Naslovnica / ŠPORT / Maj Babačič in Ana Inkret druga na uvodni dirki SloEndura

Maj Babačič in Ana Inkret druga na uvodni dirki SloEndura

V Ajdovščini je bila minuli vikend prva dirka sezone slovenskega pokala SloEnduro za gorske kolesarje v disciplini enduro. Od 10 članov Calcit Bike Teama na startu sta se z drugim mestom najbolj izkazala Maj Babačič v kategoriji do 19 let in Ana Inkret v konkurenci do 17 let.

Maj Babačič je po uspehu podrobno opisal dogajanje: »Danes sem odvozil prvo enduro tekmo v letošnji sezoni in prav tako prvo v U19 kategoriji. Z U19 kategorijo je prišla tudi ena etapa več in tako sem vozil iste proge kot elita. Prva etapa je bila precej položna in skalnata. Drugo etapo sem po svojem mnenju odpeljal najbolje. Začetni del proge je bil precej suh, proti koncu pa je bila proga zelo mokra in blatna, tam sem pridobil na času. Tretja etapa je bila podobna prvi, le da sem že čutil utrujenost.

Četrta etapa je bila najdaljša in najtežja, velik del proge so sestavljali vzponi. Po že prevoženih treh etapah sem moral zbrati vse moči in čez zadnji del proge (vzpon) dati vse od sebe. Pri tem delu proge so mi XC treningi prišli zelo prav. Bil sem 2. v kategoriji starejših mladincev (U19) in deseti izmed vseh tekmovalcev. Z rezultatom sem zelo zadovoljen in malo presenečen, saj sem imel hudo konkurenco. Upam, da bom tekom sezone obdržal pozicijo.«

Odličen uvod v sezono je uspel tudi Ani Inkret, ki je po dirki povedala: »Današnja tekma mi je bila zelo všeč. Zelo dobro sem se počutila na štartu in tudi tako peljala.  Za vodilno sem zaostala samo 7 sekund. Proga je bila zelo skalnata in zato povzročila veliko defektov. Na srečo pa sama nisem preluknjala gume.«

V konkurenci tekmovalcev do 17 let je imel Calcit tri predstavnike. Matej Osolin je bil peti, Jaka Tominšek 15. in Tristan Petrušić 41. Med gorskimi kolesarji do 15 let je Gabriel Nosan osvojil 6. mesto, Miha Mihelič 13. in Aljaž Šav 19. Miha Spruk je bil deveti v kategoriji master 1, Peter Vovk pa osmi na krajši različici 4fun.