Naslovnica / ŠPORT / Najmlajši Calcitovci tretji na državnem prvenstvu

Najmlajši Calcitovci tretji na državnem prvenstvu

Na finalnem turnirju v mini odbojki v Mariboru, so odbojkarji Calcit Volleyballa v polfinalu z 1:2 (-9, 9, -16) izgubili z domačini, nato pa na tekmi za tretje mesto z 2:1 (22, -18, 18) premagali Salonit Anhovo in se domov vrnili z bronastimi kolajnami. Varovanci Jureta Sitarja si zaslužijo čestitke za odlično sezono.

Prvo tekmo smo igrali proti Mariboru, za katerega so vsi trdili, da je letošnji absolutni favorit za naslov državnega prvaka, ker imajo v svojih vrstah odličnega Bračka. Zato so šli igralci Calcita v tekmo preveč obremenjeno z mislijo, da igrajo proti igralcu, ki je tehnično in taktično najboljši v svojem letniku v Sloveniji. V prvem nizu se je trener Kamničanov Jure Sitar odločil, da bo proti prvi mariborski postavi igral s svojo drugo in zato tudi takšna razlika ob koncu niza. Drugi niz je bil enak prvemu, le s to razliko, da tokrat v korist ekipe Calcita, Sitar pa je dal priložnost za igro tudi vse drugim igralcem na klopi. O finalistu je tako odločal tretji niz. Oba trenerja sta na parket poslala svoji najmočnejši postavi. Na začetku je bila še rahla pobuda pri Kamničanih, ki so še vodili z rezultatom 6:5, nato pa so se jim začela tresti kolena. Na sprejemu so bili nezanesljivi in tako imeli tudi zelo oteženo podajo, s tem tudi napad, kjer njihov najboljši posameznik Nik Mujanovič z Miho Okornom in Timotejem Krtom ni prišel do pravih napadov, s katerimi bi lahko ogrozili Mariborčane. Prednost domače ekipe je naraščala, v ekipi Calcita pa sta prevladovala predvsem strah in nezanesljivost v znanje, ki so ga pilili celotno sezono. Tako so Kamničani morali priznati premoč Mariborčanom, ki so v tretjem nizu zmagali s 25:16.

Na drugi polfinalni tekmi je KekoOprema Žuežmberk z 2:0 premagala kanalski Salonit, ki so ga Kamničani v letošnji sezoni že premagali. Obe ekipi sta tekmo za tretje mesto začeli v najmočnejši zasedbi. V napadu je bil izredno učinkovit Nik Mujanovič, ki je bil tudi izbran za najboljšega igralca pri Kamničanih, je nizal točko za točko v napadu Kamničanov, ki so vso tekmo vodili za štiri do šest točk. V drugem nizu je bila pobuda na strani Kanalcev, zato je o zmagovalcu odločal tretji niz. Spet sta na parket stopili najmočnejši postavi. Kamničani so povedli s 6:2, po polminutnem odmoru so jih Kanalci na osmi točki ulovili, zato se je za polminutni odmor odločil še Sitar. Po njem so njegovi varovanci samo še stopnjevali svoj ritem igre. Predvsem po zaslugi zelo glasnih staršev otrok so imeli motivacijo in celo nanizali devet točk zapored. Tako je bilo na semaforju rezultat 17:9 za Kamničane, ki te prednosti niso več izpustili iz rok in se na koncu zasluženo veselili tretjega mesta v Sloveniji. Čestitke si zaslužijo tako igralci in trener kot tudi starši otrok, ki jih spremljajo na vsaki tekmi.

V finalu so Žužemberčani presenetljivo gladko opravili z Mariborčani.

» Fantje so v tekmi za tretje mesto pokazali predvsem sposobnost, da se lahko po bolečem porazu vrneš in zmagaš. Čeprav smo v polfinalu igrali zelo slabo, se mučili z vsako žogo, predvsem pa ni bilo sproščenosti pri našem najboljšem obrambnem igralcu Okornu, ki je običajno povezoval niti celotne igre. Zato tudi ni prišel do izraza naš najvišji in najboljši igralec Mujanovič. V tekmi za tretje mesto pa je ravno to prevesilo tehtnico v našo korist. Večja sproščenost in večja povezanost igralcev. Predvsem Mujanovič je bil nezaustavljiv v napadu. Čestitke vsem igralcem, kajti to so si resnično zaslužili. Želim si, da bo to dodatna motivacija za nadaljnje treniranje, in da v klub privabimo še več mladih nadarjenih igralcev. Vidi se, da v klubu dobro delamo tudi z mladimi igralci, kjer se vsako sezono potegujemo za najvišja mesta v Sloveniji,« je po koncu državnega prvenstva v mini odbojki dejal trener Calcit Volleyballa Jure Sitar.

calcit najmlajsi

Za Calcit Volleyballa so v letošnji sezoni v državnem prvenstvu mini odbojke igrali: Nik Mujanovič, Miha Okor, Timotej Krt, Luka Blaževič, Domen Stele, Nik Rauter, Nace Jeglič, Gregor Frece, Jaka Koželj, Marcel Kotnik, Vid Škofic, Blaž Plahuta.