Naslovnica / ŠPORT / Kamniške odbojkarice so v polfinalu končnice

Kamniške odbojkarice so v polfinalu končnice

Odbojkarice Calcit Volleyja so v drugi četrtfinalni tekmi končnice Sportklub prve odbojkarske lige doma premagale Ankaran s 3:1 (-23, 24, 8, 19). Kamničanke so bile s 3:1 (-17, 16, 16, 18) uspešne tudi na prvi tekmi v Ankaranu, tako da so se brez večjih težav uvrstile v polfinale. Njihov nasprotnik bo GEN-I Volley. Prva tekma bo na sporedu v četrtek, 18. marca, v Novi Gorici.

Calcit Volley – Ankaran 3:1 (-23, 24, 8, 19)

Kamnik – Športna dvorana Kamnik, brez gledalcev, sodnika: Miklošič (Maribor), Melavc (Šempeter v Savinjski dolini).

Calcit Volley: Špoljarič (L), Mihevc 4, Pogačar 1, P. Marušič, Š. Marušič 1, Brulec Kostić 22, Boisa 4, Zatković 13, Janežič (L), Charuk 11, Jerala 1, Radišković 11, Zorman 4. Trener: Gregor Rozman.

Ankaran: Markežič 1, Pobega, Valentinova Hristoskova 15, Pangerc 1, Trobec 13, Vedlin Gojčič, Valenčič, Cerovac 6, Petranovič 10, M. Ačko Jarkovič (L), Okuka 5, S. Ačko Jarkovič (L). Trener: Sebastijan Mikša.

Na prvi četrtfinalni tekmi končnice državnega prvenstva so Ankarančanke v uvodnem nizu presenetile aktualne državne prvakinje, ki so jih prepustile le 17 točk. Toda v nadaljevanju so varovanke Gregorja Rozmana postavile stvari na svoje mesto, do odločilne prednosti pa so kot po pravilu prišle v končnici nizov. Še bolj izenačena je bila povratna tekma, v kateri so Ankarančanke spet dobile uvodni niz, drugega pa izgubila šele na razliko, potem ko so ubranile tri zaključne žoge domače ekipe.

V prvem nizu sta se ekipi do desete točke menjavali v vodstvu, na servis Tare Cerovac pa so Ankarančanke prve prišle do treh točk prednosti (13:10). Domači trener Gregor Rozman je vzel svoj prvi polminutni odmor, po njem pa so gostje še vodile s 16:13, a je Olivera Brulec Kostić izid na 17. točki izenačila. Po napaki gostujoče ekipe so Kamničanke že v naslednji akciji prišle do vodstva, z asom Anje Zorman pa so povedle z 22:20. Vendar njihovo veselje ni dolgo trajalo. Spet so bili zanje usodni servisi Cerovčeve, do novega vodstva, s 23:22, je Ankaran popeljala Dobrina Valentinova Hristoskova. V napeti končnici so gostje izkoristile napako domačink in povedle z 1:0 v nizih.

Na začetku drugega niza so Ankarančanke z asom Cerovčeve povedle s 3:0. Že na šesti točki je Brulec Kostićeva izid izenačila, vendar so gostje še enkrat pobegnile, tokrat za dve točki. Zadnjič pri izidu 10:8. Z asom Lucille Charuk so Kamničanke izid izenačile, po še enem njenem asu pa prišle do dveh točk prednosti (12:10). S tremi zaporednimi uspešnimi napadi je Brulec Kostićeva, kamniško prednost podvojila (16:12), pred vstopom v končnice pa je Charukova z blokom poskrbela za vodstvo z 19:14. Toda čeprav so nato imele kamniške odbojkarice kar tri zaključne žoge, je šele četrto izkoristila Brulec Kostićeva.

Začetek tretjega niza je pripadel domači ekipi, ki je na servis Špele Marušič in blokom Katje Mihevc gostjam pobegnila za šest točk (8:2). S tem pa težav za ankaransko ekipo še ni bilo konec, kajti po njihovi lastni napaki so Kamničanke vodile že z 9:2. Ko je razpoložena Brulec Kostićeva s svojo že 16. točko na tekmi kamniško vodstvo povečala na 14:4, je bil tretji niz praktično odločen. Ankarančanke so se sprijaznile s porazom, do konca niza so dosegle le še štiri točke, zadnjo za vodstvo z 2:1 v nizih pa je z blokom za domače odbojkarice dosegla Anja Zorman.

Tudi v četrtem nizu se je prvi za polminutni odmor odločil gostujoči trener Sebastijan Mikša, saj so njegove varovanke po asu Brulec Kostićeve zaostajale za štiri točke (6:10). Z asom Zormanove so Kamničanke povedle s 15:10, vendar se borbene gostje niso predale, saj so z asom Nine Pangerc prišle na dve točki zaostanka (14:16). Zadnjič so za dve točki zaostajale pri izidu 17:19, končnica pa je bila v znamenju kamniških odbojkaric, ki so po dveh lastnih napakah Ankarančank prišle do šestih zaključnih žog za uvrstitev v polfinale končnice državnega prvenstva. Eva Zatković je izkoristila drugo.

Gregor Rozman, trener Calcita Volleyja:»Ankarančanke so spet igrale popolnoma neobremenjeno in to se je poznalo tudi v njihovi igri. Priznati moram, da so odigrale dobro tekmo, vendar me to niti ni presenetilo. Zelo podobno tekmo smo odigrali tudi pred tremi dnevi v Kopru. Mi smo še vedno v nekakšnem krču, ki ga bomo morali do četrtka razrešiti, kajti prihajajo tekme, na katerih bomo morali igrati veliko bolje, če bomo želeli priti do zmage. V naši igri je preveč nezanesljivosti, neodločenosti, ko bi morali potegniti, ne zaključimo … Ampak verjamem, da bomo to do Nove Gorice to popravili in da se bomo že tam pokazali v boljši luči.«