Naslovnica / ŠPORT / Usodnih 40 lastnih napak

Usodnih 40 lastnih napak

V prvi tekmi drugega turnirja srednjeevropske lige so odbojkarji Calcit Volleyja v gosteh izgubili proti ACH Volleyju z 1:3 (23, -22, -19, -25). Že jutri, ob 20. uri, Kamničane na ljubljanskem turnirju čaka druga tekma. Pomerili se bodo z Merkur Mariborom.

ACH Volley – Calcit Volley 3:1 (-23, 22, 19, 25)

Ljubljana – Dvorana Tivoli, gledalcev 50, sodnika: Brlas, Jurgković (oba Hrvaška).

ACH Volley: Mejal, Šket 6, Mašulović 7, Todorović 2, Bošnjak, Koncilja 4, Šestan, Kovačič (L), Gjorgiev 19, Videčnik 12, Kök 8, Šen 2. Trener: Radovan Gačič.

Calcit Volley: Planinšič, Mujanović 6, Vinkovič, Lazar 1, Klobučar 17, Košenina (L), Arsenoski 2, Okroglič, Sosa Sierra 12, Mitrašinović 10, Aponza 9, Pavlović 8. Trener: Matija Pleško.

Ljubljančani in Kamničani so se v letošnji sezoni že srečali v tretjem krogu Sportklub prve odbojkarske lige. S 3:1 (13, 17, -24, 23) so se zmage veselili aktualni slovenski državni prvaki, medtem ko so podprvaki po tem porazu zabeležili deset zaporednih zmag. Vse do povratne tekme prvega kroga pokala CEV, ko so prejšnjo sredo izgubili v Groningenu in izpadli iz tega tekmovanja. Na drugi strani mreže so varovanci Radovana Gačiča tudi enkrat izgubili, v prvem krogu lige prvakov je bila doma boljša od njih Perugia, zato pa so pred tednom dni v Tivoliju premagali nemški Düren, kar je bila zanje prva zmaga v najmočnejšem klubskem tekmovanju po petih letih.

V prvi polovici uvodnega niza sta imeli obe ekipi nekaj težav na servisu, še najmanj domači kapetan Nikola Gjorgijev, ki je bil tudi najbolj zaslužen, da so Ljubljančani začetni zaostanek iz 1:3 spremenili v vodstvo s 5:3. Do 13. točke sta se ekipi menjavali v vodstvu, po novi seriji dobrih servisov Gjorgieva pa so odbojkarji ACH Volleyja po bloku Matica Videčnika prišli do petih točk prednosti (18:13). Gostujoči trener Matija Pleško je vzel še svoj drugi polminutni odmor, ki je prinesel preobrat. Veliko zaslug zanj je imel Tomislav Mitrašinović, ki je s svojimi servisi povzročal težave domačim sprejemalcem. Ob tem so Kamničani dosegli še tri zaporedne bloke, zadnjega je dosegel Jan Klobučar ter povedli z 19:18. Prednost so ohranili do konca niza, ki so ga končali z novim blokom, tokrat Mitrašinovića.

Tudi v drugem nizu je prvi po polminutnem odmoru posegel Pleško, saj so njegovi varovanci po treh lastnih napakak za domačo ekipo zaostajali za štiri točke (4:8). Z asom Luisa Sose Sierre in prvi točki Klobučarja v drugem nizu, v prvem jih je dosegel kar osem, so se Kamničani domačinom približali le še na točko zaostanka (12:13). Sledili sta novi lastni napaki gostov, tako da so se domačini ob vodstvu s tremi točkami (15:12) spet lahko malce oddahnili. Še bolj pa po že deseti lastni napaki Kamničanov v drugem nizu, ko so spet pobegnili za štiri točke (20:16). Visoke prednosti ACH Volley ni zapravil, čeprav je izkoristil šele svojo četrto zaključno žogo. Uspešen je bil Gjorgiev.

Težave z lastnimi napakami, v prvih dveh nizih so jih naredili kar 25, so se v kamniški ekipi nadaljevale tudi v začetku tretjega niza. Ljubljančani so po njihovi četrti povedli z 8:4, toda po polminutnem odmoru in asu svojega kapetana, Klobučarja, so svoj zaostanek znižali le na točko (8:9). Vendar so domačini z uspešnim napadom Gjorgijeva in novi napak gostov prišli že do petih točk prednosti (16:11). Kamničani so ob velikem številu lastnih napak imeli še težave z zaključevanjem v napadu, padli so tudi na sprejemu in po asu Videčnika so zaostajali za šest točk (13:19). Niz je bil s tem odločen, saj so domačini nato dosegli še eno točko. Niz je zaključil Videčnik.

V četrtem nizu so imeli kamniški odbojkarji do desetega točke pobudo, vendar so šele po dobrem servisu Nika Mujanovića, napadu Klobučarja in napaki Ljubljančanov prišli do treh točk prednosti (13:10). Za polminutni odmor se je takrat odločil domači trener Radovan Gačič, toda po bloku Miloša Arsenoskega je bilo 14:10 za Calcit Volley. Z novim blokom, uspešen je bil Aponza, so Kamničani imeli že pet točk prednosti (16:11), Gačič pa je vzel še svoj drugi polminutni odmor. Toda tudi po njem je imel Klobučar še dva servisa, prednost šestih točk so Kamničani zapravili pred vstopom v končnico niza, ko je Danijel Koncilja z asom izid izenačil na 22:22. Do prve zaključne žoge so vseeno prišli kamniški odbojkarji, ki je ostala neizkoriščena, zato pa je z asom za prvo ljubljansko zaključno žogo za končno zmago poskrbel Matej Kök. Drugo je nato z blokom izkoristil Videčnik.

Matija Pleško, trener Calcit Volleyja: “Spet se nam je zgodilo, da smo bili v četrtem nizu z mislimi že v petem, kar je šola za nas, da bomo morali to v prihodnje odmisliti. Svoje je s servisi naredil Koncilja, ki ga ni zgrešil. Na koncu smo igrali točko za točko, žal se ni izšlo za peti niz. Kar se izida tiče je bila zelo podobna tisti naši prvi medsebojni, ko smo si želeli ta peti niz, ampak spet se pogovarjamo o tekmi, ki se je končala s 3:1 za ACH Volley. Proti Mariborčanom nam ne preostane drugega, kot da skušamo zmagati. Upam, da se nam bo poznalo to, da smo danes že igrali v tej dvorani in vsaj na servisu pridobili določene občutke. Bomo pa v vsakem primeru morali zmanjšati število lastnih napak v napadu.”

Radovan Gačič, trener ACH Volleyja: “Na obeh straneh igra ni bila ravno na visoki ravni, ni bilo prave energije, pa ne bi rekel, da želja ni bila prisotna. Želja je bila, ampak ne pri nas ne pri Kamničanih ni bilo prave energije. Mislim pa, da sta obe ekipi ob Mariborčanih v Mevzi najbolj kakovostne in se bodo uvrstile na zaključni turnir, tako da ta tekma, o kakšni končni uvrstitvi niti ni odločala, je pa lepo tudi ob slabi igri zmagati.”