Naslovnica / ŠPORT / Odbojka: Fiasko kamniških odbojkarjev v Mariboru

Odbojka: Fiasko kamniških odbojkarjev v Mariboru

Odbojkarji Calcit Volleyballa so v dvanajstem krogu 1. DOL nepričakovano izgubili proti zadnjeuvrščenemu Mariboru, vendar so navkljub porazu še naprej čvrsto na drugem mestu, saj sta praznih rok ostala tudi Panvita Pomgrad in Salonit, ki je v Šoštanju osvojil le točko. V prihodnjem krogu bodo Kamničani, 22. novembra, ob 18. uri, igrali z Go Volleyjem.

Maribor – Calcit Volleyball 3:0 (22, 21, 22)

Maribor – Dvorana Tabor. 50 gledalcev. Sodnika: Štumfelj in Valentar.

Lunos Maribor: Dukarič – libero2, Mlakar , Virtič , Plesec 11, N. Zidar 1, Košenina 12, Donik 16, Škorc – libero1, Uremovič 4, Grumič, R. Zidar. Trener: Sebastijan Škorc.

Calcit Volleyball: Hribar – libero, Novljan 1, T. Štern 3, Drobnič, Štembergar Zupan 9, Brus 11, Kvas, Stavbar 1, Kotnik 6, Ž. Štern 9, Brulec 4. Trener: Marko Brumen.

poraz proti mariboru1Kamničani so v Maribor prišli po štirih zaporednih zmagah brez izgubljenega niza in še do drugega tehničnega odmora je kazalo, da bi to lahko ponovili tudi v Mariboru, saj so nanj odšli s prednostjo štirih točk. Trener Marko Brumen je tokrat v dvorani Tabor tekmo začel z Janom Brulcem, Andrejem Štembergar Zupanom, Žigo Šternom, Borisom Brusom, Jernejem Stavbarjem, Tončkom Šternom in prostim igralcem Klemnom Hribarjem, medtem ko je Sebastijan Škorc, ki je hkrati tudi prosti igralec mariborske ekipe igral še z Nejcem Zidarjem, Vasjo Plescem, Žigo Donikom, Urošem Mlakarjem, Filipom Uremovičem in Alanom Košenino. Dvoboj so po pričakovanjih bolje začeli odbojkarji Calcita, ki so na prvi tehnični odmor odšli s prednostjo dveh točk. Še višja je bila njihova prednost ob drugem tehničnem odmoru, ko je Stavbar z blokom zaustavil domači napad. Takrat je znašala že štiri točke, vendar se mladi Mariborčani niso ustrašili visokega zaostanka. Na servis Mlakarja so izid na sedemnajsti točki izenačili ter nato z blokom Donika povedli z 19:18. S tem pa težav v kamniški ekipi, ki je v Maribor prišla brez obolelega Primoža Vidmarja, še ni bilo konec. Namesto Štembergar Zupana je v igro vstopil Domen Kotnik, vendar niti to ni pomagalo, kajti Košenina je v končnici niza poskrbel za zmago svoje ekipe v uvodnem nizu.

S slabo igro na sprejemu in v napadu so kamniški odbojkarji nadaljevali tudi v drugem nizu. V domači ekipi so se razigrali Donik, Plesec in Košenina, v kamniški, v kateri je na sprejemu v igri ostal Kotnik pa z izjemo Brusa, ki je blestel v bloku, ni bilo razpoloženega igralca. Predvsem to velja za Tončka Šterna, ki je svojo edino točko v drugem nizu dosegel z blokom. Kamničani so sicer na prvi tehnični odmor še odšli s točko naskoka, a so ob drugem zaostajali že za štiri točke, po kar štirih zaporednih točkah Mariborčanov, na servisu je bil Mlakar pa že za osem (21:13). Brumen je nalet domače ekipe skušal zaustaviti z menjavo na bloku, ko je namesto Stavbarja v igro vstopil Žan Novljan, s polminutnim odmorom in menjavo Tončka Šterna s Sergejem Drobničem, a brez večjega uspeha. Z delnim izidom 6:1 so se domačinom sicer približali na tri točke zaostanka (19:22), toda v končnici so odbojkarji Maribora preko Donika potrdili zmago tudi v drugem nizu.

Tudi tretji niz so bolje začeli gostje niz Kamnika, ki so po napadu Žige Šterna ob prvem tehničnem odmoru domačinom pobegnili za tri točke. To pa je bilo bolj ali manj tudi vse, kar jim je na tej tekmi še uspelo, kajti z dvema zaporednima točkama Košenine, drugo je dosegel z blokom, so Mariborčani povedli s 13:11, z novo točko, tokrat Plesca pa tudi s 16:12. Dvakrat se Kamničanom še uspelo približati na točko zaostanka, drugič pri izidu 20:21, toda mladinska reprezentanta Donik in Uremovič sta zaustavila Kamničane, zadnji točki za presenetljivo, a popolnoma zasluženo zmago mariborske ekipe pa sta dosegla Plesec in Košenina. Mariborčani so predvsem prevladovali na sprejemu in v napadu, le v bloku in še to po zaslugi odličnega Brusa, ki jih je dosegel kar šest, so bili boljši Kamničani.

Sebastijan Škorc, trener Lunos Maribora: „Naša zmaga je bila popolnoma zaslužena. Res je, da so odbojkarji Calcit igrali slabo, vendar so si morda mislili, da bo zmaga prišla sama od sebe. Bolj pomembno je, da smo igrali dobro in že proti ACH Volleyju smo po zmagi v prvem nizu v drugem vodili s 16:12, medtem ko smo v Kranju vodili z 2:0 v nizih in obe tekmi smo izgubili. Nocoj smo vso tekmo igrali na visoki ravni, vendar ena lastovka še ne prinese pomladi. Vidimo, da smo na pravi poti, delamo veliko, tudi po tri, štiri ure dnevno, kar se nam mora prej ali slej obrestovati. Proti Calcitu se nam je.“

Marko Brumen, trener Calcit Volleyballa: „Spoznali smo, kaj se ti lahko zgodi, če je pristop mlačen. Maribor je premagal že Panvito, namučil Triglav in zelo dobro tudi proti ACH Volleyju in očitno so zdaj tudi v zelo dobri formi. V naši ekipi lahko pohvalim Brusa, ki je odigral svoje, Klemnu Hribarju se še nekoliko pozna, da je imel lažji pretres možganov in se še ne počuti dobro, drugi pa so tekmo odigrali pod svojo ravnijo, kot da so mentalno ostali doma. Vendar je treba še enkrat priznati, da so Mariborčani igrali dobro, navdahnjeno, da so zaključili tudi kakšno ‘nemogočo’ žogo, a so si to zaslužili. Mi smo dobili pošteno klofuto in če se bomo kot ekipa iz tega kaj naučili, poraz ne bo tragičen.“