Naslovnica / ŠPORT / Razpoloženi Ljubljančani premočni za Kamničane

Razpoloženi Ljubljančani premočni za Kamničane

Odbojkarji Calcit Volleyja so v derbiju desetega kroga Sportklub prve odbojkarske lige doma izgubili z ACH Volleyjem z 0:3 (-19, -21, -15). Tekma je veljala tudi za srednjeevropsko ligo. V prihodnjem krogu bodo Kamničani gostovali v Novem mestu pri Krki. Tekma bo na sporedu v soboto, 4. decembra, ob 20. uri, že v sredo, 1. decembra, pa jih v gosteh čaka še prva četrtfinalna tekma pokala Slovenije s Črnučami.

Calcit Volley – ACH Volley 0:3 (-19, -21, -15)

Kamnik – Športna dvorana Kamnik, gledalcev 300, sodnici: Kramar Šandl, Jurković

Calcit Volley: Kos 1, Hribar (L), Bregar 2, Purić 4, Kosmina, Gasparini 8, Klobučar 8, Siirilä, Brulec, Beravs, Plot (L), Mujanović 7, Pavlović 7. Trener: Matija Pleško.

ACH Volley: Pernuš, Šket 8, Rutar, Mašulović 8, Todorović 1, Peruničić, Okroglič, Gjorgiev 13, Pokeršnik 14, Videčnik 6, Kök. Trener: Mladen Kašić.

Ljubljanski odbojkarji so v letošnjem državnem prvenstvu bili do tekme v Kamniku edina ekipa, ki še ni izgubila. Še več, oddali so le dva niza, enega so jim odvzeli prav Kamničani, drugega pa aktualni državni prvaki, Mariborčani. Odlično formo so potrdili tudi v Kamniku, kjer so bili boljši v vseh elementih igre in prišli do zaslužene zmage.

Začetek uvodnega niza je pripadel gostom, ki so povedli s 5:2, po bloku Nikole Gjorgijeva in njegovem uspešnem napadu pa so domačinom pobegnili že za pet točk (6:11). Ljubljančani so po polminutnem odmoru domačega trenerja Matije Pleška dosegli še dve točki, na servisu za goste pa je bil Vuk Todorović. S četrtim blokom ACH Volleyja, svojim drugim, je Gjorgiev gostom zagotovil že osem točk naskoka (8:16). Ob dobrem sprejemu so gostje prednost brez večjih težav ohranili do konca niza, v domači ekipi pa je svojo priložnost dobro izkoristil mladi Nik Mujanović, ki je vstopil sredi uvodnega niza, a je bilo to premalo, da bi bili konkurenčni gostom.

Tudi v drugem nizu so bili gostje tisti, ki so prvi prišli večje prednosti. Še naprej so bili boljši v bloku, naredili so tudi manj lastnih napak in po bloku Matica Videčnika so vodili z 9:5. Pleško je vzel polminutni odmor, v igro vrnil mladega Mujanovića in mesto podajalca poslal Žana Beravsa. Toda po novem bloku gostov, že osmem na tekmi, Kamničani do tega trenutka niti ene točke niso dosegli z blokom, je bilo že 13:8 za Ljubljančane. Razigrani gostje so izkoriščali vse napake domače ekipe, odlično so igrali tudi v obrambi, kar jim je pred vstopom v končnico prineslo prednost sedmih točk (18:11). Kanček upanja se je za domačo ekipo pojavil po svojem prvem bloku na tekmi, uspešen je bil Mitja Gasparini, ko se je nasprotnikom približala na dve točki zaostanka (20:22). Toda do preobrata ni prišlo, po dveh zaporednih točkah so si Ljubljančani priigrali dve zaključni žogi, preko Nemanje Mašulovića so izkoristili drugo.

Z asom Alena Šketa so odbojkarji ACH Volleyja na začetku tretjega niza vodili s 3:0, zato je Pleško takoj posegel po polminutnem odmoru. Njegovi varovanci so po njem le zaigrali nekaj bolje in po asu Dike Purića in izenačenju na 9:9, je gostujoči trener Mladen Kašić vzel svoj sploh prvi polminutni odmor na tekmi. Vendar veselje domače ekipe ni dolgo trajalo, kajti po polminutnem odmoru so gostje na servis Alena Šketa z delnim izidom 7:0 bolj ali manj rešili vse dvome o zmagovalcu derbija. Tekma se je končala s 25-to napako domače ekipe.

Izjava po tekmi

Matija Pleško, trener Calcit Volleyja: »Te tekme ne smemo pozabiti, mora ostati v glavi in jo imeti za opomnik … Glede same tekme sem igralcem povedal, da me ni najbolj zmotilo to, da nas je zblokiral, da je bil boljši v napadu, ampak da so tako mirno prenesli ta poraz in da ni bilo nobene prave reakcije. Imeli smo soliden sprejem, sploh za naše razmere, toda v napadu nismo imeli ideje, kako priti mimo bloka, bilo je veliko ‘pasiv’. ACH je bil celo nekaj slabši na sprejemu, tudi v napadu ni ravno blestel, tako da niti ni prikazal nobene ekstra igre, če izvzamemo blok in to je tisto, kar me najbolj moti. Da so nas z nič kaj ekstra dobili na tako lahek način. Imeli smo nekatere dogovore, rešitve v napadu, ki niso bile speljane najboljše, je pa tudi res, da morajo naši napadalci dati svoj večji delež, kajti proti takšni ekipi kot je ACH brez napadalnega učinka težko kaj dosežeš.«

Mladen Kašić, trener ACH Volleyja: »Nocoj smo prikazali zelo dobro igro, čeprav v zadnjem času zaradi številnih tekem niti nimamo dovolj časa, da bi v miru trenirali. Mislim, da smo imeli srečo pri izboru tujih odbojkarjev, ki so prinesli karakter v zelo dobre slovenske igralce, tako da imamo za zdaj zelo dober kolektiv. Dejstvo je, da do zdaj nismo še ničesar osvojili, smo pa lahko zadovoljni s tem, kako se igralci delujejo na igrišču in kako spoštujejo dogovor. V sredo igramo pokal Challenge, ki je naš prvi veliki cilj, vemo, da imamo velik potencial, moramo pa ostati skromni in pridno trenirati še naprej. Domačine smo nekoliko presenetili s svojo igro, kajti to je bila naša najboljša igra v letošnji sezoni, toda prav ničesar še ni konec.«