Naslovnica / ŠPORT / Prva polfinalna zmaga kamniških odbojkaric

Prva polfinalna zmaga kamniških odbojkaric

Odbojkarice Calcit Volleyja so v prvi polfinalni tekmi končnice Sportklub prve odbojkarske lige doma premagale GEN-I Volley s 3:0 (14, 22, 19). Druga tekma bo na sporedu že v ponedeljek, 28. marca, ob 20. uri, v Novi Gorici, morebitna tretja pa četrtek, 31. marca, ob 18. uri spet v Kamniku.

Calcit Volley – GEN-I Volley 3:0 (14, 22, 19)

Kamnik – Športna dvorana Kamnik, gledalcev 100, sodnika: Valentar, Miklošič

Calcit Volley: Pavlović Mori 5, Špoljarič (L), Mihevc 6, Javornik, Radišković 10, Šiftar, Brulec Kostić 11, Lenart 1, Boisa, Janežič (L), Charuk 8, Sillah 16, Zorman, Čižman. Trener: Gregor Rozman.

GEN-I Volley: Bagherpour 1, San. Damjanović, Leban 10, P. Maruši

11, Saš. Damjanović, Rituper 8, Banko (L), Š. Marušič, Makuc, Žigon 3, Sekulić 3. Trener: Majda Čičič.

V sredo so Novogoričanke v petem nizu tretje tekme četrtfinala končnice v Kopru premagale Ankaran, na drugi strani so aktualne državne in pokalne prvakinje Formis premagale v dveh tekmah. Se pravi, da so imele teden dni časa, da se v miru pripravijo na prvi polfinalni obračun. V rednem delu prvenstva so vse tri tekme dobile Kamničanke. Boljše so bile tudi v četrto, že čez dva dni pa se lahko že uvrstijo tudi v finale končnice. V prvi tekmi so bile domače odbojkarice veliko boljše na servisu (deset asov proti dvema) in bloku (osem blokov proti štirim), vendar se Novogoričanke, ki so ostale brez svoje prve korektorice, Neli Goršek, zagotovo ne bodo predale vnaprej.

Z dvema zaporednima asoma Katje Mihevc so domače odbojkarice na začetku prvega niza povedle s 4:0, toda že na peti točki je Selena Leban izid izenačila. Čeprav so Kamničanke po napaki gostij hitro spet prišle do treh točk prednosti (10:7), je za novo izenačenje poskrbela Polona Marušič (10:10). Tudi zadnje v uvodnem nizu, kajti na servis in dobri reakciji Eve Pavlović Mori na mreži, so Kamničanke pobegnile za štiri točke (16:12). Po polminutnem odmoru Majde Čičič so se Novogoričanke z blokom Leban še približale na dve točki zaostanka, to je bila njihova zadnja točka v prvem nizu. Charuk je svoji ekipi priborila servis, Andjelka Radišković pa je v obup spravljala gostujoče sprejemalke. Dosegla je štiri ase, dvakrat je bila v napadu uspešna Fatoumatta Sillah, enkrat je z blokom nasprotnice zaustavila Charuk, niz pa se je končal z lastno napako gostujoče ekipe.

Novogoričanke se po gladko izgubljenem prvem nizu niso predale. Domačinke so v začetku drugega niza sicer povedle s 5:2, vodile so tudi z 9:6, vendar so se jim Novogoričanke približale na točko zaostanka (8:9). Za točko so zaostajale še pri 11:12, na servis Radišković pa so domače odbojkarice po bloku Charuk prvič v drugem nizu pobegnile za štiri točke (16:12). Ne za dolgo, kajti po polminutnem odmoru so Novogoričanke na servis Saudabeh Bagherpour povedle s 17:16. To pa je bilo njihovo zadnje vodstvo v drugem nizu, kajti s tremi zaporednimi točkami so do vodstva spet prišle kamniške odbojkarice, ki so po novi napaki Novogoričanke izkoristile svojo drugo zaključno žogo.

V tretji niz so Kamničanke vstopile brez svoje prve podajalke, Eve Pavlović Mori, ki si je v zaključku drugega niza v skoku v blok poškodovala desno koleno. Namesto nje je za organizacijo igre v domači ekipi skrbela v Manca Lenart. Calcit Volley je v začetku niza povedel s 4:1, Anastasija Sekulić je izid na četrti točki izenačila, po asu Sillah pa je bilo že 11:7 za varovanke Gregorja Rozmana. Na plus pet (15:10) je povečala Lenart, na plus šest Charuk (17:11), na plus sedem pa z asom Radišković (18:11). S tremi zaporednimi točkami, zadnjo je prispevala Polona Marušič, so se Novogoričanke vrnile v igro, po napaki domačink pa so zaostajale le še za tri točke (16:19). Vendar je vse njihove upe po preobratu z dvema zaporednima točkama zaustavila Sillah, tekma pa se je končala s še eno lastno napako Novogoričank.

Gregor Rozman, trener Calcit Volleyja: »Novogoričankam zagotovo ni bilo lahko, saj so pred tremi dnevi igrale težko tekmo, ob tem se jim je poškodovana še njihova najboljša korektorica, sem pa vesel, da smo v tekmo vstopili, kot se v takšno tekmo mora. Ni mi bil všeč padec v drugem nizu, ko smo gostjam pustili, da so celo povedle za točke in to se nam v ponedeljek ne bo smelo zgoditi. Drugače pa v redu tekma, prva polfinalna zmaga in v ponedeljek gremo po novo zmago. Igrati moramo podobno.«

Polona Marušič, igralka GEN-I Volleyja: »Za nami so zelo težke četrtfinalne tekme, na zadnji pa smo ostale še brez Neli Goršek, tako da smo morali kombinirati ekipo. Vse smo bile še malo utrujene, toda predale se zagotovo ne bomo. Realno so Kamničanke boljša ekipa, če nič drugega, jim bomo skušale v ponedeljek vzeti vsaj en niz in jim otežiti delo.«