Naslovnica / ŠPORT / Odbojkarji so z novo zmago znova na tretjem mestu lestvice

Odbojkarji so z novo zmago znova na tretjem mestu lestvice

Odbojkarji Calcit Volleyja so v tekmi osmega kroga 1. DOL za moške v gosteh premagali Panvito Pomgrad s 3:0 (23, 23, 16). V prihodnjem krogu bodo Kamničani v soboto, 8. decembra, ob 20. uri, igrali z Mariborom, še pred tem pa jih v sredo, 5. decembra, čaka povratna tekma pokala Challenge v švicarskem Näfelsu.

Panvita Pomgrad – Calcit Volley  0:3 (-23, -23, -16)

Murska Sobota – Dvorana OŠ I, gledalcev 100, sodnika: Seifried (Maribor), Melavc (Šempeter v Savinjski dolini).

Panvita Pomgrad: Pečnik, Vori, Pulko 7, Novak (L), Ratkai (L), Rojnik 11, Beravs 3, Flisar 3, Volovlek, Bogožalec 14, Bedrač 8, Marovt. Trener: Dejan Fujs.

Calcit Volley: Pereira 12, Hirbar (L), Bregar, Golob (L), Jereb 2, Ratek 2, Vidmar 11, Babkov, Štalekar 10, Lakner 1, Kotnik 9, Štembergar Zupan 1, Ivković 1. Trener: Aleš Hribar.

Kamničani so med tednom v prvi tekmi prvega kroga pokala Challenge doma premagali Biogas Volley Näfels s 3:0 in vsaj za trenutek pozabili na nepričakovan poraz v sedmem krogu domačega prvenstva, ko so v gosteh izgubili s Črnučami. Vseeno pa so na nekoliko načeto samozavest na gostovanju v Murski Soboti proti vedno neugodni Panviti Pomgrad nujno potrebovali zmago pred serijo pomembnih tekem do konca leta, ko bo vrhunec predstavljal zaključni turnir pokala Slovenije.

V izenačenem prvem nizu si nobena ekipa do končnice ni priigrala večje prednosti. Večinoma so bili za točko ali dve sicer v prednosti kamniški odbojkarji, vendar so jih domačini vedno ulovili. V končnici niza pa so gostje prišli do štirih zaključnih žog za vodstvo z 1:0 v nizih, toda kapetan domače ekipe Gorazd Flisar je poskrbel, da so Kamničani vodili le še za točko. Da do popolnega preobrata ni prišlo, je bil zaslužen Maxson Pereira.

Tudi v drugem nizu je bila prednost na strani kamniške ekipe, ki so s številnimi menjavami držali visok ritem igre. Sobočani so naredili vse preveč napak na servisu, kar je gostom olajšalo delo za vodstvo z 20:15, Podobno kot v uvodnem nizu pa so se morali v končnici gostje pošteno potruditi, da so s točko Domna Kotnik povedli z 2:0 v nizih.

Po zaostanku dveh nizov so se domači odbojkarji sprijaznili s porazom. Še naprej so imeli težave na servisu, tudi njihov sprejem ni bil najboljši, Kamničani pa so jim po vodstvu z 12:11 pobegnili na 20:14. Visoke prednosti odbojkarji Calcit Volleyja niso zapravili, tekma pa se je končala z 21-to lastno napako domače ekipe. Z novimi tremi točkami so Kamničani spet na tretjem mestu prvenstvene lestvice.

Aleš Hribar, trener Calcit Volleyja: »Čeprav smo v določenih trenutkih tekme delali neumnosti, lahko igralcem čestitam za prikazano igro, kajti v Murski Soboti nikoli ni lahko priti do zmage. Prepričan sem, da bodo Sobočani v nadaljevanju prvenstva še nevarni, za nas pa je ta zmaga po spodrsljaju s Črnučami še toliko bolj pomembna.«