Naslovnica / ŠPORT / Z zmago v domači dvorani so odbojkarji Calcita le še korak do finala

Z zmago v domači dvorani so odbojkarji Calcita le še korak do finala

Odbojkarji Calcit Volleyja so v drugi polfinalni tekmi končnice 1. DOL za moške pred svojimi navijači v odličnem vzdušju premagali Salonit Anhovo s 3:0 (19, 21, 22) in izenačili izid v zmagah na 1:1. Odločilna tretja tekma za uvrstitev v finale, v katerega je po današnji zmagi s 3:0 (22, 21, 17) že uvrščen ACH Volley, bo na sporedu v nedeljo, ob 19. uri.

Calcit Volley – Salonit Anhovo 3:0 (19, 21, 22)

Kamnik – Športna dvorana Kamnik, gledalcev 600, sodnika: Markelj (Bled), Pevc (Škofja Loka).

Calcit Volley: Pereira 20, Hribar (L), Golob (L), Novljan 5, Ratek, Vidmar 12, Okroglič 10, Štalekar 6, Kvas 3, Lakner , Štembergar Zupan, Lazar. Trener: Gašper Ribič.

Salonit Anhovo: Ilić 6, Česnik, Šarič (L), Jereb 2, Karnel, Drobnič 1, Basaneže 4, Čabarkapa 6, Kovačič, Tomić 7, Vrtovec 18. Trener: Andrej Urnaut.

Na prvi polfinalni tekmi so slavili kamniški odbojkarji, ki so bili v prvem in tretjem nizu celo bližje zmagi, a so slabo odigrali končnici. Za nameček se je že na ogrevanju gleženj poškodoval organizator igre Radoslav Gil, ki je drugo tekmo, tako kot Domen Kotnik, spremljal ob robu igrišča. Zato pa je po daljšem času v začetni postavi spet zaigral Sašo Štalekar, kar se je v kamniškem bloku zelo poznalo, najvišji igralec domače ekipe pa se je izkazal tudi na servisu.

Kamničani, za katere v polfinalu končnice ni bilo več popravnega izpita, so odločno krenili v drugo tekmo in na servis Maxsona Pererire dosegli pet zaporednih točk, zadnjo celo s trojnim blokom, za pet točk prednosti ob prvem tehničnem odmoru. Po vrnitvi na igrišče sta bila uspešna še Jure Okroglič in Maxson Pereira, Prednost sedmih točk so Kamničani ohranili tudi ob drugem tehničnem odmoru, čeprav so se jim gostje dvakrat približali na štiri točke zaostanka. Toda po novih dveh blokih, tokrat Žana Novljana in Okrogliča je bilo že 19:10 za kamniško ekipo, ki visoke prednosti ni zapravila. Niz se je končal z napako gostov.

V drugem nizu so kanalski odbojkarji popravili svoj sprejem, bolj odločno so zaigrali v napadu, kar jim je prineslo prednost treh točk ob prvem tehničnem odmoru. Ob zaostanku štirih točk (7:11), je domači trener Gašper Ribič vzel prvi polminutni odmor, kajti njegovi varovanci niso našli protiorožja za kanalsko igro, toda z asom Tineta Kvasa so se nasprotnikom le približali na točko zaostanka (11:12). Po polminutnem odmoru je tokrat posegel kanalski trener Andrej Urnaut, z dvema zaporednima blokoma in točki Dejana Čabarkape pa so na drugi tehnični odmor gostje odšli že s prednostjo petih točk. A jim to ni zagotavljalo mirnega nadaljevanja niza, kajti na servis Saše Štalekarja je Okroglič izsilil izenačenje na 17. točki, Pereira z dvema zaporednima točkama, drugo z blokom, pa kamniško vodstvo z 19:17. Nato sta z blokom napad gostov zaustavila še Okroglič in Novljan in od 12:17 je bilo 21:17 za Calcit Volley, ki prednosti ni zapravil. Vodstvo z 2:0 v nizih je potrdil Pereira.

Na krilih zaključka drugega niza so Kamničani začeli tretjega in na servis Primoža Vidmarja povedli s 5:1. Vodili so tudi z 9:4, a so se borbeni Kanalci na servis Gregorja Basaneža in blokom Đorđa Ilića vrnili v igro, saj so zaostajali le še za točko (8:9). Vendar do izenačenja ni prišlo, kajti domača ekipa je s tremi zaporednimi točkami prišla spet do občutnejše prednosti, prednost štirih točk pa je ohranila tudi ob drugem tehničnem odmoru. Kamničani so bili korak bližje odločilni tretji tekmi po asu Pereire, saj so gostom pobegnili za pet točk (19:14). V napeti končnici, v kateri so se Kanalci domačinom še trikrat približali na dve točki zaostanka, se je tekma končala z napako gostov na servisu.

Gašper Ribič, trener Calcit Volleyja: »Čeprav smo zmagali s 3:0, smo do zmage prišli na vse prej kot lahek način. Gre za polfinalne obračune, ekipi se med sabo zelo dobro poznata in na takšnih tekmah vedno odločajo malenkosti. Tokrat smo mi preživeli drugi niz, se vrnili v igro, kar smo izkoristili in prišli do tretje polfinalne tekme. Dejstvo je, da bo v nedeljo v veliki meri odločala tudi telesna pripravljenost, kajti ne mi ne Kanalci na voljo nimamo velikega števila igralcev. Verjamem, da smo tudi na tem področju dobro delali, na določenih igralnih mestih imamo menjave, na določenih ne, bo pa treba odigrati še eno dobro tekmo.«

Andrej Urnaut, trener Salonit Anhovega: »Domačini so imeli boljši servis, medtem ko smo mi v tem elementu igre naredili preveč napak, drugače pa mislim, da se je igrala dobra odbojka. V nedeljo bomo morali popraviti predvsem svoj servis, zmanjšati število lastnih napak. Oboji smo glede igralskega kadra, ki ga imamo na voljo na podobnem, odločalo bo vse, od telesne pripravljenosti do zbranosti, pohvalil pa bi naše navijače, ki so v velikem številu prišli v Kamnik. Upam, da jih bo tudi jutri vsaj toliko.«