Naslovnica / ŠPORT / Odbojka: Tokrat zmagali brez izgubljenega niza

Odbojka: Tokrat zmagali brez izgubljenega niza

Odbojkarji Calcit Volleyballa so v osmem krogu 1. DOL moški zabeležili še svojo sedmo zaporedno zmago v letošnjem državnem prvenstvu. Tokrat so njihovo premoč morali priznati gostje iz Raven. V prihodnjem krogu bodo Kamničani gostovali v Kanalu.

Calcit Volleyball – Fužinar Metal 3:0 (20, 24, 31)

Kamnik – Športna dvorana Kamnik. 100 gledalcev. Sodnika: Atanasov (Kranj) in Dugar (Kanal).

Calcit Volleyball: Hribar – libero, Novljan, T. Štern 18, Drobnič 1, Vidmar 5, Štembergar Zupan 17, Brus 3, Kvas, Stavbar, Kotnik 5, Ž. Štern 2, Brulec 4. Trener: Marko Brumen.

Fužinar Metal: Stravnik – libero, M. Jež 2, Lednik, Šavc, Podstenšek, Ciganovič 14, J. Jež 8, Nikolov 13, Valentan 4, Abraham 5, Libnik, Češnjaj, Čuk. Trener: Mitja Jež.

V četrti zaporedni tekmi v svoji dvorani so kamniški odbojkarji, ki so se med tednom po zmagi nad Črnučami že uvrstili v četrtfinale slovenskega pokalnega tekmovanja, medtem ko bodo morali Kamničani uvrstitev med osem najboljših ekip še potrditi, čeprav so v sredo brez izgubljenega niza slavili v Slovenski Bistrici. Na tej tekmi v ekipi ni bilo Žana Novljana, ki je zbolel, zato ga je na mestu blokerja Primož Vidmar. Slovenski mladinski reprezentant je bil v prvi postavi tudi na nocojšnji tekmi proti Ravenčanom, čeprav je Novljan bil v ekipi, tako kot tudi Jan Brulec, Andrej Štembergar Zupan, Žiga Štern, Boris Brus, Tonček Štern in prosti igralec Klemen Hribar. Na drugi strani mreže so pri gostih – že pred gostovanjem v Kranju so ostali brez trenerja Bojana Ivartnika – tekmo začeli v postavi Mitja Jež, ki je tudi začasni trener ekipe, Saša Ciganovič, Denis Valentan, Rok Abraham, Galin Nikolov in prosti igralec Samo Stravnik. Že do prvega tehničnega odmora so si domači odbojkarji na račun dobrega servisa priigrali šest točk prednosti, ob zaostanku petih točk (0:5), na servisu je bil Jan Brulec, pa so Ravenčani že vzeli tudi svoj prvi polminutni odmor. Z dobrimi servisi je po prvem tehničnem odmoru nadaljeval tudi Tonček Štern, zato so gostje svoj drugi polminutni odmor vzeli pri zaostanku desetih točk (3:13), ob drugem tehničnem odmoru pa so zaostajali že za kar dvanajst točk. Po visokem vodstvu, pri gostih je namesto organizatorja igre Mitje Ježa v igro vstopil mladi Nace Ledink, so kamniški odbojkarji »zaspali« na sprejemu in tudi v bloku, medtem ko so Ravenčani le strnili svoje vrste, popravili svoj sprejem in servis ter se Kamničanom pred končnico niza približali le na štiri točke zaostanka (17:21). A do preobrata le ni prišlo, kajti Tonček Štern je izkoristil prvo zaključno žogo.

Drugi niz so bolje začeli gostje – v igri je na podaji ostal Lednik -, ki so na servis Roka Abrahama, ob nekaj slabšem sprejemu domače ekipe, povedli s 5:2. Na šesti točki sta bili ekipi po uspešnem napadu Štembergar Zupana že skupaj, vseeno pa so s točko naskoka na prvi tehnični odmor odšli ravenski odbojkarji. Pri izidu 9:9 je v kamniški ekipi namesto Žige Šterna v igro vstopil Domen Kotnik, kapetan Štembergar Zupan pa je z asom poskrbel za vodstvo Calcita z 12:9, vendar s tem še niso zlomili odpora gostov, ki so na drugem tehničnem odmoru sicer zaostajali za točko, a so z delnim izidom 0:3 izid na dvanajsti točki izenačili. Ko sta Vidmar in Tonček Štern nevarnega Nikolova, Bolgara v ravenski ekipi, zaustavila z blokom za kamniško vodstvo z 21:18, se je domačim nasmihala zmaga tudi v drugem nizu, vendar so na poti do nje morali preliti še nekaj znoja. Ravenčani so namreč s točko Ciganoviča izid na 23. točki izenačili, zato je moral Marko Brumen poseči po polminutnem odmoru. Domen Kotnik je nato svoji ekipi priboril prvo zaključno žogo, toda takoj za tem je njegov servis končal v mreži. Kar ni Kamničanom uspelo v prvem poskusu, jim je v drugem, ko je Jan Brulec z blokom zaustavil napad gostov.

V tretjem nizu je Brumen v igro poslal še tretjega slovenskega mladinskega reprezentanta v ekipi Calcit Volleyballa, Sergeja Drobniča, na klopi pa je ostal Domen Kotnik. Do pete točke sta bili ekipi še skupaj, toda po uspešnem napadu Štembergar Zupana so Kamničani na prvi tehnični odmor odšli s prednostjo treh točk. Po še lastni napaki gostov so domači odbojkarji svojo prednost povečali še za točko, zato se je v igro vrnil gostujoči organizator igre Mitja Jež. Prav Mitja Jež ter nato še njegov brat Jure pa sta s svojimi dobrimi servisi poskrbela za to, da je bil izid na enajsti točki spet izenačen. Kamničani so preko Tončka Šterna, ki je s pomočjo mreže dosegel nov as, ob drugem tehničnem odmoru gostom pobegnili za tri točke, toda vztrajni gostje so na servis Saše Ciganoviča z delnim izidom 5:0 povedli z 18:16. Namesto Drobniča se je v igro vrnil Kotnik, toda po novem asu, tokrat Valentana, je bil zaostanek domače ekipe že tri točke (20:17), zato je Brumen vzel še polminutni odmor. Na servis Brulca in s tremi zaporednimi točkami Tončka Šterna so Kamničani izid na 21. točki izenačili ter po napaki gostov tudi povedli (22:21). V še eni napeti končnici so tokrat to prve zaključne točke tokrat prišli Ravenčani, vendar je Vidmar z blokom prvo zaključno žogo za končno zmago priboril Kamničanom. Tako kot ravenska, tudi kamniška ni bila izkoriščena, zato pa so odbojkarji Calcita izkoristili šele svojo peto, štiri so imeli tudi gostje.

Marko Brumen, trener Calcit Volleyballa: »Na začetku tekme gostom ni prav nič uspevalo, nam pa vse, nato pa so se zadeve nekoliko obrnile. Mi bomo morali v nadaljevanju prvenstva resnično popraviti servis in sprejem, z vsem drugim sem zadovoljen, toda resnično serviramo premlačno, na sprejemu pa smo nezanesljivi. V obdobju, ki je pred nami, bomo morali tema dvema elementoma igre nameniti več pozornosti.«

Mitja Jež, trener in igralec Fužinar Metala: »Prvi niz smo začeli katastrofalno, naredili smo veliko napak, tudi kar se tiče postavljana bloka in postavitve v sami obrambi. Igrali smo resnično zelo slabo in morda nas je menjava na podaji nekoliko prebudila. Začeli smo bolje servirati in že v prvem nizu smo pokazali, česa smo sposobni. Žal nam je naslednja dva niza, navkljub naši dobri igri, zmanjkala tista pika na i, predvsem v zaključkih akcij. Čestitamo Kamničanom za zmago, kljub porazu pa sta nam dva niza dobre igre dala potrebno samozavest za nadaljevanje prvenstva.«