Naslovnica / ŠPORT / Kamniške odbojkarice so tudi Mevzo začele brez izgubljenega niza

Kamniške odbojkarice so tudi Mevzo začele brez izgubljenega niza

Odbojkarice Calcit Volleyja so v svoji prvi tekmi letošnje srednjeevropske lige v domači dvorani premagale Marino Kaštelo s 3:0 (14, 15, 15). V soboto, 15. oktobra, se bodo Kamničanke v tretjem krogu Sportklub prve odbojkarske lige v Ljubljani pomerile s Krimom. Tekma bo ob 16. uri, v dvorani Vižmarje-Brod.

Calcit Volley – Marina Kaštela  3:0 (14, 15, 15)

Kamnik – Športna dvorana Kamnik, gledalcev 60, sodnika: Schirmbacher, Petsche (oba Avstrija).

Calcit Volley: Gorjup 1, Radišković 4, Đorđević 2, Hutinski 5, Boisa 10, Kregar 9, Vukojević, Pucelj 19, Čižman 6, Banko (L). Trener: Gregor Rozman.

Marina Kaštela: Đolonga 1, Ćavar, Dežulović 3, Vukasović 10, K. Zdilar, Roso, Giljušić 3, J. Zdilar 3, Matijašević 1, Apostolski, Petrović 7, Cenović. Trener: Goran Jahura.

Osem dni pred prvo kvalifikacijsko tekmo v ligi prvakinj v Zagrebu proti Mladosti so Kamničanke v prvi tekmi srednjeevropske lige gostile odbojkarice iz Kaštele. Načeloma bo v letošnji sezoni tekmovanje potekalo po turnirskem sistemu, toda ker je dunajski Post Schwechat sodelovanje v zadnjem trenutku odpovedal, je bila v Kamniku le ena tekma. Sicer pa bo v novi sezoni v srednjeevropski ligi igralo sedem ekip, ob Calcit Volleyju in Marini Kašteli še mariborska Nova KBM Branik, avstrijski Linz Steg, zagrebška Mladost, madžarski Bekescabai in ukrajinski Prometej Dnipro, ki bo predstavljal češko žensko odbojko. Lanskoletni zmagovalec, Vasas iz Budimpešte, v letošnji sezoni ne igra v tem tekmovanju, v katerem imajo pravico nastopa le ekipe, ki igrajo tudi v evropskih pokalih.

Slovenske državne prvakinje so tudi v prvo letošnjo tekmo srednjeevropske lige vstopile v nepopolni zasedbi, brez obolelih kapetanke Lucille Charuk in Anamarije Vovk ter poškodovane Fatoumatte Sillah. Vendar se to na njihovi igri v uvodnem nizu ni prav nič poznalo. V tekmo so vstopile z vso resnostjo, osredotočene na igro in na servis Maše Pucelj povedle s 5:0, po bloku Neje Čižman že 9:1. Visoko vodstvo jih ni uspavalo, še naprej pritiskale s servisi, v napadu je bila razigrala mlada Pucelj, ki je samo v prvem nizu dosegla osem točk. Ob zaključku niza so gostjam dovolile tri zaporedne točke, po polminutnem odmoru ga je končala Naja Boisa.

Drugi niz je bil bolj izenačen. Gostje iz Kaštele, za katere je bila to prva uradna tekma v sezoni, so popravile svoj sprejem, bolj učinkovite so bile tudi v napadu, vseeno pa so po točki Mile Đorđević Kamničanke povedle s 7:3. Toda po lastni napaki domače ekipe je bil izid na osmi točki prvič izenačen, z asom Jelene Zdilar so Kaštelanke prvič na tekmi prišle do vodstva (9:8). Vendar ne za dolgo, kajti po polminutnem odmoru Gregorja Rozmana so domače odbojkarice dosegle tri zaporedne točke. Po dveh zaporednih točkah Boise, je po polminutnem odmoru posegel Goran Jahura, saj so njegove varovanke zaostajale že za štiri točke (13:17). Tudi po polminutnem odmoru se Boisa ni zaustavila, dosegla je še dve zaporedni točki, eno je z blokom prispevala Čižman, na semaforju pa je bilo že 21:14 za Calcit Volley. Z dvema novima točkama je vodstvo z 2:0 v nizih potrdila Pucelj.

Tretji niz je na podaji začela Ula Gorjup, že po prvem nizu je svoje mesto Naji Boisa prepustila Andjelka Radišković, Kamničanke pa so vanj po dveh napakah gostij vstopile z vodstvom 5:1. Na servis Ane Matiješević se je Kaštela domači ekipi približala na točko zaostanka (7:8). Za točko so gostje zaostajale še po bloku Lare Dežulović (9:10), toda s petimi zaporednimi točkami na servis Gorju, je bilo že 14:9 za kamniške odbojkarice pri katerih se je po dveh prejetih blokih spet razigrala Pucelj in zaključila napad za 16:10. Priložnost za igro je v domači ekipi dobila tudi Adriana Vukojević in prav na njej servis so Kamničanke dokončno zlomile odpor Kaštelank (20:11). S svojo 19. točko je tekmo končala Maša Pucelj.

Izjavi po tekmi

Gregor Rozman, trener Calcit Volleyja: »Vsako tekmo moramo vzeti, kot smo današnjo in to ne glede na to, kdo je na drugi strani mreže. Zadeve, ki smo se jih dogovorili, smo tudi izvajali in to, kar delamo za zdaj, delamo dobro. Tako moramo tudi nadaljevati in vesel sem, da se držimo dogovorjenega. Vse to je priprava na Mladost, res je, da močnih tekem do Zagreba ne bo, prepričan pa sem, da bomo na treningu toliko dvignili svojo formo, da bomo prikazali dobro igro.«

Goran Jahura, trener Marine Kaštele: »Za nas je bila to prva tekma sezone, ob tem smo tudi v novem, recimo mu olimpijskemu ciklusu, zelo spremenili ekipo in vse to se je odražalo tudi na naši igri. Naš cilj je drugače domače prvenstvo, ki ga začenjamo v soboto, pred tem nas čaka še gostovanje na Madžarskem. Z določenimi stvarmi sem zadovoljen, z določenimi nisem, je pa Calcit Volley preprosto premočan za nas in mu želim uspešno nadaljevanje sezone.« ž