Naslovnica / ŠPORT / Kamniške odbojkarice so v Luki Koper vkrcale zmago in nove tri točke

Kamniške odbojkarice so v Luki Koper vkrcale zmago in nove tri točke

V zaostali tekmi 16. kroga Sportklub prve odbojkarske lige za ženske je Calcit Volley v gosteh premagal Luko Koper s 3:1 (-25, 24, 17, 19). Svojo zadnjo tekmo rednega dela prvenstva bodo Kamničanke igrale v soboto, 20. februarja, ko bodo ob 19. uri, domači športni dvorani gostile SIP Šempeter.

Luka Koper – Calcit Volley  1:3 (25, -24, -17, -19)

Koper – Dvorana OŠ Koper, brez gledalcev, sodnika: Markelj (Bled), Pevc (Škofja Loka).

Luka Koper: Đukić 9, Kladnik, Debernardi (L), Suljić, Smolnik 13, Kolbl 10, Uršič 7, Širol, Simčić (L), Šiljić, Pavlovič 3, Kaker 12, Lazar. Trener: Zoran Jerončić.

Calcit Volley: Špoljarič (L), Mihevc 8, Pogačar 1, P. Marušič 20, Š. Marušič 5, Brulec Kostić, Boisa 15, Zatković 13, Janežič (L), Charuk, Jerala 11, Radišković, Zorman 4. Trener: Gregor Rozman.

V zadnjem času koprske odbojkarice igrajo veliko bolje kot na začetku sezone. Vsekakor se jim pozna dobro delo Zorana Jerončič, ki je ekipo prevzel sredi novembra. V dveh nizih so dodobra namučile aktualne državne prvakinje, ki so prvi niz celo izgubile, drugega pa dobili šele v končnici, v tretjem in četrtem pa je le prišla do izraza večja kakovost kamniških odbojkaric. Gostje so predvsem prevladovale v bloku, v tem elementu igre so dosegle kar 17 točk, največ pet, Naja Boisa, in na servisu, saj so dosegle 13 asov, od tega štiri Anja Zorman.

Čeprav so v uvodnem nizu gostje iz Kamnika na servis Katje Mihevc in po uspešnem napadu Eve Zatković povedle s 6:2, se domače odbojkarice niso predale. Na servis Nine Đukić so zaostanek štirih točk spremenile v vodstvo z 10:9, pred vstopom v končnico pa so z blokom, Naje Boise, prve do dveh točk prednosti prišle Kamničanke (20:18), vendar so prve do zaključne žoge prišle, ko je bila v napadu uspešna Dajana Smolnik, Koprčanke. V prvo niso bile uspešne, tako kot tudi ne Kamničanke, zato pa so se domačinke vodstva z 1:0 v nizih veselile po napaki nasprotnic.

Kamničanke so z nezanesljivo igro nadaljevale tudi v drugem nizu, saj so po uspešnem napadu Urše Uršič zaostajale že za pet točk (6:11). Z blokom Mihevčeve so se približale na dve točki zaostanka (10:12), po lastni napaki domače ekipe pa je sledilo izenačenje na petnajsti. Pred vstopom v končnico niza so Koprčanke po zaslugi Smolnikove še enkrat pobegnile za tri točke (20:17), vodile pa so tudi še z 22:19. Toda na servis Polone Marušič in z dvema blokoma Boise so Kamničanke povedle s 23:22. Zatkovićeva je nato poskrbela za prvo zaključno žogo za izenačenje v nizih, Manja Jerala za drugo, po lastni napaki domače ekipe pa je niz pripadel gostjam.

V tretjem nizu sta bili ekipi izenačeni do osme točke, z uspešnim napadom Polone Marušič so Kamničanke najprej pobegnile za tri (11:8), na servis Mihevčeve in točko Boise pa že za šest (17:11). Prednost šestih točk so gostujoče odbojkarice uspešno branile do konca niza, ki se je končal s tremi zaporednimi točkami Polone Marušič. Zadnjo je dosegla z asom.

Podobno je potekal tudi četrti niz, le da so tokrat varovanke Zorana Jerončiča korak z gostjami držale do 14. točke. Zanje so bili usodni začetni udarci Anje Zorman, ki je prvi del sezone igrala za drugo kamniško ekipo. Mlada kamniška blokerka je s svojimi začetnimi udarci povzročalo veliko težav domačim sprejemalkam, dosegla je tudi tri ase, zadnjega za vodstvo z 21:14. S tem je bilo vprašanje zmagovalk bolj ali manj odločeno, konec tekme pa je minil v znamenju sester Špele in Polone Marušič ter Eve Zatković, ki je tudi potrdila kamniško zmago. Že devetnajsto v rednem delu državnega prvenstva.

Gregor Rozman, trener Calcit Volleyja: »Namenoma smo vso tekmo igrali z mlajšimi igralkami. V prvih dveh nizih smo bili še malce v krču, ko pa so dekleta spoznale, da so sposobne prikazati dobro igro, so se sprostile. Začele so bolje izvajati začetne udarce, posledično smo bili boljši tudi v bloku in obrambi, tako da je imela od sredine drugega niza naša igra rep in glavo. S te strani sem zadovoljen. Običajno nikoli ne hvalim posameznih igralk, tudi nocoj so vse, ki so stopile na igrišče, so naredile svoje, vseeno pa moram posebej pohvaliti dve igralki. To je najmlajša v ekipi, Naja Boisa, ki si je to tekmo zaslužila in jo odigrala zelo dobro, druga pa je Anja Zorman, naš as iz rokava.«