Naslovnica / ŠPORT / Kamniški vaterpolisti s preobratom do zmage proti Kopru

Kamniški vaterpolisti s preobratom do zmage proti Kopru

Prvi dan četrtega turnirja Alpe Waterpolo lige v Kranju je bil v ospredju slovenski obračun med Calcit Water Polom in Grafist Koprom, z 11:10 pa so se na koncu zmage veselili Kamničani.

Calcit Water Polo – Grafist Koper 11:10 (2:1, 0:4, 5:4, 4:1)

Strelci: Martin Stele 1, Ivan Gledec 3, Tilen Leskovec 3, Goran Blažević 1, Aleksander Cerar 3; Boško Krivičić 5, Stefano Giorgi 1, Miha Šantak 1, Stefan Sajko 2, Milan Jačimović 1.

V prvem letošnjem obračunu med kamniškimi in koprskimi vaterpolisti so bili po dveh četrtinah v prednosti varovanci Marina Cetina. Na roke jim je šla tudi izključitev kamniškega vratarja Žurbija, ki je dobil rdeči karton, in ker aktualni slovenski podprvaki v Kranj prišli le z enim vratarjem, je po branju pravilnika namesto njega kamniška vrata branil igralec David Lukić. Ob rdečem kartonu Žurbija so Koprčani vodili s 3:2, do konca četrtine pa sta v polno zadela še Krivičić in Sajko. Vendar se Kamničani niso predali in že na polovici tretje četrtine je Cerar z dvema zaporednima goloma izenačil na 5:5. Kljub temu so pred zadnjim odmorom Koprčani spet vodili z dvema goloma prednosti, saj sta v polno zadela Giorgi in razpoloženi Krivičić. Toda v zadnji četrtini je Cerar po slabih dveh minutah igre izenačil na 9:9, Krivičić je s svojim petim golom koprski ekipi zagotovil še eno vodstvo, toda vse njihove upe po drugi zmagi v AWL je zatrl Gledec, ki je, kot se je pokazalo pozneje, zmagoviti gol dosegel 3:56 minute pred koncem tekme.

»Dobili smo izredno težko tekmo, ki smo si jo sami naredili težko, saj smo od sredine druge četrtine igrali brez vratarja. Toda na koncu smo s skupnimi močmi le prišli do težko prigarane zmage, s katero smo na dobri poti, da se uvrstimo na zaključni turnir,« je bil s peto kamniško zmago v AWL zadovoljen Aleksander Cerar.

»Začeli smo dobro, predvsem v obrambi, v napadu pa smo imeli veliko strelov, ki so končali mimo kamniških vrat. Žal nismo izkoristili tega, da so bili Kamničani večji del tekme brez vratarja, ampak zdaj je, kar je. V AWL smo že nekaj časa brez možnosti za uvrstitev na zaključni turnir, tako da zdaj bolj razmišljamo o državnem prvenstvu,« pa je po tekmi dejal Aleksander Deković, vratar Grafist Kopra.