Naslovnica / ŠPORT / Šest zmag Calcitovi kolesarjev na državnem prvenstvu v Idriji

Šest zmag Calcitovi kolesarjev na državnem prvenstvu v Idriji

Gorski kolesarji so se v središču Idrije v soboto pomerili za prve naslove državnih prvakov v sezoni – v disciplini kratki kros in kros na izpadanje. Člani kamniškega Calcit Bike Teama so bili uspešni, saj so zabeležili šest zmag.

Kratki kros je štel tudi za točke slovenskega pokala SloXcup v vseh kategorijah, za naslove slovenskih prvakov so se pomerile kategorije do 17 let in starejše, medtem ko je kros na izpadanje ali eliminator veljal le za državne naslove v konkurenci članov, članic in mladincev, mladink. Najmlajši so se sprva podali na spretnostni poligon, ki je premešal končne uvrstitve po dirki.

V kratkem krosu na izpadanje je Naglič v članski elite konkurenci premagal Jakoba Klemenčiča na drugem in klubskega kolega Matica Kranjca Žagarja na tretjem mestu. Naglič je s tem ubranil naslov najboljšega v Sloveniji v tej disciplini in slavil tretjič v nizu.

»Taktika je bila, da sem spredaj, ker je bila zaprta proga. Prehiteval si lahko le čez cilj. Na klanec sem moral iti na polno. Maticu je padla dol vergija, rekel sem si, če on ne more, se bom jaz potrudil in šel na vse ali nič. Uspelo je,« je povedal zadovoljen Naglič.

Tominšek je med mlajšimi mladinci za majico državnega prvaka za dvojno zmago Calcita ugnal Nika Goloba.

»Pripravljal sem nisem tako veliko, da bi lahko rekel, da sem delal le intervale. Veliko sem bil na enduru kolesu. Proga mi je bila všeč, nimam pripomb. Malo sem imel sreče, saj je vodilnemu padla veriga dol,« je dejal Tominšek.

Tajda Šoštarko je bila najboljša med dekleti do 15 let, Ula Ravnikar Bolčina je bila v tej konkurenci tretja. Maks Majnik je končal na tretjem mestu med tekmovalci do 15 let.

Mlajše kategorije so se pomerile še na poligonu. V U13 je bila Anamarija Kosec tretja, Leon Kemperl najboljši v U11, Stefani Štrucelj med gorskimi kolesarkami do 9 let, Luj Kemperl pa je bil tretji v U7.

Majico slovenskega prvaka v kratkem krosu si je prikolesaril še Jure Belak v kategoriji master 1. Timotej Bonifer je bil drugi med amaterji.

V krosu na izpadanje je Kranjec Žagar v moški članski konkurenci končal na drugem mestu, premoč je moral priznati evropskemu prvaku v tej disciplini Jakobu Klemenčiču. Tretji je bil še en Calcitovec David Jagodič.

Dirkanje na domačih tleh se bo nadaljevalo 21. maja s 25. Kamniškim krosom.