Naslovnica / POUDARJENO / Priznanja za najboljše tekače in organizatorje tekem Tekaškega pokala Občine Kamnik v letu 2019

Priznanja za najboljše tekače in organizatorje tekem Tekaškega pokala Občine Kamnik v letu 2019

V avli OŠ Stranje se je sinoči odvila zaključna prireditev s slovesno podelitvijo priznanj tekačem in organizatorjem kamniških tekaških prireditev, ki so v lanskem letu sodelovali Tekaškem pokalu Občine Kamnik.

Na prireditvi, ki jo je pripravil Klub gorskih tekačev Papež, sta vse zbrane pozdravila Dušan Papež, predsednik KGT Papež in predsednik Športne zveze Kamnik ter župan Matej Slapar.

 

Tekaški pokal  Občine Kamnik je v letu 2019 potekal že sedmo leto zapored, za uspešno  izvedbo pa so poskrbeli organizatorji sedmih tekem, in sicer 24. gorskega teka k Sv. Primožu, 31. mekinjskega krosa, 2. teka na Stari grad, 14. češnjiškega teka, 20. gorski tek na Grintovec, 11. Veronikinega teka in 19. Miklavževega teka, na katerih je nastopilo prek 1300 tekačev in tekačic iz cele Slovenije in tudi Evrope.

Za končno skupno razvrstitev v Tekaškem pokalu Občine Kamnik, ki je potekalo za 14 različnih kategorij, je moral imeti tekmovalec vsaj 3 uvrstitve na tekmah, v primeru, da je tekmovalec oz. tekmovalka zbral več uvrstitev s točkami, pa se je štelo pet najboljših pet uvrstitev.

Priznanja v različnih kategorijah so prejeli:

Mlajše deklice :

  1. mesto : Jona Deisinger (KGT Papež)  

Mlajši dečki :

  1. mesto : Luka Petek ( KGT Papež) zmagovalec Češnjiškega teka
    2. mesto : Filip Pavlin ( KGT Papež)  zmagovalec 2 tekem
    3. mesto : Žan Puškar ( KGT Papež)

 Deklice :

  1. Viktorija Dolinšek ( KGT Papež ) 2- krat zmagovalka

Dečki :

  1. mesto : Nik Romšak ( KGT Papež ) 3-kratni zmagovalec
    2. mesto : Leon Pešovski Bužan (KGT Papež)
    3. mesto: Nejc Petek (KGT Papež)

 Starejše deklice:

  1. mesto: Zoja Kranjec (KGT Papež)

Starejši dečki :

  1. mesto : Izak Poljanšek ( KGT Papež ) zmagovalec 3 tekem
  2. mesto : Jaka Dacar (CALCIT BIKE TEAM)

Mladinke :

  1. mesto : Nuša Mali (AK Domžale ) Naj mlada gorska tekačica 2019

Mladinci :

  1. mesto : Nejc Uršič ( KGT Papež ) 3-kratni zmagovalec, tudi reprezentant mladincev na EP in SP v gorskih tekih
    2. mesto : Aleš Prelovšek (KGT Papež)
    3. mesto : Luka Dacar (AK Domžale)

 

Članice :

  1. mesto : Tina Klinar (KGT Papež) zmagovalka teka k Sv. Primožu in Mekinjskega krosa
  2. mesto : Tadeja Knez – zmagovalka Češnjiškega teka
  3. mesto : Joži Kanižar (Telovadnica Janja)

Člani A :

  1. mesto : Timotej Bečan (KGT Papež) 3-kratni zmagovalec, Naj gorski tekač 2019
  2. mesto : David Vogrin (KD SLOGA 1902, IDRIJA) zmagovalec češnjiškega teka
  3. mesto : Uroš Potočnik (ŠKD Mekinje) udeleženec  vseh 7 tekov

Člani  B :

  1. mesto : Denis Sitar (ŠKD MEKINJE) udeleženec vseh tekov
  2. mesto : Franci Volkar (ŠKD MEKINJE) zmagovalec 2 tekem
  3. mesto : Robert Iglič (ŠD PRESERJE PRI RADOMLJAH) udeleženec vseh tekov

Veterani A

  1. mesto : Lado Kveder (ŠKD Mekinje) zmagovalec češnjiškega teka
  2. mesto : Herman Bajec (ŠKD Mekinje) zmagovalec Mekinjskega krosa
  3. mesto : Rajko Sršen (KGT Papež) udeleženec vseh 7 tekem

Veterani  B

  1. mesto : Bojan Galin ( ŠKD Mekinje ) zmagovalec 5 tekem
  2. mesto : Tone Klemenc (ŠKD MEKINJE) zmagovalec teka k Sv. Primožu
  3. mesto : Zdravc Ručigaj ( ŠD Preserje ) udeleženec vseh 7 tekem

Veteranke

  1. mesto: Ivica Žlogar (PULSE PERFORMANCE) zmagovalka 2 tekem
  2. mesto: Marinka Milić
  3. mesto: Helena Bogataj Zmagovalka Bodifitovega teka na Stari grad

Na sinočnji prireditvi, ki jo je povezovala Mira Papež, z glasbenim nastopom na harmoniki pa popestrila devetošolka Eva, so bila podeljena tudi posebna priznanja in praktične nagrade tekačem, ki so se udeležili vseh sedmih tekmovanj.

 

Vseh sedmih tekov v sklopu Tekaškega pokala Občine Kamnik so se lani udeležili:  Uroš Potočnik , Denis Sitar, Robert Iglič, Rajko Sršen in Zdravc Ručigaj, jim je Dušan Papež podelil priznanja in praktične nagrade, obenem pa so prejeli tudi nagrado organizatorjev tekmovanj TPOK v letošnjem letu, in sicer brezplačno startnino na vseh tekaških tekmah Tekaškega pokala Občine Kamnik v letu 2020.

Za svoj trud pa so si priznanja prislužili tudi organizatorji tekaških tekmovanj v okviru Tekaškega pokala Občine Kamnik, in sicer: Ivan Urh (24. gorski tek k Sv. Primožu), Lado Kveder (31. mekinjski kros – Memorial Mira Petka), Kristjan Kropivšek in ekipa (14. češnjiški tek – Memorial Zdravka Berlica), Dušan Papež, družina Papež in prostovoljci (20. gorski tek na Grintovic), Franci Kramar – ZTŠK Kamnik (11. Veronikin tek in 2. tek na Stari grad) in Tomo Petek (19. Miklavžev tek), priznanje pa sta si zaslužila tudi Frane in Petra  Kranjec, skrbnika portala Prijavim.se, ki je skrbel tudi za prijave na tekih, za točkovanje v končnem seštevku pokala, za fotografije in članke.

Prva letošnja tekma v okviru Tekaškega pokala Občine Kamnik v letu 2020 bo 28. marca, in sicer 25. gorski tek k Svetemu Primožu, kamniški tekaški pokal pa bo letos postregel tudi z novostjo, in sicer s tekom na Bibo planino.