Naslovnica / ŠPORT / Odbojkarice so se tudi iz Nove Gorice z vsemi tremi točkami

Odbojkarice so se tudi iz Nove Gorice z vsemi tremi točkami

Odbojkarice Calcit Volleyja so v tekmi devetega kroga Sportklub 1A. DOL za ženske v Novi Gorici premagale domači GEN-I Volley s 3:1 (17, -22, 5, 22). V četrtek, 25. novembra, bodo Kamničanke v povratni tekmi prvega kroga pokala CEV gostovale v Neuchatelu. Tekma se bo začela ob 20. uri, v nedeljo, 28. novembra, pa se bodo ob 18. uri, v derbiju devetega kroga domačega državnega prvenstva, v Mariboru pomerile z Novo KBM Branikom. Tekma bo veljala tudi za srednjeevropsko ligo.

GEN-I Volley – Calcit Volley 1:3 (-17, 22, -5, -22)

Nova Gorica – Dvorana OŠ Milojke Štrukelj, gledalcev 100, sodnika: Melavc, Vrenko.

GEN-I Volley: Bagherpour 5, San. Damjanović, Karnel, Leban 12, Goršek 12, Saš. Damjanović 2, Rituper 10, Branko (L), Š. Marušič 6, Makuc, Žigon. Trener: Majda Čičič.

Calcit Volley: Pavlović Mori 6, Špoljarič (L), Mihevc, Javornik, Radišković 12, Šiftar 8, Brulec Kostić 11, Lenart, Boisa 8, Janežič (L), Charuk 16, Sillah 9, Zorman, Čižman 2. Trener: Gregor Rozman.

Novogoričanke in Kamničanke se v letošnji sezoni še niso pomerile med sabo, saj je bila tekma drugega kroga, ki bi morala biti v Kamniku, zaradi težav s covidom-19 v novogoriškem taboru, preložena. Pričakovano so do svoje sedme letošnje zmage v domačem prvenstvu prišle aktualne državne prvakinje, za katere je bila to zadnja preizkušnja pred povratno tekmo prvega kroga pokala CEV, ko bodo v četrtek v Neuchatelu branile domače vodstvo s 3:2.

Čeprav so domače odbojkarice z blokom Saudebeh Bagherpour v uvodnem nizu povedle z 2:0 in 3:1, vodile pa so tudi še s 4:3, so Kamničanke hitro prišle do visoke prednosti. Po uspešnem napadu Naje Boise, je bilo 8:5 za Calcit Volley, niz pa je bil odločen na servis Eve Pavlović, ki jih je izvajala šest zaporedoma, dosegla tudi en as, za vodstvo s 15:5 pa je točko za gostje dosegla kapetanka Olivera Brulec Kostić. Prvi niz, v katerem so domače odbojkarice dosegle kar pet točk neposredno iz bloka, gostje dve manj, se je končal z napako na servisu novogoriške ekipe.

V drugem nizu so bile Novogoričanke bolj zbrane na sprejemu, tudi nevarnejše na servisu in po točki Neli Goršek so povedle z 8:6, zato je gostujoči trener Gregor Rozman vzel svoj prvi polminutni odmor na tekmi. Ob pravem trenutku, kajti z asom Katje Mihevc sta bili ekipi na osmi točki že skupaj, Boisa pa je v naslednji akciji kamniško ekipo popeljala v vodstvo. Vendar se domače odbojkarice še niso predale, še več, na servis izkušene iranske reprezentantke, Saudebeh Bagherpour, so po novi točki Gorškove spet pobegnile za dve točki (15:13). Dve točki prednosti so imele tudi po asu Selene Leban (21:19), tako da je Rozman še zadnjič v drugem nizu k sebi poklical svoje varovanke, a tudi to ni spremenilo nadaljnjega poteka dogajanj na igrišču. Niz se je končal lastno napako Kamničank.

Izgubljeni niz je spet prebudil gostujočo ekipo, ki je z asom Andjelke Radišković domačinkam pobegnila za osem točk (10:2), Kamničanke pa so dosegle sedem zaporednih točk. Od tega Lucille Charuk štiri zaporedne. Ko je bila v bloku uspešna še Mija Šiftar, so Novogoričanke zaostajale že za devet točk (12:3), tako da je domača trenerka Majda Čičič vzela še svoj drugi polminutni odmor v tretjem nizu. Visoko vodstvo ni uspavalo kamniške ekipe, ki je na servis Eve Pavlović Mori dosegla kar zaporednih točk. Zadnjo, za vodstvo z 2:0 v nizih, Mija Šiftar.

Tudi četrti niz so bolje začele kamniške odbojkarice, ki so po dveh lastnih napakah Novogoričanke povedle s 7:3. Kamničanke so vodile tudi z 10:5, a so se jim domačinke z asom Saše Damjanović najprej približale na točko zaostanka (9:10), po napaki gostij pa so izid na enajsti točki izenačile. Čeprav so Kamničanke z blokom Neje Čižman v končnico niza vstopile s prednostjo štirih točk (20:16), je bila njihova končna zmaga še negotova, saj so domačinke dosegle tri zaporedne točke. Toda po bloku Fatoumatte Sillah je bilo za gostje spet nekoliko lažje (23:20), z drugo zaključno žogo pa jim je nove tri točke prinesla Radišković.

Gregor Rozman, trener Calcit Volleyja: »Spet se nam je zgodilo, da je v enem od nizov prišlo do padca zbranosti in to je tisto, kar bomo morali popraviti. Prepogosto se nam dogaja, da po nepotrebnem izgubimo fokus, izgubimo koncentracijo, ko ne izpeljemo tistih ‘lahkih’ žogah, o katerih smo dogovorjeni in s tem vrnemo nasprotnice v igro. To je tisto, s čimer ne moremo biti zadovoljni, vse drugo pa je bilo solidno. Ampak na koncu je najbolj pomembno, da se domov vračamo s tremi osvojenimi točkami.«