Naslovnica / ŠPORT / Odbojkarice Calcita s preobratom do finala DP

Odbojkarice Calcita s preobratom do finala DP

Odbojkarice Calcit Volleyballa so v ljubljanskem obračunu v drugi polfinalni tekmi končnice 1. DOL za ženske šele po hudem boju in zaostanku z 0:2 v nizih, na Galjevici le strle odpor VOLLEYBALLjubljane in se še osmič zaporedoma uvrstile v finale. Vanj se je že v petek uvrstila tudi Nova KBM Branik, ki bo v četrtek, 13. aprila, tudi domačin prve finalne tekme.

VOLLEYBALLjubljana – Calcit Volleyball 2:3 (-22, -25, -12, -21, -8)

Ljubljana, – Športna dvorana Galjevica, gledalcev 70, sodnika: Pevc (Škofja Loka), Melavc (Šempeter v Savinjski dolini).

VOLLEYBALLjubljana: Vlepič, Mijoč 14, Ferlinc 9, Čotar 1, Dolenc – libero, Pavić, Crnjac 6, Mihalinec 17, Janežič – libero, Vrhovnik 3, Arnež 6, Flego 2. Trener: Gregor Rozman.

Calcit Volleyball: Grudina 14, Božič, Mihevc 7, Blažič 9, Pahor, Igličar 26, Zaplotnik, Zatković, Jerala – libero, Turk, Koleva 21, Van de Vyver 4. Trener: Nicola Negro.

V prvi polfinalni tekmi končnice državnega prvenstva so se morale v ljubljanskem obračunu odbojkarice Calcit Volleyballa pošteno potruditi, da so premagale Volleyball Ljubljano, ki je z uvrstitvijo med štiri najboljše slovenske ekipe svoj osnovni cilj dosegel. Vendar pa so varovanke Gregorja Rozmana želele narediti še korak več in izsiliti vsaj tretjo tekmo. Po prvih dveh nizih so bile na dobri poti, v tretjem pa so aktualne državne prvakinje, ki so bile brez svoje prve korektorke Olivere Kostić, le prevzele vajeti v svoje roke ter strle odpor domače ekipe. Z zmago so se kalcitovke tudi uvrstile v finale končnice državnega prvenstva, prva tekma proti Novi KBM Braniku bo na sporedu v četrtek, 13. aprila, v Mariboru.

Prvi niz je minil v znamenju domače ekipe, ki je bila praktično ves čas v vodstvu, na servis Marine Crnjac, ki je dosegla tudi šest asov, pa so gostjam pobegnile za šest točk. Vendar so se varovanke Nicole Negra, ki so za šest točk zaostajale tudi pri izidu 12:18, vrnile v igro, z blokom Urške Igličar pa so izid na 22. točki izenačile. Katja Mihalinec je nato svoji ekipi spet priborila servis, niz pa se je končal z dvema lastnima napakama odbojkaric Calcit Volleyballa.

Še bolj izenačen in razburljiv je bil drugi niz, v katerem so z asom Tine Grudine gostje na prvi tehnični odmor odšle s prednostjo štirih točk, ob drugem so vodile še za tri, še bližje izenačenju v nizih pa so bile po novi točki Igličarjeve za vodstvo z 20:16. A do izenačenja v nizih ni prišlo, kajti na servis Nuše Ferlinc so domačinke prišli na točko zaostanka (20:21), po novih dveh lastnih napakah kalcitovk pa celo do prve zaključne žoge za vodstvo z 2:0 v nizih. Prvo je Pia Blažič ubranila, nato z asom svoji ekipi priborila zaključno žogo za zmago v drugem nizu, vendar so z blokoma Mihalinčeve in Ferlinčeve do zaključne žoge prišle domače odbojkarice in jo nato z asom Maše Arnež tudi izkoristile.

V tretjem nizu so kalcitovke le zaigrale, kot se za dvakratne zaporedne državne prvakinje spodobi. Ilka van de Vyver je razigrala soigralke, v napadu se je Igličarjevi pridružila še Slavina Koleva, svoje je dodala Tina Grudina. Z asom Katje Mihevc so gostje na drugi tehnični odmor odšle s prednostjo devetih točk, niz pa je bil dokončno odločen po bloku Igličarjeve za vodstvo z 22:10.

Domače odbojkarice so v četrtem nizu spet zapretile gostjam, ki so nekoliko popustile na sprejemu in po dveh asih Arneževe je bilo 8:5 za Volleyball Ljubljano. S tremi točkami prednosti so vodile tudi še pri izidu 12:9, ob drugem tehničnem odmoru pa so zaostajale za točko. Koleva je z dvema uspešnima napadoma gostjam prinesla že šest točk prednosti (22:16), Igličarjeva pa izenačenje v nizih in tie-break.

Tudi v tie-breaku aktualnim državnim prvakinjam na začetku ni šlo vse po njihovih željah, saj so po uspešnem napadu Helene Mijoč zaostajale za tri točke (1:4), vendar so na peti točki izid izenačile, nato pa z blokom Van de Vyverjeve na menjavo strani odšle z dvema točkama prednosti. Ko je bila v bloku uspešna Mihevčeva, v napadu pa Koleva in je bilo na semaforju 13:8, je bila tekma odločena, odbojkarice Calcit Volleyballa pa so se še osmič zaporedoma uvrstile v finale končnice državnega prvenstva.