Naslovnica / ŠPORT / Kamničanke zmago do naslova državnih prvakinj

Kamničanke zmago do naslova državnih prvakinj

Odbojkarice Calcit Volleyballa v letošnji sezoni v treh tekmah v Mariboru še niso okusile slasti zmage, toda na tretji finalni tekmi končnice državnega prvenstva so z odlično igro spravile na kolena aktualne državne prvakinje. Do naslova državnih prvakinj jih loči le še zmaga, ki jo bodo skušale doseči že v torek, 14. aprila, ob 16. uri, v ŠD Kamnik.

Nova KBM Branik – Calcit Volleyball 1:3 (-19, 18, -16, -20)

Maribor: Dvorana Lukna. 500 gledalcev. Sodnika: Skudnik (Mežica) in Melavc (Šempeter).

Nova KBM Branik: Mlakar 17, Blagne, Ammerman 6, Kaučič 8, Ajnihar 1, Sužnik – libero, M. Planinšec, Najdič, S. Planinšec 13, Sobočan 14, Pintar 1, Eržen. Trener: Bruno Najdič.

Calcit Volleyball: Krajnc, Barnes 3, Božič 2, Kregar, Borko 5, Vrhovnik 12, Igličar 17, Forštnarič, Kučej, Hribar, Jerala – libero, Ščuka 22. Trener: Gašper Ribič.

Kamničanke, ki so minulo soboto premagale aktualne državne prvakinje, so z veliko mero optimizma čakale na tretjo finalno tekmo končnice državnega prvenstva. Opogumljene z zmago v svoji dvorani, so prvi niz z Mojco Božič, Petro Vrhovnik, Lano Ščuko, Mekano Barnes, Tamaro Borko, Urško Igličar in prosto igralko Meto Jeralo. Tudi v mariborski ekipi v začetni postavi, v primerjavi s tekmo v Kamniku, pa tudi prvo v Mariboru, ni bilo sprememb, kar pomeni, da je Bruno Najdič dvoboj s Calcit Volleyballom začel s Saro Najdič, Sarah Ammerman, Anito Sobočan, Marino Kaučič, Sašo Planinšec, Izo Mlakar in prosto igralko Karmino Sužnik. Kamničanke so že na začetku niza »pritisnile« s servisom in oddaljile domače napadalke od mreže. Za nameček so bile uspešne še v bloku, kar jim je ob prvem tehničnem odmoru prineslo prednost petih točk. Ob drugem so vodile še za štiri točke, z delnim izidom 5:1 pa so prišle do odločilne prednosti, ki jim je zadostovala za zmago v prvem nizu.

Tudi drugi niz so bolje začele kamniške odbojkarice, ki so na servis Božičeve, z delnim izidom 4:0 povedle s 6:3. Po polminutnem odmoru domačega trenerja Najdiča so Mariborčanke izid na sedmi točki izenačile. Toda po novih treh točkah gostij, so bile domače odbojkarice spet ob svojem trenerju. Tokrat so navodila mariborskega trenerja padla na plodna tla, saj so njegove trenerke z blokom Sobočanove povedle s 14:13. Ko je ista igralka dosegla novo točko za svojo ekipo, je po polminutnem odmoru posegel Ribič, tako kot po točki Mlakarjeve, ki je Mariborčanke popeljala do vodstva z 19:15. Kamničanke so imele preveč težav na sprejemu, zatajile so tudi v napadu, predvsem pa z blokom niso več uspele zaustaviti razigrane Mlakarjeve, ki je v tem nizu dosegla osem točk. Zadnjo v drugem nizu je z blokom dosegla Kaučičeva.

Vendar visok poraz v drugem nizu odbojkaric Calcit Volleyballa ni potrl. Na servis Igličarjeve so povedle s 5:0, na servis Vrhovnikove pa z 11:2. Domači trener je takrat vzel še svoj drugi polminutni odmor, ki je njegovi ekipi prinesel tri zaporedne točke, toda Ščuka je potrdila svoj talent in z dvema uspešnima zaporednima napadoma je prekinila niz domače ekipe. Na drugi tehnični odmor so Kamničanke odšle s prednostjo osmih točk. Z asom Borkove, že petim Calcitovk v tretjem nizu, za vodstvo s 17:8 so se varovanke Gašperja Ribiča še bolj približale vodstvu z 2:1 v nizih, še bližje temu pa so bile po napaki Ammermanove, ki je žogo poslala v avt (18:8). Visoka prednost je kamniški ekipi, čeprav je Ribič po delnem izidu 5:2 vzel svoj prvi polminutni odmor, saj so se Mariborčanke približale na sedem točk zaostanka (13:20), nato pa po zapravljeni prvi zaključni žogi še drugega. Lana Ščuka je s svojo sedmo točko v tretjem nizu Kamničankam zagotovila vodstvo z 2:1 v nizih. Kot zanimivost velja omeniti, da je domača korektorica Iza Mlakar v tem nizu dosegla le točko.

Tudi četrti niz se je za kamniško ekipo začel obetavno, saj so še naprej prevladovale na servisu in z njim povzročale nemalo težav domačinkam. Ob tehničnem odmoru, na katerem so Mariborčanke zaostajale za štiri točke, jih je Najdič spraševal, koga jih je strah? Toda po bloku Barnesove so njegove varovanke za Kamničankami zaostajale že za pet točk (4:9). Z novim asom gostujoče ekipe, tokrat Božičeve, je bil izid na semaforju že 12:6, zato je domači trener vzel še polminutni odmor. Toda po vrnitvi na igrišče je Igličarjeva dosegla novo točko za svojo ekipo, takoj za njo je bila uspešna še Ščuka, tako da je Najdič vzel še svoj drugi polminutni odmor. Zmaga na tretji finalni tekmi je bila za Kamničanke vse bližje, njihova igra pa še naprej na visoki ravni. Na drugi tehnični odmor so odšle s prednostjo devetih točk, toda s serijo dobrih servisov Angeline Ajnihar, ki je na podaji zamenjala Najdičevo, so se jim domačinke približale le še na pet točk zaostanka (12:17). Še bliže so jim bile po uspešnem napadu, do takrat bolj ali manj nevidne Ammermanove, ko so Kamničanke vodile le še za dve točki (18:16). Pomagal ni niti drugi polminutni odmor Ribiča, kajti Mlakarjeve je z blokom izid na 18. točki izenačila. V končnici niza je zablestela Lana Ščuka, veliko zaslug je s servisom imela tudi Barnesova in po bloku Borkove so odbojkarice Calcit Volleyballa prišle do štirih zaključnih žog za vodstvo z 2:1 v zmagah. Izkoristile so že kar prvo.

odbojka_zmaga_mb1

Bruno Najdič, trener Nove KBM Branika: »Praktično vso tekmo, z izjemo drugega niza, nismo igrali tako, kot znamo. V veliki meri so k temu pripomogle tudi Kamničanke, ki so odlično izvajale začetne udarce in si tudi po njihovi zaslugi priigrale visoko prednost, tako da smo jih morali ves čas loviti. To je bilo že težko, Calcit se je razigral, mi pa smo se morali boriti za vsako točko. V drugem nizu smo sicer prišli do igre, ki sem si jo želel, dobro smo delovali v vseh elementih igre. Pričakoval sem, da bomo s takšno igro nadaljevali tudi v tretjem nizu, a se je ponovila zgodba iz prvega niza. V četrtem smo bolj kot na sprejemu padli v napadu, kjer smo imeli težave vso tekmo. Obe naši glavni napadalki, Iza Mlakar in Sarah Ammerman nista imeli svojega dne in ko vse to seštejemo, je logično, zakaj so Kamničanke prišle do zmage. Čeprav zdaj zaostajamo za zmago, mislim, da nismo brez možnosti in da se kaj lahko zgodi, da bo o prvem mestu v državnem prvenstvu odločala peta tekma.«

Gašper Ribič, trener Calcit Volleyballa: »Po našem dobrem začetku, sem seže kar malce ustrašil, ali bomo lahko na tej ravni nadaljevali skozi vso tekmo. Tudi Branik je proti koncu prvega niza začel igrati bolje. V drugem nizu smo bili dolgo izenačeni, vendar nam so nam v končnici Mariborčanke pobegnile. Vendar me veseli, da smo tako v tretjem in predvsem v četrtem nizu zdržali ta pritisk domače ekipe in tekmo pripeljali v svojo korist. Tudi na tej tekmi smo skušali čim bolj ‘pritisniti’ na njihove sprejemalke, jih čim bolj obremeniti in spraviti čim dlje od mreže, kar nam je delno uspelo. V določenih trenutkih tekme smo zelo dobro delovali v bloku in obrambi, kar je veliko pripomoglo h končnemu uspehu. Zadovoljen sem tudi s tem, da so igralke v pomembnih trenutkih sprejemale dobre odločitve v napadu. Seveda pa finale končnice še zdaleč ni odločen.«