Naslovnica / ŠPORT / Odbojka: Fantje doma premagali Krko

Odbojka: Fantje doma premagali Krko

Na prvi tekmi enajstega kroga 1. DOL moški so odbojkarji Calcit Volleyballa, podobno kot v soboto v Šoštanju, brez izgubljenega niza v svoji dvorani premagali še Krko. V prihodnjem krogu bodo v soboto, ob 17:30 uri, gostovali v Mariboru.

Calcit Volleyball – Krka 3:0 (22, 14, 23)

Kamnik – Športna dvorana Kamnik. 70 gledalcev. Sodnika: Atanasov (Kranj) in Sever (Brezovica).

Calcit Volleyball: Hribar – libero, Novljan 1, T. Štern 13, Drobnič 1, Vidmar 1, Štembergar Zupan 15, Brus 4, Kvas, Stavbar 2, Ž. Štern, Brulec 2. Trener: Marko Brumen.

Krka: L. Brulec 13, Ožbalt – libero, Erpič 4, Vrhovšek 1, Kosmina 10, Kastrevec 2, Pucelj, Bregar 5, Lindič, Klobčar, Turk 11. Trener: Jernej Rojc.

Novomeški odbojkarji so na gostovanje v Kamnik prišli po zmagi nad Astec Triglavom, ki jih je, tudi po zaslugi Calcit Volleyballa, ki je premagal Šoštanj Topolšico, popeljala na peto mesto prvenstvene lestvice. Temu primeren je bil tudi njihov odpor večji del prvega niza, ki so ga domačini začeli v postavi Jan Brulec, Andrej Štembergar Zupan, Domen Kotnik, Žan Novljan, Jernej Stavbar, Tonček Štern in na mestu prostega igralca Klemen Hribar, medtem ko je gostujoči trener Nejc Rojc tekmo začel z Gašperjem Pucljem, Martinom Kosmino, Valentinom Turkom, Gregorjem Erpičem, Miho Bregarjem, Luko Brulcem in prostim igralcem Gregorjem Ožbaltom. Ob ne ravno blesteči igri z obeh strani, čemur je verjetno pripomogel nekoliko neobičajen začetek tekme, so na prvi tehnični odmor s točko prednosti odšli Kamničani, pri katerih je Hribar, ki je v soboto na tekmi v Šoštanju doživel lažji pretres možganov, igral le na sprejemu, ne pa tudi v fazi obrambe. Na servis Luke Brulca so Novomeščani povedli za dve točki (14:12), prednost dveh točk pa so imeli tudi ob drugem tehničnem odmoru. V domači ekipi se je v napadu razigral Štembergar Zupan, ki je na sedemnajsti točki izid izenačil, nato pa sta Stavbar z blokom in Jan Brulec z asom poskrbela za to, da so do prednosti dveh točk prišli Kamničani. Z asom Tončka Šterna so svojo prednost povečali na tri točke, takšna pa je bila razlika po napaki Bregarja na servisu tudi ob koncu niza.

V drugem nizu je v kamniški ekipi namesto Novljana v bloku zaigral Boris Brus, ki je imel s svojimi servisi največ zaslug za to, da so Kamničani že ob prvem tehničnem odmoru gostom pobegnili za šest točk. Z novim asom, tokrat Tončka Šterna, je bil izid na semaforju že 11:3. Gostujoči trener Jernej Rojc je z menjavama na sprejemu, ko je Turka zamenjal Ivo Kastrevec in na mestu korektorja, ko je kapetana Luko Brulca, zamenjal Ivan Vrhovšek zaustaviti nalet domače ekipe, vendar so Kamničani še naprej brez večjih težav prihajali do dočk. Na drugi tehnični odmor so že odšli s prednostjo devetih točk, s točko Primoža Vidmarja, ki je vstopil v igro namesto Tončka Šterna, priložnost sta v drugem nizu dobila tudi Sergej Drobnič in Žan Novljan, pa so povedli z 19:8. S tem je bil niz dokončno odločen, zmago pa je potrdil Štembergar Zupan.

Tudi začetek tretjega niza je popolnoma pripadel kamniški ekipi, v kateri je na mestu organizatorja igre zaigral Tine Kvas, saj je na prvi tehnični odmor odšla s prednostjo štirih točk. Toda visoko vodstvo je nekoliko uspavalo domačo vrsto, ki je dovolila, da so se Novomeščani vrnili v igro. Z boljšim servisom in igro v napadu so na enajsti točki izid izenačili, z dvema zaporednima točkama Kosmine in po napaki Štembergar Zupana pa so si priigrali tri točke prednosti (12:15). Takšna je bila njihova prednost tudi ob odhodu na drugi tehnični odmor. Marko Brumen je še pred njim v igro vrnil Jana Brulca, toda po uspešnem napadu njegovega brata Luke, sicer kapetana Krke, so Novomeščani pred vstopom v končnico niza še vodili s tremi točkami prednosti (19:16). Toda z blokom Tončka Šterna so Kamničani izid najprej izenačili (20:20), nato pa z novim blokom, tokrat Novljana, spet prišli do vodstva (22:21), ki ga do konca tekme niso več izpustili iz rok. Valentin Turk je sicer še rešil prvo zaključno žogo, drugo, za nove tri točke pa je za Calcit Volleyball dosegel Štembergar Zupan.

Marko Brumen, trener Calcit Volleyballa: »Ne mi, ne Krka nismo prikazali dobre igre. Na obeh strani je bila igra raztrgana, mi pa smo bili, zaradi poškodbe Hribarja, ki je igral le na sprejemu, slabši v obrambi. Od tu je izhajala tudi naša manjša nervoza. Prav tako nisem bil najbolj zadovoljen z igro v bloku, kjer je bilo preveč anarhije, brez ‘branja’ igre nasprotnika. Skratka, taktično gledano je bila naša igra tokrat slaba, toda na koncu smo le osvojili tri točke. Delno so k temu pripomogli tudi gostje, ki so na trenutke delovali, kot da so prišli v Kamnik z ‘belo zastavo’ in da ne verjamemo, da nas lahko premagajo, čeprav so v zadnjem nizu dokazali, da znajo igrati odbojko in niso zastonj na petem mestu.«

Jernej Rojc, trener Krke: »Z igro v prvem in tretjem nizu smo lahko zadovoljni, škoda za tretjega, ko smo ob nepravem trenutku naredili napake na svoj servis. V drugem nizu smo že na začetku niza naredili preveč lastnih napak, poleg tega tudi naš sprejem ni bil najboljši, tako da so nam Kamničani pobegnili in jih nismo več mogli uloviti. Manjka nam še malo kakovosti, da bi bili lahko bolj konkurenčni Calcitu.«