Naslovnica / ŠPORT / Odbojka: Brez izgubljenega niza v Kanalu

Odbojka: Brez izgubljenega niza v Kanalu

Na derbiju devetega kroga 1. DOL moški so odbojkarji Calcit Volleyballa prikazali zelo dobro igro, s katero so brez izgubljenega niza na kolena spravili še odbojkarje Salonita. Na drugem mestu imajo zdaj kar sedem točk prednosti pred Kanalci in Sobočani, v prihodnjem krogu, 8. oktobra, pa jih čaka gostovanje v Šoštanju.

Salonit Anhovo – Calcit Volleyball 0:3 (-21, -20, -20)

Kanal – Športna dvorana Kanal. 200 gledalcev. Sodnika: Markelj (Bled) in Sever (Brezovica).
Salonit Anhovo: Česnik 2, Šarič – libero2, Lazar, Marušič 3, Karnel, Kovačič – libero1, Dod Santos 12, Jerončič, Savičič 13, Čabarkapa 13, Okroglič, Krivec. Trener: Leon Schilling.
Calcit Volleyball: Hribar – libero, Novljan 3, T. Štern 13, Drobnič, Vidmar, Štembergar Zupan 12, Brus 8, Kvas, Stavbar, Kotnik 11, Ž. Štern, Brulec 1. Trener: Marko Brumen.

V minuli sezoni so zadnjo medsebojno tekmo med kanalskimi in kamniškimi odbojkarji dobili slednji. S to zmago so Kamničani državno prvenstvo končali na tretjem mestu, vendar so imeli v ustih še vedno grenak priokus, kajti na finalni tekmi slovenskega pokalnega tekmovanja so se veselili varovanci Leona Schillinga. Na ta poraz odbojkarji Calcit Volleyballa seveda niso pozabili, zato je bila njihova motivacija na nocojšnji tekmi še toliko večja, ob morebitni zmagi pa bi si na drugem mestu prvenstvene lestvice pred Kanalci in Sobočani priborili že sedem točk prednosti. Toda tudi v domači ekipi, ki je tekmo začela z Luko Krivcem, Dejanom Čabarkapo, Blažem Marušičem, Israelom Dos Santosom, Urbanom Česnikom, Darijem Savičičem in prostim igralcem Andrejem Kovačičem, so računali na tri točke, s katerimi bi se približali gostom iz Kamnika le na točko. Domači odbojkarji so tudi bolje začeli derbi devetega kroga 1. DOL, saj so si s tremi zaporednimi točkami Savičiča do prvega tehničnega odmora priigrali štiri točke prednosti. Z novo točko Savičiča so še vodili tudi z 12:8, toda ob drugem tehničnem odmoru so za Kamničani, ki so tekmo začeli v postavi Jan Brulec, Andrej Štembergar, Žan Novljan, Boris Brus, Tonček Štern in Klemen Hribar na mestu prostega igralca, zaostajali za dve točki. Z dvema zaporednima blokoma, Tončka Šterna in Brusa, so izid na dvanajsti točki izenačili, na servis Kotnika, ki je dosegel kar dva asa zapored pa so Kanalcem pobegnili že za pet točk. Savičič in Čabarkapa sta domače odbojkarje še pripeljala na zaostanek dveh točki, zadnjič pri izidu 20:22, vendar so v končnici niza gostje iz Kamnika najprej s Kotnikovo točko prišli do štirih zaključnih žog za vodstvo z 1:0 v nizih, drugo pa je nato potrdil kapetan ekipe Štembergar Zupan.
Tudi v drugem nizu so kamniški odbojkarji nadaljevali z boljšo igro v bloku in v napadu, kjer so, za razliko od domače ekipe, v kateri sta večino točk dosegala Čabarkapa in Savičič, imeli več razpoloženih igralcev. S točko Tončka Šterna so odšli na prvi tehnični odmor s točko prednosti, najboljši napadalec mladinskega evropskega prvenstva v Brnu pa je prvič v drugem nizu svoji ekipi priboril tri točke prednosti (12:9). Razigrani Savičič je izid na petnajsti točki izenačil, vendar je Kotnik Kamničane tudi na drugi tehnični odmor popeljal s točko prednosti. Ko je Čabarkapa na sedemnajsti točki izid še enkrat več izenačil, ni še prav nič kazalo na to, da je bilo to zadnje izenačenje v drugem nizu, kajti po njem so po dveh lastnih napakah domače ekipe in novim blokom gostov, tokrat Kotnika, odbojkarji Calcita Kanalcem pobegnili za tri točke (20:17). Čeprav je Leon Schilling v kratkem obdobju vzel oba polminutna odmora, to ni zaustavilo kamniške ekipe, ki je z asom Brusa prišla do kar petih zaključnih žog za zmago tudi v drugem nizu. Tudi tokrat so izkoristili drugo, napako na servisu pa je naredil mladi Marušič, ki je na mestu sprejemalca zamenjal poškodovanega Jureta Okrogliča.
Podoben potek kot prva dva niza je imel tudi tretji niz. V njem so pred odhodom na drugi tehnični odmor kanalski odbojkarji z delnim izidom 4:0 povedli z 11:9, vodili pa so tudi še s 14:12, toda nanj so z dvema točkama prednosti s točko Štembergar Zupana odšli Kamničani. S kar štirimi lastnimi napakami so varovanci Marka Brumna domači ekipi spet dovolili, da jim je pobegnila za dve točki (18:16), a so z blokoma Tončka Šterna in Brusa izid že na osemnajsti točki izenačili, z novim blokom Tončka Šterna pa prišli celo do štirih točk prednosti (22:18). Domači trener, je z dvema polminutnima odmoroma svoje varovance vrniti v igro, vendar neuspešno, kajti Kotnik je dosegel točko za vodstvo s 24:19, nato pa je po servisu Ireneja Karnela, ki je zamenjal Česnika, Savičič z lastno napako Kamničanom omogočil slavje že za osmo zmago v letošnjem državnem prvenstvu. Da so bili odbojkarji Calcit Volleyballa, pri katerih je pomočnik trenerja Aleš Hribar proslavljal tudi svoj rojstni dan, boljši nasprotnik, je potrdila tudi statistika, saj so bili boljši v vseh elementih odbojkarske igre. Njihov sprejem je bil 53-odstoten, kanalski le 42-odstoten, v napadu so imeli 51-odstotno učinkovitost, domačini le 38-odstotno, dosegli so štiri ase, Kanalci le dva ter nasprotnike kar enajstkrat zaustavili z blokom, prejeli pa so jih le pet.

Leon Schilling, trener Salonit Anhovega: „V vseh treh nizih smo bili do drugega tehničnega odmora enakovredni gostom, toda ob slabšem sprejemu smo imeli še težavo z učinkovitostjo v napadu, kar je v končnicah prišlo do izraza. Za razliko od Kamničanov na klopi nismo imeli enakovrednih menjav, tako da smo praktično vso tekmo igrali v isti zasedbi. Toda navkljub porazu si nimamo česa očitati. Za naše mlade igralce je bila to še ena dobra izkušnja, iz katere so se lahko kaj naučili.“

Marko Brumen, trener Calcit Volleyballa: „Večino tekme smo bili boljši na sprejemu, prav tako smo bili zelo prepričljivi v napadu, pa tudi bloku smo bili precej boljši od Kanalcev, Skratka, mislim, da smo bili tokrat boljši v vseh elementih igre. Razveseljivo je, da smo imeli med igro malo padcev, ves čas smo igrali homogeno, borbeno, tako da sem tokrat lahko zadovoljen z našo igro. V domači ekipi je zelo dobro igral Dos Santos, ki je bil v napadu skorajda nezaustavljiv, a je na našo srečo dobil malo žog, medtem ko lahko v naši ekipi pohvalim prav vse.“

Besedilo: Miha Štamcar
Fotografija: Primož Mahkovec