Naslovnica / ŠPORT / Naporen dirkaški vikend s petimi zmagami

Naporen dirkaški vikend s petimi zmagami

Minuli konec tedna je minil v znamenju dveh dirk v olimpijskem krosu za gorske kolesarje, v soboto na Hrvaškem v Samoboru in v nedeljo v Kočevju. Na prvi dirki se je z drugim mestom izkazala Hana Bele Grkman z drugim mestom med dekleti do 11 let, medtem ko je drugi dan do zmag prikolesarilo pet članov kamniškega Calcit Bike Teama. Maj Babačič je dirkal na svetovnem pokalu v Avstriji in bil ob hudem padcu 93.

Na obeh mednarodnih dirkah UCI C1 sta dirkala Rok Naglič in Matic Kranjec Žagar v članski konkurenci. V Samoboru v soboto se jima ni izšlo po željah, saj sta ostala brez uvrstitve, bolj zadovoljna sta bila v cilju v Kočevju v nedeljo, na dirki, ki je štela tudi za slovenski pokal SloXcup.

Naglič je kot najboljši Slovenec v članski konkurenci zaostal le za zmagovalcem Filippom Fontano iz Italije ter Samom Foxom iz Avstralije. Matic Kranjec Žagar je v Kočevju osvojil 8. mesto, med mlajšimi člani pa 2.

»Cilj mi je bil od štarta iti na polno in priti med prvimi v gozd, kar mi je tudi uspelo. Dirko sem vodil dva kroga, nato je ritem prevzel Daniele, ki je bil zame žal malce prehiter. Dirko sem odpeljal v svojem ritmu do konca, kar se je izkazalo za pozitivno, saj sem ujel Danieleja in dirko zaključil med prvimi 3. Z dirko sem zadovoljen,« je dejal Rok.

»V soboto je bila dirka v Samoboru. Bilo je vroče in noge se že od štartnega kroga niso najbolj vrtele. Zaradi slabih nog je nato tudi glava začela dvomiti in v četrtem krogu sem se odločil, da zaključim dirko in se čim bolje regeneriram za Kočevje. V nedeljo pa je bila pesem druga. V prvih 2 krogih sem bil skupaj z vodilno skupino in noge so bile lahkotne. Nato je na spustu padla veriga in moral se uloviti svoj ritem. Do konca sem vzdrževal najvišji možen tempo in končal na 8. mestu. Z nedeljsko dirko sem zelo zadovoljen. Sedaj pa nekaj vikendov brez tekem in več časa za trening,« je črto pod vikend potegnil Matic.

V ženski elite konkurenci se je 1. mesta veselila Ukrajinka Jana Belomoina, zmagovalka letošnjega Kamniškega krosa. Calcitovka Maruša Naglič je bila 8. »V Kočevju so noge bile kar dobre in na zelo dolgi dirki 7 krogov sem s težavo ohranjala isti ritem skozi celo dirko. Po tretjem krogu sem imela malo težav z bolečinami v križu, ampak niso bile tako hude, da ne bi mogla nadaljevati. Proga je super zabavna, tekoča, res ena mojih najljubših, ampak mislim, da so predvideli 1 krog preveč za nas punce,« je povedala Maruša.

Znova so se kočevski progi izkazali naši mladi upi. Med dekleti do 9 let je slavila Neža Šekoranja, Leon Kemperl je osvojil 2. mesto med fanti do 11 let, med dekleti v tej starostni kategoriji je bila 2. Hana Bele Grkman in 3. Zara Toff. Anamarija Kosec je bila najboljša v konkurenci U13, Tajda Šoštarko pa v U15. Med tekmovalkami do 17 let je do 3. mesta prikolesarila Zoja Ravnikar Bolčina.

Med amaterji je zmagal Sebastijan Deržič, med veterani 1 Boštjan Hribovšek.

Na tekmi so bili prisotni še številni drugi Calcitovci, katerih rezultate lahko najdeš na:

Maj Babačič je v dresu slovenske reprezentance nastopil na svetovnem pokalu v Leogangu v Avstriji, kjer je zasedel 93. mesto. »To je bila zame prva tekma za svetovni pokal v tej sezoni. Imel sem lepo priložnost tekmovati z najhitrejšimi na svetu. Treninga je bilo zaradi velikega števila tekmovalcev malo. Vseeno sem progo kar spoznal. Imel sem željo priti v finale, ampak sem med kvalifikacijsko vožnjo hudo padel in sem vesel, da sem vožnjo sploh končal. Že naslednji teden bom imel novo priložnost. Odhajam v Val di Sole v Italijo, kjer bo naslednja tekma za svetovni pokal,« je razložil Babčič.