Naslovnica / ŠPORT / Odličen uvod v novo gorsko kolesarsko sezono

Odličen uvod v novo gorsko kolesarsko sezono

Z dirko v Vrtojbi se je v nedeljo začela sezona za gorske kolesarje v olimpijskem krosu na slovenskih tleh. Na mednarodni dirki UCI C1 in preizkušnji slovenskega pokala SloXcup je odlično formo na začetku sezone z drugim mestom med člani elite potrdil Rok Naglič. Skupno je na zmagovalnih stopničkah stalo 12 tekmovalk in tekmovalcev kamniškega Calcit Bike Teama.

Na dirki v Vrtojbi je nastopila okrog 360 tekmovalcev, med njimi so bili številni mednarodno uveljavljeni. Mlajše kategorije do 13 let so se poleg dirke v krosu pomerile še na spretnostnem poligonu.

Od Nagliča je bil na članski elite dirki boljši le Italijan Daniele Braidot. Naslednji Slovenec v cilju je bil še naslednji Calcitovec, Matic Kranjec Žagar se je izkazal s petim mestom. Naš tretji član A ekipe Ambrož Vovk je bil 16.

»V Vrtojbi smo imeli drugo C1 dirko letos. Start mi ni najbolje uspel, ker nisem zapel pedala in sem bil po prvem krogu na 17. mestu. Iz kroga v krog sem nato pridobival. Žal mi je, ker sem zamudil priložnost, da bi šel z Danielejem, da bi videl, koliko časa lahko grem njegov tempo. Na koncu sem z dirko zadovoljen. 2. mesto v taki konkurenci je še vedno odlično. Komaj čakam na dirko v Nallsu kategorije HC s še več konkurence,« je povedal Naglič.

»Štartal sem iz prve vrste s številko 3. V startnem krogu mi je bilo pomembno priti okrog z vodilno skupino. Potem so se pozicije malo premešale in nastale so malo večje razlike. Celo dirko sem nekako napredoval po pozicijah in nazadnje 2 kroga se vozil na 5. mestu. Počutje in noge so bile super in res sem užival med dirkanjem. V ciljnem sprintu sem zaključil na 5. mesu, s katerim sem zelo zadovoljen! Moja najboljša uvrstitev na C1 dirki doslej,« je bil zadovoljen Kranjec Žagar.

»Proga mi je bila zelo všeč, tehnično zahtevna in dovolj možnosti za pritisnit. V startnem krogu sem izgubil veliko pozicij, a sem uspel iz kroga v krog držati dober tempo in pridobivati mesta. Z zaostankom za zmagovalcem sem zelo zadovoljen. Veseli me, da sem tekmo odpeljal enakomerno,« je razložil Vovk.

V ženski elite konkurenci je slavila Nizozemka Anne Tauber. Maruša Naglič je bila 13. »Težka dirka in močna konkurenca. Glede na to, da je bila na štartu Anne Tauber, sem vesela, da sem dirko zaključila v krogu. Vsako dirko se počutim bolje in to me motivira. Komaj čakam na dirke, ki prihajajo,« je dejala Nagličeva.

Na uvodu sezone so se izkazali tudi mladi upa kamniškega kluba, ki so očitno čez zimo dobro in pridno trenirali. Dirko do 17 let sta Nejc Teran in Zoja Bolčina Ravnikar končala na tretjem mestu. Tajda Šoštarko se je veselila zmage med dekleti do 15 let, družbo na zmagovalnih stopničkah ji je delala tretja Ula Bolčina Ravnikar. Anamarija Kosec je zmagala med tekmovalkami do 13 let, Leon Kemperl med tekmovalci do 11 let, Zara Toff je bila druga med tekmovalkami U11. Jan Valentinčič je končal kot tretji med dečki do 9 let, Neža Šekoranja je bila druga med deklicami do 9 let.

Boštjan Hribovšek je bil drugi v kategoriji master 1. Sebastijan Derzić je končal na drugem mestu med amaterji.

Naslednja dirka v olimpijskem krosu bo 19. maja 2024, ko naš klub organizira Kamniški kros, ki bo štel za točke slovenskega pokala SloXcup kot za lestvico Mednarodne kolesarske zveze (UCI C1). Še pred tem pa bo 5. maja 2024 v Ljubljani državno prvenstvo v kratkem krosu.

Na tekmi so bili prisotni še številni drugi Calcitovci, katerih rezultate lahko najdeš na: https://prijavim.se/uploads/5245_result.pdf