Naslovnica / ŠPORT / Odbojkarji so iz prekmurskih ravnic prinesli novo zmago

Odbojkarji so iz prekmurskih ravnic prinesli novo zmago

Odbojkarji Calcit Volleyja so v prvi tekmi petega kroga Sportklub prve odbojkarske lige premagali Panvito Pomgrad s 3:0 (17, 21, 16). Že v torek jih čaka prva tekma srednjeevropske lige, ko bodo na turnirju v Kamniku spet gostili SK Zadrugo Aich/Dob. V sredo bodo varovanci Matije Pleška igrali proti Spartaku iz Myjave, v četrtek pa jih čaka še tekma z Mladostjo iz Kaštele. Vse tekme se bodo začele ob 17.30.

Panvita Pomgrad – Calcit Volley  0:3 (-17, -21, -16)

Murska Sobota – Dvorana OŠ I, gledalcev 120, sodnika: Rožej, Atanasov.

Panvita Pomgrad: Rajnar, Šormaz 8, Avšič, Drvarič 5, Vrabl (L), Suhadolnik, Rojnik 12, Kovačič 2, Legen 1, Milovanović 1, Bedrač 5, Fužir 5, Novak (L). Trener: Dejan Fujs.

Calcit Volley: Planinšič 1, Mujanović 15, Vinkovič 2, Lazar, Klobučar 9, Košenina (L), Arsenoski, Okroglič 7, Sosa Sierr, Aponza 3, Pavlović 9. Trener; Matija Pleško.

Sobočani so bili po štirih odigranih tekmah edina ekipa v prvi slovenski ligi, ki je imela maksimalno število točk. Eno je imel ACH Volley, tri manj Kamničani. Toda le dva dni po zmagi nad SK Zadrugo v pokalu CEV, so odbojkarji Calcit Volleyja prišli do nove, tokrat še bolj prepričljive zmage. Domača ekipa je bila ves čas v podrejenem položaju, nekdaj več odpora je nudila le v drugem nizu, v prvem in tretjem je bilo vse v znamenju Kamničanov, ki so naredili veliko manj lastnih napak od domače ekipe (le 16 proti 30 soboškim). Omeniti velja tudi pet blokov Uroša Pavlovića, s 15 doseženimi točkami in 56-odstotni uspešnosti je bil najbolj učinkovit igralec Calcit Volleyja, 18-letni Nik Mujanović.

V prvem nizu so bili soboški odbojkarji do sedme točke izenačeni s Kamničani, ki so po začetnih 5:2 do novih treh točk prednosti prišli po napadu Mujanovića (10:7), ki je dosegel točko tudi za vodstva s 14:9. S tremi zaporednimi točkami, tudi z dvema blokoma Urbana Drvariča, je domača ekipa svoj zaostanek znižala na 12:14, toda po polminutnem odmoru Matije Pleška so z delnim izidom 6:2 Kamničani prišli do šestih točki prednosti (20:14). Visoko vodstvo jih ni uspavalo, niz pa je z blokom končal Pavlovič.

Čeprav so v drugi niz gostje po točki Jana Klobučarja vstopili s prednostjo dveh točk (2:0), so Sobočani na servis Drvariča prvič na tekmi povedli. Po njegovem asu tudi za dve točki (4:2), vendar je bilo njihovo veselje kratkotrajno, kajti na peti točki je izid izenačil Mujanović. Sredi niza so domači odbojkarji še dvakrat vodili z dvema točkama prednosti, zadnjič pri 13:11, za točko pa so bili v prednosti še pri izidu 17:16. Toda na servis Jureta Okrogliča je prišlo do preobrata. Kamničani so dosegli štiri zaporedne točke, v končnici niza pa so eni od številnih lastnih napak Sobočanov izkoristili drugo zaključno žogo.

V tretjem nizu so se soboški odbojkarji očitno sprijaznili s porazom. Zadnjič je bil izid izenačen pri 4:4, po dveh blokih Pavlovića je bilo že 11:5 za Calcit Volley. Domači trener Dejan Fujs je potek igre skušal preobrniti s polminutnim odmorom in menjavami, vendar neuspešno. Niz je bil dokončno odločen po točki Uroša Planinšiča in kamniškim vodstvom z 19:10. Razlika devetih je bila tudi ob koncu niza, ki ga je zaključil Jure Okroglič.

Matija Pleško, trener Calcit Volleyja: »Mislim, da smo dobro stali na igrišču in da smo imeli zadeve ves čas po kontrolo, čeprav sama statistika tega ne pokaže, saj nismo nikjer prav posebej izstopali. Tudi kakšen blok bi lahko imeli več, ampak na splošno je bilo vse skupaj videti dobro. Veseli me, da smo naredili kakšno neizsiljeno napako manj, pa zelo timsko smo odigrali tekmo.«