Naslovnica / ŠPORT / Odbojkarice Calcita le še korak do finala

Odbojkarice Calcita le še korak do finala

Odbojkarice Calcit Volleyja so v prvi polfinalni tekmi pokala Slovenije v gosteh premagale GEN-I Volley s 3:0 (18, 17, 16). Povratna tekma bo na sporedu v sredo, 22. februarja, ob 20. uri v Kamniku, svojo naslednjo tekmo pa bodo Kamničanke igrale v soboto, 11. februarja, ko jih v 18. krogu Sportklub prve odbojkarske lige čaka gostovanje pri Ankaranu. Tekma se bo začela ob 19. uri.

GEN-I Volley – Calcit Volley  0:3 (-18, -17, -16)

Nova Gorica – Dvorana OŠ Milojka Štrukelj, gledalcev, sodnika: Milojević, Pevc.

GEN-I Volley: Damjanović, Frelih 6, Pertens 10, P. Marušič, Rituper 9, Jelina (L), Blažič 6, Š. Marušič, Makuc, Mazej (L), Mohorič 5, Žigon. Trener: Vasja Lipicer Samec.

Calcit Volley: Griljc (L), Radišković 8, Stojiljković 6, Vovk, Đorđević, Hutinski 11, Boisa, Kregar 1, Charuk 7, Sillah 9, Pucelj 6, Čižman 3, Banko (L). Trener: Gregor Rozman.

Kamničanke so minulo soboto prvič v letošnji sezoni igrale v polni zasedbi, kar so na svoji koži občutile tudi odbojkarice SIP Šempetra. Na drugi strani so Novogoričanke nekoliko nepričakovano izgubile s Formisom, vendar so še naprej na tretjem mestu prvenstvene lestvice. Vse tri letošnje medsebojne obračune so brez večjih težav dobile varovanke Gregorja Rozmana, tudi zadnjo pred slabimi tremi tedni v vnaprej odigrani tekmi 20. kroga državnega prvenstva.

Čeprav so domače odbojkarice v uvodni niz po asu Lare Rituper vstopile z vodstvom 3:0, so Kamničanke z asom Anđelke Radišković izid na četrti točki izenačile, po napaki domače ekipe pa so vodile že z 9:5. Tudi v nadaljevanju niza so imele Novogoričanke kar nekaj težav na sprejemu in na servis Nine Stojiljković so jim gostje pobegnile za osem točk (14:6). Po bloku Sare Hutinski je bilo že 16:7 za Calcit Volley, ki je po enajsti lastni napaki GEN-I Volleyja brez večjih težav dobil uvodni niz.

Manj napak je domača ekipa naredila v drugem  nizu, le sedem, zato pa so bile Kamničanke še nevarnejše na servisu, saj so dosegle štiri ase. Do izida 10:11 so domačinke še sledile gostjam, ki so na servis Hutinski povedle s 14:10, po asu Neje Čižman že z 21:13. S tem je bil tudi drugi niz bolj ali manj odločen, vodstvo z 2:0 v nizih pa je potrdila Radišković.

Zelo odločno so aktualne državne prvakinje, ki v letošnji sezoni tudi branijo pokalni naslov, vstopile v tretji niz, ko so z blokom Stojiljković povedle s 5:2, po še eni od številnih napak domače ekipe pa z 8:3. Ko je bila v napadu uspešna še Fatoumatta Sillah, so Kamničanke prišle do osmih točk prednosti (13:5), ki jih niso več izpustile iz rok. Domačinke so se jim dvakrat še približale na štiri točke zaostanka, zadnjič pri 14:18, toda po uspešnem napadu Maše Pucelj so Kamničanke pred vstopom v končnico niza vodile z 20:14. S tremi zaporednimi točkami, zadnjo je dosegla Hutinski, so kamniške odbojkarice naredile velik korak proti finalu, saj za uvrstitev vanj potrebujejo le še dva niza.

Dva niza za uvrstitev v finale potrebuje tudi Nova KBM Branik, ki je v prvi tekmi drugega polfinalnega obračuna doma s 3:0 (14, 11, 20) premagala SIP Šempeter in mu tako vrnila za nedavni poraz v državnem prvenstvu.

Gregor Rozman, trener Calcit Volleyja: »Za uvrstitev v finale potrebujemo le še dva niza v svoji dvorani, nocoj pa smo naredili tisto, kar se od nas pričakuje. Res je, da je imela domača ekipa veliko število lastnih napak, vendar smo jih na to s svojimi servisi prisilili tudi mi, tako da je morala tvegati v napadu in na svoj servis. To samo potrjuje, da smo odigrali solidno in pošteno tekmo.«