Naslovnica / ŠPORT / Odbojka: Slovo od evropskih tekmovanj v letošnji sezoni

Odbojka: Slovo od evropskih tekmovanj v letošnji sezoni

Odbojkaricam Calcit Volleyballa na povratni tekmi šestnajstine finala pokala Challenge ni uspelo presenetiti norveške ekipe Stod Steinkjer, ki ima v svojih vrstah kar osem tujk. S tem se za letošnjo sezono poslavljajo od evropskih tekmovanj. Svojo prvo tekmo v letu 2014 bodo imele 17. januarja v polfinalu pokala Slovenije, ko se bodo v Braslovčah pomerile z Luko Koprom.

Calcit Volleyball – Steinkjer 1:3 (-20, 18, -20, -21)

Kamnik – Športna dvorana Kamnik. 200 gledalcev. Sodnika: Kovačević (Črna gora) in Markelj (Slovenija).

Calcit Volleyball: Kranjc 1, Barnes 10, Božič, Kregar, Borko 9, Vrhovnik 14, Igličar 12, Forštnarič, Hribar 1, Jerala – libero, Ščuka 12. Trener: Gašper Ribič.

Stod Steinkjer: Ferreira Menzes 4, Benicio Peixoto 20, Bye – libero, Finstad, Dale 1, Szpak, Oliveira 13, Prenga 16, Acea Cabrera 11, Bobi 8. Trener: Fernando Andre Sa.

Za slovo od še enega uspešnega lega za kamniško žensko odbojko, so odbojkarice Calcit Volleyballa na povratni tekmi šestnajstine finala pokala Challenge gostile norveško ekipo Stod Steinkjer. Na prvi tekmi so s 3:0 slavile odbojkarice iz Norveške, ki imajo v prvi postavi le eno Norvežanko, vse druge pa so tujke. Skupaj jih je v ekipi osem, zaradi poškodbe pa v Kamnik ni prišla Poljakinja Aleksandra Szymanska. Uvod v prvi niz je bil za kamniško ekipo, ki je tekmo začela v svoji običajni zasedbi, z Mojco Božič, Petro Vrhovnik, Lano Ščuko, Mekano Barnes, Tamaro Borko, Urško Igličar in prosto igralko Meto Jeralo, obetaven. Na servis Vrhovnikove so po izenačenju na tretji točki dosegle tri točke zapored. Razlika treh točk je bila ob prvem tehničnem odmoru po uspešnem napadu Ščuke, ki je z dvema zaporednima asoma svoji ekipi priborila že pet točk prednosti (11:6). Toda po polminutnem odmoru so se gostje razigrale. Z dobrim servisom so spravljale v težave kamniške sprejemalke, za nameček je bila igra domačih odbojkaric premalo prodorna v napadu in na trinajsti točki sta bili ekipi že skupaj. Gašper Ribič je sicer vzel polminutni odmor, tako kot pri zaostanku štirih točk (15:19), vendar je bila gostujoča ekipa dovolj zbrana, da je svojo prednost zadržala do konca niza.

Tudi drugi niz so bolje začele domače odbojkarice, ki so ob boljšem servisu povedle s 5:2. Prednost treh točk so zadržale do prvega tehničnega odmora, z asom Barnesove pa so jo povečale na štiri točke (8:4). S štirimi točkami prednosti so vodile še pri izidu 11:7, toda na servis podajalke Amande Ferreira Menezes so se jim gostje približale le še na točko zaostanka. S polminutnim odmorom je Ribič za kratko zaustavil nalet gostij. Po asu Ane Katarine Hribar, ki je na servisu zamenjala Tamaro Borko, je po polminutnem odmoru posegel še Portugalec Andre Fernando Sa, trener Steinkjerja. Calcitovke so namreč gostjam pobegnile za tri točke (13:10), s točko Ščuke in dvema asoma Vrhovnikove pa že za šest (18:12). Po polminutnem odmoru gostij so Kamničanke dosegle še dve točki, a jim to še ni zagotavljalo mirne končnice niza, kajti odbojkarice Steinkjerja so na skok servis Brazilke Clarisse Benecio Peixoto dosegle kar pet točk zapored. Na srečo je njen naslednji servis končal v mreži, z dvema asoma Barnesove pa so domače odbojkarice le strle odpor norveških državnih prvakinj. Borkova je priborila prvo zaključno žogo, ki so jo Kamničanke po napaki gostij tudi izkoristile.

V tretji niz so domače odbojkarice krenile z Zalo Kranjc na podaji, ki je že v drugem nizu zamenjala Mojco Božič, a so ob boljšem servisu s 5:2 povedle gostje. Ob odhodu na prvi tehnični odmor so še imele dve točki prednosti, toda z dvema zaporednima blokoma Igličarjeve so Kamničanke prvič v tretjem nizu povedle (9:8). Vseeno je po dveh zaporednih točkah gostij prvi po polminutnem odmoru posegel Ribič. Z novo točko Ščuke in asom Vrhovnikove so do točke prednosti spet prišle domače odbojkarice (14:13), ki so z blokom odlične Ščuke na drugi tehnični odmor odšle z dvema točkama prednosti. Toda spet je bila Benicio Peixoto tista, ki je s svojimi servisi zagrenila življenje kamniških sprejemalk, saj so gostje dosegle pet točk zapored. Ribič je v igro vrnil Božičevo, Vrhovnikova pa je svoji ekipi priborila servis. A s tem težav za domačo ekipo še ni bilo konec, kajti z dvema točkama Helene Oliveire je Steinkjer prišel do vodstva z 22:17. Kamničanke so se gostjam še približale na dve točki zaostanka, njihove upe po napredovanju v osmino finala pokala Slovenije pa je pokopala Romunka Adriana Bobi.

Pod vtisom zapravljene priložnosti v tretjem nizu so domače odbojkarice začele četrtega, ko jim ni prav veliko uspevalo. Odbojkarice Steinkjerja so si do prvega tehničnega odmora priigrale štiri točke prednosti, na servis Benicio Peixoto pa že sedem (12:5). Do drugega tehničnega odmora so se Kamničanke gostjam približale na tri točke zaostanka (12:15), ob njem so nato zaostajale za štiri, z asom Barnesove pa so za gostjami zaostajale le še za dve točki (16:18). Po polminutnem odmoru Saja so vajeti igre v svoje roke spet prevzele odbojkarice iz Norveške, ki so slavile tudi na povratni tekmi šestnajstine finala pokala Challenge.

Izjava po tekmi

Gašper Ribič, trener Calcit Volleyballa: »Vedeli smo, da bomo imeli dobre in slabe trenutke. Na žalost nismo uspeli zdržati in na koncu se napredovanja zasluženo veselijo odbojkarice Steinkjerja. Imeli smo svoje priložnosti, ki jih nismo izkoristili. Še vedno menim, da je Steinkjer ekipa, ki bi se jo dalo premagati, a so na koncu odločale majhne stvari. Prvi niz smo začeli zelo dobro, vendar smo proti koncu niza zašli v težave, ki jih nismo znali rešiti. Veseli me, da so dekleta tudi po izgubljenem tretjem nizu skušale tekmo do konca odigrati, čim bolje, kar je pomembno za nadaljevanje sezone. Jutri bodo imele igralke prost dan, nato pa začenjamo s pripravami na zaključni turnir pokala Slovenije. Na polfinalno tekmo s Koprčankami se bomo morali res dobro pripraviti in izboljšati stvari, ki jih še ne delamo najbolje.«

Napisal: Miha Štamcar