Naslovnica / ŠPORT / Odlični uvrstitvi Nejca Uršiča in Andreja Nastrana

Odlični uvrstitvi Nejca Uršiča in Andreja Nastrana

Nejc Uršič in Andrej Nastran, gorska tekača KGT Papež, sta na tekih v Monaku in Istrijanki dosegla odlični uvrstitvi.

Monaco Run 2024

Na Monaco Run 2024 je Nejc Uršič tekel skupaj s Tjašo. Tek je bil zelo zahteven, saj je večina vzponov in spustov potekala po stopnicah, ki so bile zaradi dežja zelo spolzke, kar je bilo še posebej nevarno pri spustih.

Kljub temu je Nejcu na 12 kilometrski razdalji uspel veliki met, saj si je, s časom 48 minut in osvojenim tretjim mestom, uspel priteči tudi sladek končni vzpon na zmagovalne stopničke.

Ultra trail Prarenzana

Andrej Nastran se je v soboto, 17. 2. 2024, udeležil Parenzana ultra trail tekme na 50 km razdalji, katere štart je bil v Livadah na Hrvaškem, cilj pa v kampu Lucija v Sloveniji. V cilj je prispel s časom 3:40:13 s katerem je zasedel 2. mesto v absolutni konkurenci in tudi 2. mesto v svoji kategoriji.