 (-22, -22, 17, -24)

Pliberk – Dvorana Jufa Arena, gledalcev 200, sodnika: Brlas, Stipaničev Matečić.

SK Zadruga Aich/Dob: Raineer, Pitakoudis 6, Kopschar, Steiner (L), Jordanov 16, Kružkov 10, Kratz, Kaibald 18, Szabo 8, Krassnig, Kitzinger, Madjunkov, Butler 5, Gacs. Trener: Zoran Kedačič.

Calcit Volley: Planinšič 2, Mujanović 1, Vinkovič, Lazar, Klobučar 8, Košenina (L), Arsenoski, Okroglič 8, Sosa Sierra 21, Mitrašinović 10, Aponza Carabali 7, Pavlović 9. Trener: Jurij Žavbi.

Dobljani in Kamničani so se v letošnji sezoni pomerili že trikrat, vse tri tekme so dobili slovenski podprvaki, vendar dve od njih šele v petem nizu. Toda od njihove zadnje medsebojne tekme je minilo nekaj manj kot štiri mesece. V tem času je v obeh ekipah prišlo do določenih sprememb, v ekipi SK Zadruge Aich/Dob predvsem v igralskem kadru, v ekipi Calcit Volleyja pa je pred slabima dvema tednoma prišlo do menjave na trenerski klopi.

Čeprav so Dobljani v začetku uvodnega niza povedli s 6:2, so Kamničani na servis izid na šesti točki že izenačili, po lepo odigranem prvem tempu pa je Daniel Aponza svojo ekipo popeljal do vodstva z 9:7. Z blokom Zlatana Jordanova so domačini izid na dvanajsti točki izid izenačili, po dveh zaporednih napadih Tomislava Mitrašinovića pa so gostje spet prišli do dveh točk prednosti (17:15). Tudi po polminutnem odmoru Zorana Kedačiča, trenerja Dobljanov, so Kamničani nadaljevali z dobro igro in po točki Luisa Sosa Sierre je bilo 19:16 za Calcit Volley, ki je po napaki domačinov prišel tudi do treh zaključnih žog.

V drugem nizu so prvi do dveh točk spet prišli Dobljani, ki so s tremi zaporednimi točkami, zadnjo je dosegel Stefan Kaibald, povedli z 8:6, zato je po polminutnem odmoru tokrat posegel Jurij Žavbi. Ob pravem trenutku, kajti razpoloženi Sosa Sierra je izid že na osmi točki izenačil, Jan Klobučar pa je poskrbel za novo kamniško vodstvo z 12:11, ki pa ni trajalo dolgo, kajti po napaki gostov in asu Jurija Krožukova, je Žavbi vzel še svoj drugi polminutni odmor. Dobljani so pobegnili za tri točki (18:15), toda na servis Luke Laknerja so gostje izenačili na 18:18, z asom Uroša Planinšiča pa povedli z 20:19, zato je po polminutnem odmoru posegel Kedačič. Z blokom drugega kamniškega Uroša, Pavlovića, so Kamničani v končnico vstopili z dvema točkama prednosti (22:20), kar je bilo po napaki domačinov ob njihovi prvi zaključni žogi dovolj za vodstvo z 2:0 v nizih.

Tudi tretji niz so bolje začeli domači odbojkarji, ki so prvo tretjino niza večinoma vodili za točko ali dve, po bloku Alparja Szaba in napadu Kaibalda že za štiri (11:7). V še večjih težavah so bili gostje po svoji lastni napaki in zaostanku petih točk (8:13). Dobljani so z blokom Lamprosa Pitakoudisa vodili tudi s 17:11, ob neprepričljivem sprejemu, neprodornem servisu in neučinkovitem napadu je bil tretji niz za kamniško ekipo dokončno izgubljen. Tako kot prva dva se je tudi tretji niz končal z lastno napako, tokrat Kamničanov.

Težave kamniških odbojkarjev so se nadaljevale tudi v začetku četrtega niza, saj so domačini povedli s 4:1. Z blokom Pavlovića so Kamničani na točko zaostanka (8:9), z njegovim asom pa so izid izenačili na 12:12. Do drugega vodstva v četrtem nizu po začetnem 1:0 so prišli z novim blokom, tokrat Jureta Okrogliča (13:12). Do končnice niza sta se ekipi nato spet menjavali v vodstvu, v sami končnici pa so Kamničani z blokom Aponze prišli do dveh zaključnih žog. Obe so Dobljani rešili, ne pa tudi tretje, saj je napad Kožukova končal v avtu.

V prvi polfinalni tekmi srednjeevropske lige so včeraj odbojkarji ACH Volleyja v gosteh premagali Merkur Maribor s 3:1 (20, -21, 15, 20). Tudi ta povratna tekma bo na sporedu prihodnjo sredo.