Naslovnica / Nerazvrščeno / Šampanjec je (zaenkrat) ostal v hladilniku

Šampanjec je (zaenkrat) ostal v hladilniku

Odbojkarice Calcit Volleyja so v tretji tekmi finala končnice Sportklub prve odbojkarske lige za ženske doma izgubile z Novo KBM Branik z 2:3 (-21, -17, 23, 25,  -8). Mariborčanke so prišle do svoje prve zmage, četrta tekma pa bo na sporedu v petek, 26. aprila, ob 18. uri, v Mariboru.

Calcit Volley – Nova KBM  2:3 (-21, -16, 23, 25, -8)

Kamnik – Športna dvorana Kamnik, gledalcev 450, sodnika: Markelj, Pevc

Calcit Volley: Rituper 2, Radišković 6, Šen 13, Najdič 5, Hutinski 9, Boisa, Charuk 11, Grubišič Čabo (L), Gašperlin, Pucelj 26, Čižman, Banko (L). Trener: Bruno Najdič.

Nova KBM Branik: Mlakar 37, K. Milošič 7, Kneževič, Štampar, Ulrih (L), Lekše 16, Senekovič, Cikač (L), Farkaš, Ramić, N. Milošič 11, Potokar 4, Tišma 10. Trener: Žiga Kos.

Obe dozdajšnji tekmi finalne serije sta se končali v petem nizu, obakrat pa so se zmage veselile kamniške odbojkarice. Pred tretjim obračunom so bile tako le še korak oddaljene od dosežka Mariborčank, ki so bile kot edine do zdaj petkrat zaporedoma državne prvakinje v letih med leti 1998 do 2002.

Ob boljšem servisu so Mariborčanke z asom Nike Milošič po zaostanku z 0:1 povedle s 5:2, ki so s po dveh zaporednih točkah Tali Lekše, drugo je dosegla z blokom, domačinkam pobegnile že za pet točk (10:5). Spet je bil, tako kot v prejšnjih dveh tekmah, Bruno Najdič tisti, ki je prvi posegel po polminutnem odmoru, po njem pa je Andrea Tišma z blokom zaustavila še en domači napad in šele Asja Šen je prekinila serijo štirih zaporednih točk mariborske ekipe. Toda prevlada mariborske ekipe se je nadaljevala in po novi točki Ize Mlakar, sicer po ogledu video posnetka, je vodila že s 17:9. Po drugem polminutnem odmoru so se Kamničanke na servis Sare Najdič, ki je dosegla tudi dva asa, in bloku Sare Hutinski deloma vrnile v igro, saj so zaostajale za tri točke (14:17). Do preobrata vseeno ni prišlo, čeprav so po napaki gostij domače odbojkarice dvakrat zaostajale za dve točki (19:21, 21:23), toda Mlakarjeva je z dvema blokoma svoji ekipi še tretjič v finalni seriji zagotovila vodstva z 1:0 v nizih.

Tudi v začetku drugega niza so se težave na sprejemu kamniške ekipe nadaljevale, kar je Nika Milošič izkoristila za mariborsko vodstvo s 5:2. Domače odbojkarice so z asom Sare Hutinski izid na sedmi točki izenačile, toda po novem slabem sprejemu in bloku Lekšetove so spet zaostajale za tri (8:11), po novem bloku, tokrat Nike Milošič, že osmem mariborskem na tekmi, pa za štiri (9:13). Tudi po polminutnem odmoru Najdiča so Mariborčanke dosegle še dve točki. Na servis Najdičeve so se jim domačinke še približale na tri točke zaostanka (13:16), vendar so razpoložene gostje na servis Mlakarjeve z delnim izidom 5:0 drugi niz zanesljivo dobile.

Na servis Najdičeve so Kamničanke v začetku tretjega niza povedle s 3:0, vodile so tudi z 8:5, toda asu Klare Milošič so Mariborčanke izid na osmi točki izenačile. Kamničanke so po polminutnem odmoru dosegle tri zaporedne točke, zadnjo Pucljeva z blokom, po napadu Šenove pa so gostjam pobegnile za štiri točke (14:10). Žiga Kos je vzel še svoj drugi polminutni odmor v tretjem nizu, vendar so njegove varovanke po uspešno izvedenem prvem tempu Lucille Charuk zaostajale za pet točk (13:18). Ne za dolgo, kajti Mariborčanke so z vztrajno igro prišle na dve točki zaostanka (19:21), na servis Mlakarjeve in bloku Klare Milošič pa so si izid na 22. točki izenačile. V končnici so bile domače odbojkarice bolj zbrane ter po točkah Radiškovićeve in Pucljeve le prišle do osvojenega niza.

S točko Sare Hutinski so Kamničanke v četrtem nizu prve prišle do dveh točk prednosti (3:1), na četrti točki pa so gostje izid izenačile, na servis Monike Potokar in bloku Klare Milošič pa prišle do štirih točk prednosti (10:6). Še bližje prvi zmagi v finalni seriji so bile mariborske odbojkarice po asu Tišme in vodstvu s 14:9. Kamničanke so se vrnile v igro na servis Najdičeve in po zaostanku z 10:15, ko je Pucljeva izid izenačila na 15. točki, Šenova pa jih je po dolgem času popeljala do vodstva (16:15). Z novim asom Najdičeve so Kamničanke povedle tudi s 17:15, spet pa je bila Mlakarjeva tista, ki je prekinila njihovo serijo. Na 19. točki sta bili ekipi spet skupaj. Čeprav so bankirke povedle z 21:20, so domače odbojkarice z asom Radiškovićeve prišle do dveh točk prednosti (23:21), toda Mariborčanke so bile tiste, ki so po asu Tišme prišle do zaključne žoge za svojo prvo zmago v finalni seriji. Kamničanke so jo ubranile, nato pa z blokom Pucljeve in Hutinskijeve izkoristile svojo drugo za še četrti zaporedni tie-break.

Prvi tie-break so v finalu Pokala Slovenije v Kopru dobile Mariborčanke, v finalni seriji so bile nato dvakrat uspešnejše Kamničanke, ki pa so po asu Tišme in napadu Mlakarjeve na začetku četrtega zaporednega tie-breaka prve zaostajale za tri točke (1:4). Ko je še en napad domače ekipe končal v avtu, je Najdič vzel še svoj drugi polminutni odmor v petem nizu, saj so njegove varovanke zaostajale za štiri točke (2:6), a so po njem Štajerke dosegle še eno točko. Na menjavo strani so odšle s prednostjo petih točk, ki je niso več izpustile iz rok. Zadnjo točko na tekmi je dosegla Lekšetova.

Bruno Najdič, trener Calcit Volleyja: »V petem nizu so nam že v samem začetku pobegnile, potem pa je bilo težko loviti, toda že skozi vso tekmo smo imeli premalo razpoloženih zunanjih igralk. Tudi Maša Pucelj, ki je dala veliko točk, vendar je bilo to za njeno raven premalo. Predvsem pa bi morali biti bolj agresivni na servisu, kar pa nismo bili, pa tudi naš sprejem je bil najslabši v letošnji sezoni, čeprav mu namenjamo veliko pozornosti. Skratka, bilo je veliko trenutkov, ki niso bili takšni, kot bi morali biti. Težko je biti pameten takoj po tej tekmi, v vsakem primeru pa bomo morali dvigniti glave in se pripraviti na peto tekmo.«

Žiga Kos, trener Nove KBM Branika: »Prva dva niza smo resnično odigrali na zelo visoki ravni, še zlasti drugega, potem pa smo tretjega začeli premalo agresivno na servisu. Naredili smo preveč napak in smo sami postopoma Kamničanke vrnili v igro, ki so nato s svojo kakovostjo, ki jo premorejo dobile ta niz. Četrti niz smo začeli, nato zašli v težave, pa se vrnili v igro in imeli zaključno žogo, pa vseeno izgubili. Zato si igralke zaslužijo še toliko večje čestitke, da so se v petem nizu spet dvignile in ga odigrale, tako kot smo želeli. Bili smo agresivni, pogumni na servisu in napadu, kar se nam je obrestovalo.«

Finalne tekme končnice v Sportklub prvi odbojkarski ligi za ženske

Prva tekma, 17. april: Calcit Volley – Nova KBM Branik 3:2 (-21, 19, -17, 12, 5), druga tekma, 20. april: Nova KBM Branik – Calcit Volley 2:3 (19, -19, 15, -13, -14), tretja tekma, 23. april: Calcit Volley – Nova KBM Branik 2:3 (-21, -17, 23, 25,  -8), četrta tekma, petek, 26. april: Nova KBM Branik – Calcit Volley (18.00), morebitna peta tekma, to: Calcit Volley – Nova KBM Branik (18.00).