Naslovnica / ŠPORT / Odbojkarji po dveh nizih že v naslednjem krogu

Odbojkarji po dveh nizih že v naslednjem krogu

Odbojkarji Calcit Volleyja so v povratni tekmi prvega kroga pokala CEV v Kamniku premagali SK Zadrugo Aich/Dob s 3:2 (20, 23, -18, -21, 11). Tudi na prvi tekmi so s 3:1 (24, 19, -25, 21) zmagali kamniški odbojkarji, ki so se uvrstili v nalsednji krog. Njihov nasprotnik bo nizozemska ekipa Lycurgus Groningeh. Prva tekma bo na sporedu 9. novembra v Kamniku. V soboto, ob 19. uri, kamniške odbojkarje v Murski Soboti čaka derbi s Panvito Pomgrad v petem krogu Sportklub prve odbojkarske lige.

Calcit Volley – SK Zadruga Aich/Dob 3:2 (20, 23, -18, -21, 11)

Kamnik – Športna dvorana Kamnik, gledalcev 150, sodnici: Papadopol (Italija), Ujhazi (Madžarska).

Calcit Volley: Planinšič 1, Mujanović 17, Vinkovič 4, Lazar 2, Okorn 1, Klobučar 16, Košenina (L), Arsenoski 4, Okroglič 4, Sosa Sierra, Aponza 14, Pavlović 12. Trener; Matija Pleško

SK Zadruga Aich/Dob: Raineer 1, Pitakoudis 1, Kopschar 9, Steiner (L), Bakiri 16, Aspiotis 23, Kratz 1, Kaibald 10, Szabo 8, Ščerbakov 1, Kitzinger, Madjunkov 3. Trener: Zoran Kedačič.

Pred tednom dni so varovanci Matije Pleška naredili dobro delo, ko so v Pliberku prišli do zmage s 3:1. S tem so si na stežaj odprli vrata v nadaljnji krog pokala CEV, kjer se bo zmagovalec 9. novembra doma pomeril z nizozemsko ekipo Lycurgus Groningen. Za napredovanje so potrebovali le dva osvojena niza, toda s svojimi načrti so v Kamnik prišli tudi Dobljani, ki pa so v nedeljo v avstrijskem državnem prvenstvu izgubili v Innsbrucku. In to brez osvojenega niza. Na drugi strani je bilo veliko bolj mirno v kamniškem taboru, čeprav so pred svojimi navijači proti Merkur Mariboru izgubili niz, vseeno pa njihova zmaga niti trenutek ni bila vprašljiva. Tako kot tudi ne njihova uvrstitev v naslednji krog pokala CEV, saj so vse dvome razrešili že po prvih dveh nizih.

Uvodni niz se je začel z desetminutno zamudo, ker se je zlomila antena na mreži, vendar nekaj poznejši začetek ni zmedel domače ekipe, ki je prva prišla do prednosti dveh točk. Z asom je bil uspešen Jan Klobučar za 4:2. Gostje so ulovili priključek z asom Anastasiosa-Stamatiosa Aspiotisa, ki je izenačil na 6:6. Do trinajste točke sta bili ekipi skupaj, z asom Daniela Aponze pa so Kamničani prvič na tekmi prišli do treh točk prednosti (17:14). Tudi po polminutnem odmoru Zorana Kedačiča se domači odbojkarji niso zaustavili in po zaključenem napadu Nika Mujanovića je bilo že 21:17. Niz je z blokom končal Miloš Arsenoski.

Še boljše je domača ekipa vstopila v drugi niz, ko je povedla s 5:2, po napadu Klobučarja z 9:5. Kamničani so še vodili z 10:6, toda na servis Filipa Majdunkova in bloku Alparja Szaba so do vodstva z 11:10 prišli Dobljani. Za polminutnim odmorom je posegel domači trener Matija Pleško, njegovi varovanci pa so z delnim izidom 5:1, zadnjo točko je dosegel Aponza, povedli s 15:12. Gostje se niso predali, vztrajno so nižali zaostanek, z blokom Szaba pa so pred vstopom v samo končnico niza prišli do vodstva z 21:20. Za manjši preobrat je poskrbel Aponza, ki je z blokom zaustavil Aspiotisa, najnevarnejšega igralca gostov, Calcit Volley pa je prišel do minimalne prednosti (22:21). Aponza je z novim blokom poskrbel za dve zaključni žogi za uvrstitev Kamničanov v naslednji krog pokala CEV. Prvo so Dobljani rešili, ne pa tudi druge, ko je bil še enkrat več v bloku uspešen Aponza, ki je spet zaustavil Aspiotisa. Grški korektor je bil po prvih dveh nizih v napadu le 38-odstotno uspešen.

Nadaljevanje tekme je bilo le še formalnost, domačim odbojkarjem je tudi popustila zbranost, prav tako je Pleško naredil nekaj menjav. Vse to so Dobljani izkoristili in preko Szaba pobegnili za tri točke (10:7). Po dveh zaporednih blokih je bilo že 12:7 za goste, ki so prišli tudi do sedmih točk prednosti (16:9). Pleško je v igro poslal mladega Miho Okorna, najboljšega igralca lanskega evropskeg prvenstva do 17 let, za katerega je bil to prvi uradni nastop za prvo ekipo Calcit Volleyja. Niz se je končal z napako domače ekipe.

Tudi v četrtem nizu so gostje, ki so prav tako dodobra premešali svojo postavo, prvi prišli do občutnejše prednosti (10:6). Domači odbojkarji so jo na servis Uroša Planinšiča in dobro odigranem prvem tempu Uroša Pavlovića hitro znižali le na točko zaostanka (10:11), šele na 16. točki pa je po daljšem času sledilo prvo izenačenje. Do prvega vodstva v četrtem nizu so Kamničani prišli po novi napaki gostov (18:17), vendar njihovo veselje ni dolgo trajalo, kajti po polminutnem odmoru so Dobljani dosegeli tri zaporedne točke. Na 21. so jih domačini z asom Pavlovića spet ulovili, to pa je bilo tudi vse, kar so naredili v tem nizu.

Zato pa so Kamničani bolj odločno vstopili v četrtega in po točki Mujanovića povedli s 4:1. S tremi točkami prednosti so tudi odšli na menjavo strani, za prvo zaključno žogo za zmago tudi na povratni tekmi je poskrbel kapetan Klobučar, že prvo pa je z blokom izkoristil Planinšič.

Jan Klobučar, kapetan Calcit Volleyja: “Prvi cilj je bil, da si uvrstitev v naslednji krog zagotovimo po dveh nizih, prav tako drugega, da bi do zmage prišli tudi na povratni tekmi. Morda bi lahko do nje prišli že po treh nizih, ne šele v petem, ampak na koncu je pomembna zmaga, še bolj, da smo se uvrstili naprej. Dob je še enkrat pokazal, da gre za dobro ekipo, ki ima dobre posameznike, ki so, ko se razigrajo, lahko zelo nevarni. V tem trenutku niso na tisti ravni, kot bi morali biti, imajo določene težave, ampak s tem se ne obremenjujemo. Vesel sem, da smo se uvrstili v drugi krog.”

Zoran Kedačič, trener SK Zadruge Aich/Doba: “Ni bilo ravno preprosto priti v Kamnik potem, ko smo doma izgubili tekmo z 1:3. Vseeno smo imeli v načrtu, da bi presenetili nasprotnika, vendar v svoji nameri nismo uspeli. Kamničani so lahko v tekmo vstopili veliko bolj sproščeni, že od začetka so dobro postavili blok, tako da smo imeli v napadu težko delo.”