Naslovnica / ŠPORT / Odbojkarji Calcita so v Puconcih zmagali brez izgubljenega niza

Odbojkarji Calcita so v Puconcih zmagali brez izgubljenega niza

Odbojkarji Calcit Volleyja so v tekmi petega kroga Sportklub prve odbojkarske lige v Puconcih  s 3:0 (21, 16, 22) premagala Panvito Pomgrad. Tudi v prihodnjem krogu bo kamniška ekipa igrala v gosteh, saj bo prihodnjo soboto ob 19. uri igrala v Kanalu. V sredo in četrtek, obakrat ob 19. uri, pa bodo Kamničani igrali še tekmi predkroga pokala Challenger. Njihov nasprotnik bo norveški Viking TIF Bergen.

Panvita Pomgrad – Calcit Volley 0:3 (-21, -16, -22)

Puconci – Zelena dvorana Puconci, gledalcev 150, sodnika: Valentar, Rožej.

Panvita Pomgrad: Rajnar 1, Türkl, Doda 5, Šormaz 15, Kolarić (L), Drvarič 2, Vrabl (L), Horvat, Legen 3, Bedrač 6, Novak (L), Mirković 8. Trener: Dejan Fujs.

Calcit Volley: Planinšič 2, Vinkovič, Lazar 1, Karadža Pevc (L), Košenina (L), Nikolić 11, Okroglič 4, Bošnjak 12, Mitrašinović 1, Brunet, Oman, Bakonji, Mujanović 18, Pavlović 8. Trener: Mladen Kašić.

Kamničani so v Puconce, kjer v letošnji sezoni Sobočani igrajo domače tekme, prišli kot edina ekipa, ki v Sportklub prvi odbojkarski ligi še ni izgubila niza. Domačini so do te tekme v domačem prvenstvu izgubili eno tekmo, med tednom pa so odbojkarji Pomgrad Panvite v predkrogu pokala Challenger odigrali dve težki tekmi s ciprsko Omonio. V prvi so zmagali s 3:2, v drugi je bila s 3:2 boljša ekipa iz Nikozije, v t. i. zlatem nizu pa so Sobočani le prišli do končne zmage.

V prvem nizu so Sobočani do sedme točke sledili gostom iz Kamnika, ki so na servis Uroša Planinšiča in bloku Nika Mujanovića prvič pobegnili za tri točke. Domači trener Dejan Fujs je vzel polminutni odmor, po njem pa so Kamničani dosegli še eno točko. Na servis Uroša Pavlovića so kamniški odbojkarji dosegli kar sedem zaporednih točk, zadnjo razpoloženi Mujanović. Toda tudi po zaostanku desetih točk se Sobočani še niso sprijaznili s porazom in v končnici niza so se gostom približali le na tri točke zaostanka (20:23), zato se je za polminutni odmor odločil Mladen Kašić. Za mirno končnico je nato poskrbel Pavlović, drugo zaključno žogo pa je z blokom izkoristil Jure Okroglič.

Tudi v drugem nizu so Kamničani prvi prišli do nekoliko večje prednosti, ko so po asu Mujanovića povedli z 8:4. Po novem asu, tokrat Nikolića, je bilo 11:6 za Calcit Volley, po bloku Črta Bošnjaka pa je bilo že 14:6. Tokrat kamniška ekipa ni popustila, čeprav je Kašić v igro poslal Bernarda Bakonjija in Tomislava Mitrašinovića, na liberu je priložnost dobil tudi mladi Matevž Karadža Pevc. Niz je končal Bošnjak.

Najbolj izenačen je bil tretji niz, v katerem so Sobočani z asom Nenada Šormaza povedli z 10:6. Na servis Bošnjaka so Kamničani prepolovili svoj zaostanek (9:11), z asom Luke Lazarja pa so izid na 15. točki izenačili. Vendar s tem odpor domače ekipe še niso zlomili, kajti po točki Urbana Drvariča so spet prišli do vodstva (19:17). Tokrat se je za polminutni odmor odločil Kašić, Panvita pa je še vodila z 21:19, v končnici pa so odbojkarji Calcit Volleyja spet pokazali svojo kakovost. S svojim petim blokom na tekmi je Nikolić na servis Pavlovića kamniško ekipo popeljal do vodstva (22:21). V končnici je nato zadevo v svoje roke vzel Mujanović, ki je z asom tudi dokončno strl odpor Sobočanov.

Zmaga odbojkarjev Calcit Volleyja je popolnoma zaslužena, spet pa je bil odličen v bloku. V treh nizih so v tem elementu igre dosegli 11 točk, pet od tega Nikolić, uspešni so bili na servisu, 9 asov, tri Bošnjak, domačini so tekmo končali pri štirih asih, bolj učinkoviti pa so bili tudi v napadu, 51-odstotni, Sobočani 36-odstotni.

Mladen Kašić, trener Calcit Volley: »Sobočani so potrdili, da so lahko zelo neugodna ekipa. Tudi po našem vodstvu z desetimi točkami v prvem nizu se niso predali. Ekipa Panvite je dobra, če pa samo malo popustiš in ji dovoliš, da se razigra, pa je zelo dobra, stabilna na sprejemu, neugodna na servisu in napadu, zato smo morali vložiti kar precej naporov, da smo strli njihov odpor. Veseli me, da smo bili spet dobri v bloku in to ob njihovem dobrem sprejemu, kar je spodbudno. So pa še vedno zadeve, ki jih bo treba popraviti, vsekakor pa je to dobra napoved za tekmi z Norvežani v pokalu Challenger. Fantje si zaslužijo vse čestitke.«