Naslovnica / ŠPORT / Kamniški vaterpolisti so sezono začeli z zmago

Kamniški vaterpolisti so sezono začeli z zmago

Kamniški Vaterpolisti VD Calcit Kamnik so začeli sezono članskega državnega prvenstva z zmago nad VK Borac iz Banje Luke z rezultatom 19:15 (4:3, 4:4, 6:2, 5:6).

VK Borac iz Banje Luke tudi letos gostuje v slovenskem državnem prvenstvu. Okostje ekipe tvorijo mladi igralci, ki so trd oreh marsikateremu nasprotniku.

Začetek tekme se je začel z vodstvom naših. Gostje so držali priključek vse do polčasa, ki so ga dobili naši vaterpolisti z 8:7. V tretji četrtini je kamniški stroj začel mleti in naši fantje so odšli na odmor pred zadnjo četrtino na varnih pet golov razlike. V zadnji četrtini je po nekoliko bolj grobi igri iz obeh strani zmaga pripadala našim vaterpolistom s skupnim rezultatom 19:15.

Za VD Calcit Kamnik so igrali (goli): Aleksander Cerar (1), Blaž Benkovič, Gašper Brišnik, Kristijan Novak (1), Luka Komatar, Luka Sokler (1), Martin Stele (4), Rok Bergant (1), Sebastijan Novak (2), Tilen Leskovec (7), Tim Burger (2), Urban Benkovič, Urban Zupan. Trener Aleš Komelj.

Besedilo in fotografije: Aleksander Sokler