Naslovnica / ŠPORT / V četrtem nizu so le strle odpor Ankarančank

V četrtem nizu so le strle odpor Ankarančank

Odbojkarice Calcit Volleyja so v tekmi 18. kroga Sportklub prve odbojkarske lige v gosteh premagale Ankaran s 3:1 (23, 22, -15, 17). V torek jih v Zagrebu, ob 18.30 čaka prava tekma zadnjega turnirja srednjeevropske lige. Njihov nasprotnik bo domača Mladost, dan pozneje pa se bodo ob isti uri pomerile še z ukrajinsko ekipo Prometej Dnipro.

Ankaran – Calcit Volley 1:3 (-23, -19, 15, -17)

Koper – Dvorana OŠ Anton Ukmar, gledalcev 50, sodnika: Kern, Hafnar.

Ankaran: Kolbl (L), Kolenc 1, Jamnik Pregl (L), Grbas, Labinjan 4, Kovačič 1, Grudina 11, Forštnarič 4, Žnidar 14, Valenčič 15, Cerovac, Jurič 12, Kaker 6. Trener: Sebastijan Mikša.

Calcit Volley: Gorjup, Radišković 9, Stojilković 2, Vovk, Đorđević 1, Hutinski 7, Boisa 4, Kregar 9, Charuk 18, Sillah 12, Pucelj 6, Čižman 1, Banko (L). Trener: Gregor Rozman.

Med tednom so kamniške odbojkarice naredile prvi korak proti ubranitvi pokalnega naslova, saj so v prvi polfinalni tekmi v Novi Gorici brez večjih težav premagale GEN-I Volley. Za uvrstitev v finale, kjer se bodo najverjetneje pomerile z Novo KBM Branikom, bodo čez dobrih deset dni v Kamniku potrebovale le še dva osvojena niza. Toda še pred to tekmo jih v začetku prihodnjega tedna čakata dve izredno pomembni tekmi v srednjeevropski ligi, ko bodo na turnirju v Zagrebu iskale potrebno točko za uvrstitev v polfinale tega tekmovanja. Vendar je Gregor Rozman, trener odbojkaric Calcit Volleyja pred nocojšnjim gostovanjem v Kopru opozarjal, da morajo njegove varovanke razmišljati samo o tekmi z Ankarančankami, ki so lahko zelo neugodne nasprotnice.

Da je bilo Rozmanovo razmišljanje pravilno, se je potrdilo že v uvodnem nizu, ki so ga Kamničanke dobile šele v končnici, čeprav so po bloku Lucille Charuk povedle s 5:0. S petimi točkami prednosti so vodile tudi še po uspešnem napadu Sare Hutinski (10:5), vendar je Tina Grudina z blokom izid na 15. točki izenačila. V napeti končnici je Maša Pucelj izkoristila prvo zaključno žogo.

Tudi v drugem nizu so bile večinoma v vodstvu kamniške odbojkarice, ki so z asom Fatoumatte Sillah povedle z 12:8, toda po njihovi lastni napaki so Ankarančanke izid izenačile na 13:13. Čeprav so gostje še enkrat prišle do nekaj občutnejše prednosti (16:13), se domača ekipa ni predala in po točki Anastazije Žnidar izid na 19. točki še enkrat izenačile. Neodločeno je bilo tudi še pri izidu 22:22, v končnici pa sta Anđelka Radišković in Charuk poskrbeli, da so se aktualne slovenske državne prvakinje veselile tudi zmage v drugem nizu.

V tretjem nizu so Kamničanke še vodile s 5:2, nato pa so vajeti igre ob boljšem servisu v svoje roke vzele domače odbojkarice. Z asom Tine Grudine, nekdanje igralke Calcit Volleyja, so povedle s 13:7, po dveh zaporednih asih, tokrat Žive Labinjan že s 16:8. S tem pa težav za Kamničanke še ni bilo konec, kajti po dveh zaporednih točkah, drugo je dosegla z blokom, še ene nekdanje kamniške odbojkarice, je bilo že 21:9 za Ankaran. Niz je bi s tem odločen.

Po izgubljenem nizu so slovenske državne prvakinje le strnile svoje vrste, v vseh elementih igre dvignile raven svoje igre in po uspešnem napadu Klare Kregar povedle s 13:7. Visoka prednost jih ni uspavala, še več, na servis Radišković so po dveh zaporednih točkah, Naje Boise in Charuk domačinkam pobegnile že na 21:10. S tem je bila tekma odločena, v končnici pa so izkoristile svojo četrto zaključno žogo. Uspešna je bila Kregar.

Gregor Rozman, trener Calcit Volleyja: »Prve tri nize so Ankarančanke držale korak z nami in mislim, da so danes resnično odigrale dobro tekmo. Tako dobro jih v letošnji sezoni še nisem videl igrati, pa tudi mi nismo bili na svoji običajni ravni. Predvsem smo bili premalo agresivni, premalo odločni, tu najbolj mislim na napad, in če tu nisi agresiven in odločen, hitro prideš v težave. V četrtem nizu so dekleta stopile skupaj, odigrale tako, kot bi morale že v prvih treh nizih in so zadeve hitro postavile na svoje mesto.«