Naslovnica / ŠPORT / Kamničani v petem nizu povsem zmleli ACH

Kamničani v petem nizu povsem zmleli ACH

Odbojkarji Calcit Volleyballa so držali obljubo in na drugi finalni tekmi končnice 1. DOL za moške prikazali popolnoma drugačno igro kot pred nekaj dnevi v Tivoliju. V dramatični tekmi so v petem nizu na kolena spravili ACH Volley in se zasluženo veselili zmage, s tem pa tudi izenačenje po številu zmag v finalni seriji. Tretja tekma finala končnice bo na sporedu v nedeljo, 19. aprila, ob 19. uri v dvorani Tivoli.

Calcit Volleyball – ACH Volley 3:2 (-20, 23, -23, 21, 6)

Kamnik – Športna dvorana Kamnik. 500 gledalcev. Sodnika: Seifried in Miklošič (oba Maribor).

Calcit Volleball: Hribar – libero 1, Novljan, T. Štern 17, Vidmar 3, Štembergar Zupan 14, Brus 13, Kvas, Stavbar 7, Kotnik 14, Ž. Štern , Brulec 1. Trener: Marko Brumen.

ACH Volley: Flajs 13, Jereb 1, Plot – libero, Kozamernik 8, Roberts 2, Purič, Pokeršnik, Klobučar 21, Pleško, Jurič – libero, Kozlowski 2, Mochalski 17, Dolegombai 4, Koncilja 2. Trener: Bogdan Kotnik.

Prvo finalno tekmo končnice državnega prvenstva so v dvorani Tivoli brez večjih težav dobili odbojkarji ACH Volleyja. V kamniški ekipi je bilo kar nekaj dolžnikov, in če nič drugega, so pred svojimi navijači varovanci Marka Brumna želeli vsaj čim dražje prodati svojo kožo.

zahvala_DSOPP61

Brumen, ki je tekmo začel z Janom Brulcem, Andrejem Štembergar Zupanom, Domnom Kotnikom, Borisom Brusom, Jernejem Stavbarjem, Tončkom Šternom in prostim igralcem Klemnom Hribarjem še vedno ni mogel računati na poškodovanega Žigo Šterna. Nadarjeni sprejemalec kamniške ekipe je sicer bil v postavi, vendar brez možnosti, da bi vstopil v igro. Tudi na drugi strani mreže je Bogdan Kotnik dvoboj začel s postavo, ki je igrala večji del tekme v Tivoliju, se pravi z Michalom Kowalskim, Andrejem Flajsom, Janom Klobučarjem, Janom Kozamernikom, Semom Dolegombaijem, Ericom Mochalskim in Mihom Plotom na mestu prostega igralca. Da se obeta drugačna tekma, kot je bila prva finalna, se je dalo slutiti že do prvega tehničnega odmora. Nanj so s točko prednosti odšli Ljubljančani, toda domači odbojkarji so z delnim izidom 3:0 pred odhodom na drugi tehnični odmor povedli s 14:13, vendar so nanj z dvema točkama prednosti z asom Flajsa odšli gostje. Ob boljši igri v bloku so aktualni državni prvaki s tremi bloki Kozamernika Kamničanom pobegnili za pet točk (21:16), zato je v kratkem obdobju Brumen vzel še svoj drugi polminutni odmor. A je tudi po njem Kozlowski imel še dva servisa. Niz je bil s tem bolj ali manj odločen, končal pa se je s predolgim servisom Brusa.

calcit_ach2181

V drugi niz sta ekipi vstopili brez sprememb, čeprav je v kamniški Brumen ob koncu niza zamenjal oba sprejemalca. Podobno kot v prvem nizu so ob izenačeni igri na prvi tehnični odmor odšli s točko prednosti. Domači ekipi servis še vedno ni stekel, kot bi si želeli, zato pa so bili bolj učinkoviti v napadu, tudi s prvim tempom, veliko bolj kot v Ljubljani pa je bil razpoložen tudi Tonček Štern. Toda tudi gostje so imeli svoje adute, predvsem v Flajsu in Mochalskemu in po točki slednjega se je domači trener ob zaostanku dveh točk (11:13) odločil za polminutni odmor, ki je njegovi ekipi prinesel vodstvo s 16:15. Vendar ne za dolgo, kajti odlični Flajs je z asom ACH Volleyju priigral dve točki prednosti (20:18). Kamničani se niso predali in s tremi zaporednimi točkami, zadnjo po zaslugi nesporazuma v gostujoči ekipi, v končnico niza vstopili s točko prednosti (21:20). Za polminutni odmor se je zdaj odločil Kotnik, do prve zaključne žoge pa so s prvim tempom Brusa prišli domačini. Čeprav so gostje vzeli še en polminutni odmor, so Kamničani do izenačenja v nizih prišli že s prvo zaključno žogo, saj je napad Flajsa končal v avtu.

calcit_ach2131

Na krilih zmage v drugem nizu so Kamničani z dobro igro nadaljevali tudi na začetku tretjega, ko so na prvi tehnični odmor odšli s prednostjo dveh točk. Z blokom Štembeergar Zupana je bilo 10:7, zato se je Kotnik odločil za prvi menjavo v svoji ekipi in Kozlowskega zamenjal z Matijo Jerebom. Menjava se je gostom obrestovala, saj so z delnim izidom 7:2 prišli do prednosti dveh točk. Domači trener Brumen je odpočil Tončka Šterna in v igro poslal Primož Vidmarja, ki je po vrnitvi na igrišče na petnajsti točki izid izenačil. Tudi po zaslugi napak na servisu domače ekipe so gostje z asom Maria Koncilje, ki je v bloku zamenjal Dolegombaija, povedli z 21:18, z blokom Klobučarja pa že za štiri točke. A niz s tem še ni bil odločen, kajti na servis Tineta Kvasa, ki je zamenjal Brulca, so domači odbojkarji povedli s 23:22, tako da je po polminutnem odmoru posegel še Bogdan Kotnik ter v igro vrnil Kozlowskega. Toda do zmage so vseeno prišli Ljubljančani, kajti Brusova napada nista končala v polju gostujoče ekipe.

calcit_ach2261

Domačih odbojkarjev nesrečno izgubljeni tretji niz ni vrgel iz ravnotežja, saj so z odlično igro navduševali svoje navijače in z asom Štembergar Zupana gostom pobegnili za tri točke. Takšna je bila njihova prednost tudi ob prvem tehničnem odmoru, ki so jo z asom Kotnika in blokom Stavbarja povečali na pet točk (10:5). Gostujoči trener je prvič v finalu končnice v igro poslal Nathana Robertsa, ki je že v svoji prvi akciji Ljubljančanom priboril servis in nato še sam izvajal tri servise. Na enajsti točki sta bili ekipi že skupaj, a so tudi na drugi tehnični odmor s prednostjo treh točk vseeno odšli domači odbojkarji, pri katerih je pred tem namesto Štembergar Zupana priložnost dobil Vidmar. Tokrat v vlogi sprejemalca. In prav Vidmar je imel nemalo zaslug, da so Kamničani v končnico niza vstopili z vodstvom 22:18. Toda po polminutnem odmoru so Ljubljančani z dvema blokoma svoj zaostanek prepolovili, ne pa tudi preobrnili, kajti žoga Robertsa je končala v avtu.

calcit_ach2311

Še peta, od osmih dozdajšnjih medsebojnih tekem v letošnji sezoni med Calcit Volleyballom in ACH Volleyjem se je tako odločala v petem nizu. Trikrat so bili boljši Ljubljančani, enkrat Kamničani, ki so vanj, na servis Brulca, vstopili s tremi zaporednimi točkami. Z asom Brusa so svojo prednost povečali na štiri točke in s to razliko tudi odšli na menjavo strani. Ko je napad Pleška končal v avtu, so bili Kamničani zelo blizu zmagi, s tem pa tudi izenačenju po številu zmag v finalni seriji končnice. To se je tudi zgodilo, delno tudi po zaslugi gostov, ki so naredili dve lastni napaki, Calcit Volleyball pa je vodil že z 12:4. Zmago je potrdil Tonček Štern.

Izjave po tekmi

Jernej Stavbar, igralec Calcit Volleyballa: »Težko je reči, kaj se je spremenilo v treh dneh. Delno tudi zaradi naše dvorane, ki je nekoliko specifična, predvsem pa smo bolj stisnili in posledično so začeli odbojkarji ACH Volleyja delati napake. Mislim, da je bil servis ves čas soliden, tudi servis, pa tudi Ljubljančani na naše globinske podaje niso bili več tako uspešni v bloku. Ker je v napadu steklo tudi Tončku Šternu, smo imeli v napadu celotno širino mreže in to je bila pot do uspeha. Vsekakor je ta zmaga dobra motivacija za nedeljsko tekmo. Še vedno so Ljubljančani favoriti.«

Bogdan Kotnik, trener ACH Volleyja: »Preprosto nismo bili pravi. Vse se nam je dogajalo. Nikakor nam ni uspelo priti do razpoložene šestorke, ampak samo Klobučar ni bil dovolj za zmago. Zdaj smo spet na začetku. Kamničani vedo, da nas lahko premagajo, zato nam bo še toliko težje. Toda v finalu se igra na tri zmage in če ne bomo igrali na polno … Saj smo si želeli, vendar smo preveč žog poslali v avt. Oni so želeli kos torte, mi smo jim podarili celo.«