Naslovnica / ŠPORT / Veliko truda za prvo zmago v četrtfinalu končnice

Veliko truda za prvo zmago v četrtfinalu končnice

Odbojkarji Calcit Volleyja so v prvi četrtfinalni tekmi Sportklub prve odbojkarske lige doma premagal Črnuče s 3:1 (-20, 15, 29, 25). Druga tekma bo na sporedu v soboto, 26. marca, ob 19. uri, v dvorani Maksa Pečarja v Črnučah, morebitna tretja pa bo dan pozneje, ob isti uri, v Kamniku.

Calcit Volley – Črnuče 3:1 (-20, 15, 29, 25)

Kamnik – Športna dvorana Kamnik, gledalcev 50, sodnika: Pevc, Vrenko.

Calcit Volley: Kos, Hribar (L), Bregar 4, Purić 5, Kosmina, Gasparini 18, Klobučar 12, Siirilä 18, Brulec 3, Plot (L), Mujanović, Pavlović 18. Trener: Gašper Ribič.

Črnuče: Verdinek (L), Mihelčič, Karadža Pevc (L), Prevorčnik 1, Vilar, Gornik 10, Tepič, Bošnjak 23, Sešek 17, Oman 8, Slovnik 9, Jančič, Valenčič, Mejal. Trener: Jurij Žavbi.

V letošnji sezoni so Kamničani Črnučane premagali že petkrat, trikrat v prvenstvu in dvakrat v četrtfinalu pokala, na dveh prvenstvenih tekmah pa so imeli nemalo težav, da so zlomili odpor varovancev Jurija Žavbija. Tako je bilo tudi na prvi četrtfinalni tekmi, ko so po izgubljenem uvodnem nizu morali kamniški odbojkarji vložiti veliko truda, da so zlomili odpor gostov. S kar sedmimi od devetih kamniških blokov se je izkazal Tommi Siirilä, ki je bil odličen tudi v napadu, kjer je bil 82-odstoten. V gostujoči ekipi je bil s petimi bloki najboljši Črtomir Bošnjak, ki je bil s 23 točkami tudi najbolj učinkovit igralec tekme. Kamničani so igrali brez svojega trenerja Matije Pleška, ki je zbolel, tako da je namesto njega tekmo vodil Gašper Ribič.

V tekmo so veliko bolje vstopili gostujoči odbojkarji, ki so z blokom Črtomirja Bošnjaka povedli s 5:2, po novem bloku, tokrat Jurija Omana z 8:4. Do konca niza so Črnučani celo povečali svojo prednost, saj so po uspešnem napadu Jake Seška povedli z 18:11 Za zmago v uvodnem nizu, v katerem so dosegli kar sedem blokov, so po napaki domače ekipe izkoristili tretjo zaključno žogo.

V drugem nizu so se domači odbojkarji le prebudili. Po napaki gostov so povedli z 9:5, z blokom Siirilä že za pet (14:9). Tudi v nadaljevanju niza so Kamničani prevladovali v vseh elementih igre, zadnjo točko je dosegel Siirilä.

Z blokom Dika Purića so domači odbojkarji pred končnico tretjega niza imeli štiri točke prednosti (20:16), kar pa jim ni zagotavljalo mirnega nadaljevanja. Z asom Omana so se jim gostje približali na dve točki zaostanka (19:21), in čeprav je bilo nato 23:19 za Calcit Volley, je bila končnica niza zelo napeta. Črnuče so najprej ubranile dve zaključni žogi, nato še pet – ravnotežje z domačo ekipo je držal Jaka Sešek -, na koncu pa je vodstvo z 2:1 v nizih Kamničanom z blokom prinesel Danilo Pavlović.

Vendar se Črnučani po dveh zaporedno izgubljenih nizih niso sprijaznili s porazom. V začetku četrtega niza so z asom Aljaža Gornika povedli s 6:3 in čeprav so se jim domačin odbojkarji nekajkrat približali na točko zaostanka, je Gornik z novim asom poskrbel, da so Črnuče spet vodile s plus tri (13:10). Toda na servis Gasparinija in točki Pavlovića so Kamničani po 1:1 na trinajsti točki le ulovili goste. Ne pa tudi prehiteli, kajti po njihovi lastni napaki so Črnuče pobegnile na 16:14. Siirilä je izid na 18. točki izenačil, ne pa tudi prehiteli. Še več, Črnučani so imeli tudi dve zaključni žogi, ki sta ostali neizkoriščeni, zato pa je Purić s prvo Kamničanom le prinesel težko priborjeno zmago.

Gašper Ribič, trener Calcit Volleyja: »Črnuče so v tekmo vstopile sproščeno, saj niso imele česa izgubiti. Vedeli smo, da bodo pritiskali s servisom, kar se je tudi zgodilo. Na drugi strani smo mi bili slabi na servisu, v napadu smo v prvem nizu dobili sedem blokov, kar je nedopustno, in je bil ta niz izgubljen. Na srečo smo se v drugem vrnili, v tretjem in četrtem pa smo se morali boriti do zadnje točke. Fantom čestitam za to zmago, je pa to dobro opozorilo za drugo tekmo, da bomo morali resnično od začetka do konca ‘pritiskati’ nanje, saj vidimo, da se ne predajo. Zagotovo nas bodo doma skušali presenetiti, česar ne smemo dovoliti.«