Naslovnica / ŠPORT / Kamniške odbojkarice le še zmago do finala končnice

Kamniške odbojkarice le še zmago do finala končnice

Odbojkarice Calcit Volleyja so v prvi polfinalni tekmi končnice Sportklub prve odbojkarske lige v Novi Gorici premagale domači GEN-I Volley s 3:1 (19, 18, -23, 14). Druga tekma bo na sporedu v soboto, 20. marca, ob 18. uri, v športni dvorani Kamnik, morebitna tretja pa dva dni pozneje prav tako v Kamniku. Ekipe v polfinalu končnice igrajo na dve zmagi.

GEN-I Volley – Calcit Volley  1:3 (-19, -18, 23, -14)

Nova Gorica – Dvorana OŠ Milojka Štrukelj, sodnika: Melavc, Markelj.

GEN-I Volley: Grbac 4, Damjanović, Karnel (L), Leban 17, Kovačič, Goršek 5, Forštnarič 5, Đukić 9, Sillah 11, Blažič (L), Gubaš, Žigon 1, Kranjc. Trenerka: Majda Čičič.

Calcit Volley: Špoljarič (L), Mihevc 9, Pogačar 6, P. Marušič, Š. Marušič, Brulec Kostić 20, Boisa, Zatković 13, Janežič (L), Charuk 11, Jerala 1, Radišković 12, Zorman 1. Trener: Gregor Rozman.

Aktualne državne prvakinje so obe tekmi četrtfinala končnice začele slabo, saj so Ankarančanke obakrat slavile v uvodnem nizu. V nadaljevanju Kamničanke niso imele večjih težav, tako kot tudi ne Novogoričanke v tekmah z ATK Grosupljem, ki pa so jih odigrale pred slabimi tremi tedni. Sicer sta se ekipi v rednem delu prvenstva pomerili trikrat, vse tri so dobile kamniške odbojkarice, zadnjo, pred dobrimi petimi tedni s 3:1.

Obe ekipi sta v tekmo vstopili nervozno, kar se je zlasti opazilo pri začetnih udarcih, ki so kot po pravilu končali v mreži ali avtu. Prve so se nervoze otresle kamniške odbojkarice, ki so z dvema zaporednima točkama, zadnjo je prispevala Olivera Brulec Kostić, prve prišle do dveh točk prednosti (9:7). Na deveti točki je resda sledilo izenačenje, vendar zadnje v uvodnem nizu, kajti po novih dveh uspešnih napadih Brulec Kostićeve in novi lastni napaki domače ekipe je bilo že 15:10 za Calcit Volley. S tem pa težav v novogoriški ekipi še ni bilo konec, kajti po asu Eve Pogačar je bilo na semaforju 18:11 za gostujočo ekipo. Največ zaslug za devet točk prednosti Kamničank je imela njihova prosta igralka Leja Janežič, ki je v obrambi rešila številne »težke« žoge, njen trud pa je bil poplačan z vodstvom 22:13. V končnici so Novogoričanke visok zaostanek nekoliko znižale, niz pa je končala Lucille Charuk.

V drugem nizu so bile Novogoričanke tiste, ki so prve prišle do dveh točk prednosti (3:1), na peti pa je izid z blokom izenačila Brulec Kostićeva. Tudi z nekaj sreče so Kamničanke po asu Brulec Kostić prvič v drugem nizu povedle, 9:8, po uspešnem napadu Andjelke Radišković pa je bilo že 13:8. Z dvema zaporednima asoma Selene Leban so se domače odbojkarice gostjam približale na dve točki zaostanka (16:18), njihov nalet pa sta zaustavili Charukova in Katja Mihevc. Kanadčanka v kamniškem dresu je z blokom poskrbela za pet točk prednosti Calcit Volleyja(23:18), Radiškovića z asom pa za šest zaključnih žog za vodstvo z 2:0 v nizih. Drugo je izkoristila Eva Zatković.

Katja Mihevc je z asom v začetku tretjega niza poskrbela za kamniško vodstvo s 7:4. Na podoben način je gostjam s svojim četrtim asom na tekmi vrnila mlada Lebanova, tako da so Novogoričanke zaostajale le za točko (6:7). Po dveh lastnih napakah kamniške ekipe je na trinajsti točki sledilo izenačenje. Vstop v nekoliko mirnejšo končnico je z dvema uspešnima napadoma Kamničankam zagotovila Eva Zatković (21:19), vendar sta bili ekipi po domačem polminutnem odmoru na 22. točki še enkrat več izenačeni. Še ne 16-letna Lebanova, je v sami končnici poskrbela za prvo zaključno žogo novogoriške ekipe, ki jo je Sillahova tudi izkoristila.

S šestimi zaporednimi točkami so Kamničanke, na servisu je bila Eva Pogačar, po uspešnem napadu Brulec Kostićeve, v četrtem nizu povedle z 8:3. Domačinke so jim vrnile z delnim izidom 3:0, a so z dvema zaporednima asoma Zatkovićeve pri vodstvu z 12:6 gostje spet lažje zadihale. Še bližje končni zmagi v prvi polfinalni tekmi končnice so bile po novi točki Radiškovićeve (17:8). Domačinke so se dvakrat še približale na šest točk zaostanka, toda po asu Anje Zorman je bilo spet minus devet (12:21). Visoke prednosti Kamničanke seveda niso izpustile iz rok, zmago pa je z blokom potrdila Radiškovićeva.

Gregor Rozman, trener Calcit Volleyja: »Naša igra še ni na tisti ravni, ki smo jo sposobno igrati in ki jo bomo, o tem sem prepričan, dosegli na naslednjih tekmah. Veseli me, da smo navkljub izgubljenemu tretjemu nizu ves čas igrali zbrano, to pa je tisto, kar je bilo v nocojšnji tekmi najbolj pomembno. Ob tem so igralke ves čas delale tisto, kar smo se dogovorili. Tretji niz smo izgubili po svojih napakah, ko nekaterih zaključkov akcij nismo oddelali stoodstotno in namesto da bi domačinkam pobegnili za nekaj točk, so nato same v končnici z dvema dobrima napadoma zasluženo dobile ta niz. Vendar pa, kot rečeno, svojim igralkam ne morem ničesar očitati, saj so četrti niz spet odigrale zbrano in brez večjih težav prišle do prve zmage v končnici.«