Naslovnica / ŠPORT / V tretji krog kvalifikacij vodi zmaga v zlatem nizu

V tretji krog kvalifikacij vodi zmaga v zlatem nizu

Če je soditi po nedeljski zmagi v derbiju domačega prvenstva z Novo KBM Branikom, so odbojkarice Calcit Volleyja dobro pripravljene na povratno tekmo drugega kroga kvalifikacij lige prvakinj. V prvi so v Dnepru proti tamkajšnjemu Prometeju izgubile z 1:3 (23, -21, -21, -23), zato za napredovanje v tretji krog potrebujejo zmago s 3:0 ali 3:1.

Na ta način bi prišle do zlatega niza, v katerem bi potem iskale svojo priložnost za končno zmago. Povratna tekma z Ukrajinkami bo na sporedu v sredo, 13. oktobra, ob 20. uri, v športni dvoran Kamnik.

Boljšega testa pred povratno tekmo z ukrajinskimi državnimi prvakinji si v kamniškem taboru skorajda ne bi mogli zaželeti. Čeprav pomlajena Nova KBM Branik na začetku letošnje sezone še ni v želeni formi, je še vedno kakovostna ekipa proti kateri je treba od prve do zadnje točke igrati na visoki ravni, če želiš priti do zmage. Calcitovkam je to večji del tekme uspelo, do manjšega padca je prišlo le po vodstvu z 18:13 v drugem nizu, vendar so v napeti končnici postavile stvari na svoje mesto.

»Tekma je bila takšna, kot smo pričakovali. Vedeli smo, da Mariborčankam ne smeš dovoliti dihati, ne smeš jih pustiti blizu. O tem smo se lahko prepričali v drugem nizu, ko nismo bili več dovolj zbrani, ko nismo bili več stoodstotni na tistih žogah, ki bi jih morali zaključiti, ko nismo bili dovolj agresivni ne v napadu ne na servisu in že se bile zraven. V končnici je nekaj bravuroznih potez z naše strani niz prevesilo v našo korist, da smo potem lahko v miru pripeljali tekmo do konca in do zelo pomembne zmage s 3:0. Na ta način smo prihranili nekaj moči za sredo,« je bil v glavnem z nedeljsko igro svojih varovank zadovoljen Gregor Rozman, trener Calcit Vollelyja.

Igra, ki so jo aktualne slovenske državne prvakinje prikazale v nedeljo, pa tudi na prvi tekmi minuli v četrtek v Dnepru, je zagotovo dobra popotnica za sredino povratno tekmo s Prometejem. Calcitovke so bile na prvi tekmi v vseh treh nizih, ki so jih izgubile, blizu uspeha, še zlati v četrtem nizu, kar bi jim zagotovo olajšalo delo v boju za napredovanje v zadnji krog kvalifikacij lige prvakinj. V prvi tekmi so bile Ukrajinke predvsem boljše pri izvajanju začetnih udarcev, v drugih elementih igre sta bili ekipi bolj ali manj izenačeni. Če nič drugega so Rozmanove varovanke spoznale, da je ukrajinska ekipa vsekakor premagljiva.

»V Dnepru smo v prvem nizu odlično pritiskale s servisi, kar nam je tudi prineslo zmago. Žal v nadaljevanju tekme nismo bile več tako uspešne v tem elementu igre, nekaj slabše smo bile tudi na sprejemu, dejstvo pa je, da smo videle, da se z njimi da igrati in da so premagljive. Mislim, da bo v sredo zelo pomembno, kako uspešne bomo v igri servis – sprejem, kajti ob dobrem sprejemu se bomo lažje razigrale v napadu, ko pa je to v naših rokah, bomo s hitro igro, ki jo imamo, lažje prihajale do točk. Tekma z Mariborčankami je bila dober test, mislim pa, da smo ga tudi uspešno prestale. Čaka nas težka, naporna tekma, verjamem pa, da lahko napredujemo,« je pred sredino tekmo s Prometejem dobro razpoložena Leja Janežič, ki je tako v Ukrajini kot v nedeljo proti Novi KBM Braniku samo še enkrat več potrdila svojo kakovost na mestu proste igralke.

»Še vedno z igro nismo tam, kjer si želimo biti, vendar počasi dobivamo obrise, kako naj bi vse skupaj bilo videti. Določene detajle, malenkosti bomo morali do srede še izbrusiti, določene zadeve spremeniti, natančno pa tudi vemo, kaj nas vodi v tretji krog kvalifikacij. Prepričan sem, da bodo dekleta dale vse od sebe, bo pa treba dati še kaj več kot sto odstotkov, da pridemo do zlatega niza, kar je naš prvi cilj v tekmi. V zlatem nizu pa bo treba imeti tudi kanček sreče, da premagamo v prvi tekmi boljše Ukrajinke,« v napredovanje verjame tudi Rozman.

V prvi tekmi je bolgarski trener Prometeja Ivan Petkov praktično vso tekmo igral v isti zasedbi. Po slabšem prvem nizu so se v nadaljevanju tekme razigrale kubanska korektorica Heidy Casanova Alvarez, obe sprejemalki Katerina Dudnik in Bohdana Anisova, zelo dobro pa je delovala bolgarska naveza med organizatorico igre Loto Kitipovo in blokerko Nasjo Dimitrovo. V kamniški ekipi sta bili najbolj razpoloženi kapetanka Olivera Brulec Kostić in Lucy Charuk, s kar osmimi točkami je navdušila tudi organizatorica igre Eva Mori, za končni uspeh Calcitovk pa bo ob dobrem sprejemu potrebna tudi učinkovita igra preostalih igralk slovenskih državnih prvakinj, ki se nadejajo tudi čim večje pomoči s tribun.