Naslovnica / ŠPORT / Novi uspehi ritmičnih gimnastičark na v Vrsarju in Mariboru

Novi uspehi ritmičnih gimnastičark na v Vrsarju in Mariboru

Dekleta Kluba za ritmično gimnastiko Tjaša Šeme so se v nedeljo, 14. aprila 2024, udeležila mednarodnega tekmovanja Galatea Cup v Vrsarju, teden dni kasneje pa še 2. prvenstvene tekme v skupinskih sestavah, ki je potekala v Mariboru v organizaciji DŠRG Branik Maribor.

Pretekla dva vikenda sta bila za naše tekmovalke v celoti ritmično obarvana. V soboto, 13. aprila, so imele najprej trening, ki je služil kot priprava na obe tekmovanji, ki sta sledili. Naslednji dan so se dekleta odpravila na morje, saj je v Vrsarju potekal mednarodni turnir Galatea Cup, ki ga že 8. leto zapored organizira hrvaški klub za ritmično gimnastiko Galatea. Na turnirju je sodelovalo kar 30 klubov iz 10 različnih držav – Hrvaške, Avstrije, Češke, Nemčije, Italije, Slovaške, Črne Gore, Avstralije, Čila in Slovenije. Naša dekleta so se predstavila v nedeljo in nas razveselila z lepimi izvedbami svojih sestav, kar potrjujejo tudi njihovi rezultati.

Mlajše deklice Ana, Gaja, Nika in Zara so s svojo vajo brez rekvizita osvojile odlično 1. mesto. V kategoriji deklic so Julija, Kaja, Mia in Zala z vajo brez rekvizita osvojile 3. mesto, Lili, Sara, Tina in Vita so z vajo z obroči zasedle 5. mesto, Brina in Mia pa sta, prav tako z vajo z obroči, osvojili 2. mesto. Naše kadetinje Ajda, Lara, Patricija in Zarja so z vajo z obroči zasedle 9. mesto. Med pari in trojicami sta Ela in Zala stopili na najvišjo stopničko in osvojili zlato medaljo, Lara in Viva pa sta bili v isti kategoriji 6. Mladinke Lara, Lina in Zoja so v svoji kategoriji prav tako zasedle 6. mesto. Predstavile so se tudi naše najstarejše, članice. Ela, Katja, Klara in Manca so s skupinsko vajo z žogami osvojile 2. mesto, Ela in Maruša sta z vajo z obroči zasedli 7. mesto, Ema, Katja in Manca pa so, prav tako z vajo z obroči, osvojile 2. mesto.

Teden dni kasneje, 21. aprila, se je v Mariboru odvila še 2. prvenstvena tekma v skupinskih sestavah, na kateri se je predstavilo 17 ekip KRG Tjaša Šeme. Med kadetskimi pari in trojicami sta Ela in Zala s svojo vajo z obroči osvojili 2. mesto. Kadetinje Ajda, Klara, Patricija in Zarja so s skupinsko vajo z obroči osvojile 3. mesto. Prav tako so 3. mesto z vajo brez rekvizita osvojile mladinke Lara, Lina, Silvija in Zoja. Našim ostalim ekipam pa žal tekmovanje tokrat ni bilo preveč naklonjeno, svojih sestav niso izvedle brez napak, zato tudi njihovi rezultati niso bili ravno bleščeči.

Kljub temu dekletom čestitamo za obe tekmovanji, bo pa do državnega prvenstva treba še pridno trenirati.

Sedaj nas vseeno čakajo več kot zaslužene počitnice, da se malo spočijemo nato pa novim zmagam (tekmam) naproti.