Naslovnica / ŠPORT / Odbojka: Uspešni tudi v Murski Soboti

Odbojka: Uspešni tudi v Murski Soboti

Na derbiju četrtega kroga 1. DOL – modra skupina so odbojkarji Calcit Volleyballa premagali še Panvito Pomgrad in si z zmago skorajda že zagotovili najmanj drugo mesto v modri skupini 1. DOL. Ker ima ACH Volley celo dve tekmi manj, imajo pred Ljubljančani, s katerimi se bodo pomerili v soboto – tekma bo ob 20. uri v ŠD Kamnik – celo štiri točke prednosti.

Panvita Pomgrad – Calcit Volleyall 1:3 (24, 19, 20, 20)

Murska Sobota – Dvorana OŠ 1. 150 gledalcev. Sodnika: Skudnik (Mežica) in Valentar (Prevalje).

Panvita Pomgrad: Ajlec 2, Rattkai, Pavlovič 3, Pelemiš 21, Detela 14, Vrabl – libero, Fridrih, Flisar 3, Bogožalec 8, Grabar 3, Drvarič 3. Trener: Dejan Fujs.

Calcit Volleyball: Hribar – libero 1, Novljan, T. Štern 21, Drobnič, Vidmar, Štembergar Zupan 9, Kvas, Stavbar 13, Kotnik 14, Ž. Štern 4, Brulec 2. Trener: Marko Brumen.

BorisBrus06V prejšnjem krogu so soboški odbojkarji pošteno namučili aktualne državne in pokalne prvake, zato so z veliko mero optimizma krenili v dvoboj s Kamničani, ki v modri skupini v letošnji sezoni še niso izgubili. Zato pa so v rednem delu prvenstva morali priznati premoč Sobočanov v njihovi dvorani, vendar so varovanci Dejana Fujsa na tej tekmi prvič igrali z Jernejem Potočnikom, ki je pred kratkim soboško ekipo že zapustil in odšel v Libanon. Medtem ko se je domači trener Dejan Fujs odločil za Urbana Drvariča, Jerneja Detelo, Dejana Pelemiša, Uroša Pavloviča, Gorazda Flisarja, Aljošo Bogožalca in prostega igralca Tina Vrabla, je Marko Brumen v začetno postavo uvrstil Jana Brulca, Andreja Štembergar Zupana, Domna Kotnika, Borisa Brusa, Jerneja Stavbarja, Tončka Šterna in na mestu prostega igralca Klemna Hribarja. Začetek prvega niza je pripadel gostujoči ekipi, ki je z blokom Brusa povedla za štiri točke prednosti (12:8), toda z delnim izidom 6:2 so Sobočani preko Detele na štirinajsti točk izid izenačili. Gostje so, tako kot ob prvem tehničnem odmoru, tudi ob drugem, vodili za dve točki. Toda domači odbojkarji so s še eno točko Detele, ki je bil ob Pelemišu v prvem nizu med najbolj razpoloženimi igralci Panvite, v končnico vstopili s prednostjo ene točke (22:21). Prav Detela je svoji ekipi priboril tudi prvo zaključno žogo za vodstvo z 1:0 v nizih, nato še drugo, zmago pa je potrdil Pelemiš.

V drugi niz sta ekipi krenili z nespremenjenima zasedbama. Do šestnajste točke sta se menjavali v vodstvu, nato pa so Kamničani z blokom Brusa še tretjič v drugem nizu nasprotnikom pobegnili za dve točki (18:16). Ob odličnih servisih Tončka Šterna in po zaslugi napak domače ekipe, so Kamničani z delnim izidom 4:0 prišli do kar petih točk prednosti (23:18), kar jim je zadostovalo za zmago v drugem nizu, v katerem so bili boljši v vseh elementih igre. Sobočani so bili neprepoznavni v bloku, v napadu pa so manjkale točke korektorja Bogožalca, ki se tudi v tretjem nizu ni razigral. Z blokom odličnega Stavbarja so odbojkarji Calcit Volleyballa, ki so na prvi tehnični odmor odšli s prednostjo treh točk, povedli z 12:7, z asom Brusa pa že s 17:11. Z dobro igro so nadaljevali do konca niza, ki ga je z dvema zaporednima točkama končal Tonček Štern. V četrtem nizu je Marko Brumen na mestu organizatorja igre priložnost ponudil Tinetu Kvasu, ki je v igro vstopil že v tretjem. Toda že pred prvim tehničnim odmorom se je Brulec vrnil v igro, vendar so z blokom Grabarja Sobočani gostom pobegnili že za pet točk (11:6). Namesto Štembergar Zupana zaigral Žiga Štern in prav po njegovi zaslugi so se Kamničani domačinom približali le na točko zaostanka (11:12). Z blokom Brusa je bil izid na trinajsti točki izenačen, in čeprav so soboški odbojkarji na drugi tehnični odmor še odšli s točko prednosti, so po dveh njihovih lastnih napakah gostje prvič v četrtem nizu povedli za dve točki (19:17). V končnici niza so na servis Brusa, ki je tekmo končal z asom, vajeti igre popolnoma prevzeli v svoje roke ter prišli še do četrte letošnje zmage v modri skupini. Z njo so pred drugouvrščenim ACH Volleyjem že s štirimi točkami prednosti, vendar imajo Ljubljančani dve tekmi manj, si pa Kamničani z morebitno sobotno zmago že lahko zagotovijo prvo mesto tudi po prvem delu modre skupine. V četrtfinalu pokala Slovenije so bili na obeh tekmah zelo blizu presenečenja.

V Murski Soboti so kamniški odbojkarji blesteli v bloku. Dosegli so jih kar šestnajst (Stavbar sedem, Brus štiri in Kotnik tri), Sobočani le štiri, oba blokerja Kamničanov, Stavbar in Brus sta skupaj dosegla 27 točk, soboška, Pavlovič in Flisar le šest, in če k temu dodamo še to, da je bil Tonček Štern v napadu 51-odstoten, domači korektor Aljoša Bogožalec pa samo 24-odstoten, je popolnoma jasno, zakaj so se zmage veselili odbojkarji Calcit Volleyballa.

Marko Brumen, trener Calcit Volleyballa: „Na ogrevanju nisem bil popolnoma prepričan v našo zmago, saj je ekipa delovala zelo anemično, toda na tekmi sta se prebudila naša blokerja, ki sta prikazala odlično igro. V sami igri sicer nismo blesteli. Rekel bi, da smo igrali približno na 80-odstotkih moči, vendar sem v celoti vseeno zadovoljen z našo igro. Pohvale si zasluži tudi Tonček Štern, ki je bil v napadu zelo zanesljiv, tudi uspešen, toda do sobote bo treba raven naše igre še dvigniti. Malce me moti le to, da so Ljubljančani nocoj počivali, medtem ko smo mi morali na težko gostovanje v Mursko Soboto, zato je težko reči, kaj lahko pričakujemo na derbiju z ACH Volleyjem. Upam le, da kdo izmed naših igralcev ne bo zbolel.“