Naslovnica / ŠPORT / Z zmago v Novi Gorici so se kamniške odbojkarice znova zavihtele na prvo mesto

Z zmago v Novi Gorici so se kamniške odbojkarice znova zavihtele na prvo mesto

V zaostali tekmi petega kroga Sportklub prve odbojkarske lige za ženske so aktualne državne prvakinje na gostovanju v Novi Gorici premagali domači GEN-I Volley s 3:0 (18, 21, 23). Že v soboto odbojkarice Calcit Volleyja čaka nova preizkušnja v državnem prvenstvu, ko bodo ob 19. uri gostile Krim, s katerim v letošnji sezoni še niso igrale.
GEN-I Volley – Calcit Volley  0:3 (-18, -21, -23)

Nova Gorica – Dvorana OŠ Milojke Štukelj, brez gledalcev, sodnik: Markelj (Bled), Klinar (Radovljica).

GEN-I Volley: Pene 9, Grbac 4, Damjanović, Karnel (L), Leban 3, Kovačič, Goršek, Forštnarič 1, Đukić 8, Sillah 13, Blažič (L), Gubaš, Žigon, Kranjc 1. Trener: Miodrag Sto

Calcit Volley: Špoljarič, Mihevc 6, Pogačar 1, P. Marušič, Š. Marušič, Brulec Kostić 10, Zatković 9, Janežič (L), Charuk 7, Jerala, Radišković 12. Trener: Aljoša Jemec.

Za GEN-I Volley je bila to prva tekma po več kot mesecu dni, za Calcit Volley pa po turnirju lige prvakinj v Trevisu. Obe ekipi sta do zdaj v prvenstvu izgubili po enkrat, s tem, da so Novogoričanke do zdaj odigrale le pet tekem, zanje pa so bile na uvodu v sezono usodne Grosupeljčanke, zato pa so premagale tako Novo KBM Branik kot SIP Šempeter. Slednje so po sedmih zaporednih zmagah v tekmi osmega kroga tudi kot prve zaustavile kamniško ekipo, ki je po zmagi v Novi Gorici brez izgubljenega niza, po zaostanku desetih točk v tretjem nizu (5:15), spet na prvem mestu prvenstvene lestvice.

V prvem nizu so kamniške odbojkarice do odločilne prednosti prišle na servis Eve Zatković. Najprej je Olivera Brulec Kostić poskrbela za izenačenje na šesti točki, niz njenih sedmih zaporednih servisov pa je z blokom končala Eva Mihevc za vodstvo s 13:6. Po nekaj težavah na sprejemu kamniške ekipe so se ji domačinke z asom Ane Grbac približale na štiri točke zaostanka (12:16), vendar so jim Kamničanke hitro odgovorile in z novim blokom, tokrat Luculle Charuk, prišle že do osmih točk prednosti (20:12). S tem je bil uvodni niz bolj ali manj odločen, za prvo od sedmih zaključnih žog je s petim kamniškim blokom poskrbela Andjelka Radišković, drugo zaključno žogo pa je izkoristila Brulec Kostićeva.

Z asom Eve Zatković so Kamničanke v drugem nizu prve prišle do treh točk prednosti (8:5), vendar so jim Novogoričanke hitro odgovorile z izenačenjem na osmi točki, Mojca Pene pa z vodstvom z 10:9. V nadaljevanju niza sta se ekipi menjavali v vodstvu, a le do 16. točke, ko je Mihevčeva z asom poskrbela, da so gostje domačinkam spet pobegnile za tri točke (19:16). Toda po polminutnem odmoru so se jim Novogoričanke z blokom Maje Forštnarič, približale na točko zaostanka, po napaki Kamničank pa so izid na 19. točki že izenačile. Obetala se je zanimiva končnica, vendar do nje ni prišlo, saj so z novim asom, tokrat Radiškovićeve, Kamničanke še tretjič prišle do treh točk prednosti (23:20), z blokom Mihevčeve pa tudi do vodstva z 2:0 v nizih.

Tretji niz so veliko bolje začele domače odbojkarice, ki so na servis Ane Mojce Kranj dosegle kar sedem zaporednih točk, zadnjo Penetova, za vodstvo z 10:2. Gostujoči trener Aljoša Jemec je pri tem porabil oba polminutna odmora, v še večjih težavah pa je bila njegovo ekipo po novi točki Sare Đukić, saj je zaostajala že za deset točk (13:3). Domačinke so vodile tudi še s 15:5, vendar se Kamničanke niso predale in po bloku Mihevčeve ter lastni napaki Novogoričank sta bili ekipi na servis Zatkovićeve na dvajseti točki že skupaj. A s tem težav za GEN-I Volley še ni bilo konec, kajti že naslednji napad je izkoristila Radiškovićeva za drugo kamniško vodstvo v tretjem nizu pa začetnih 1:0. Čeprav so novogoriške odbojkarice po točki Fatoumatte Sillah bile v končnici v boljšem položaju, saj so vodile s 23:22, jim to ni zadoščalo, da bi osvojile vsaj častni niz, kajti Charukova je izid izenačila, na servis Brulec Kostićeve pa so domačinke naredile novi lastni napaki (v treh nizih so jih naredile kar 30), tako da so vse tri točke odšle v Kamnik.

Aljoša Jemec, trener Calcit Volleyja: »Prva dva niza smo odigrali dokaj korektno, v tretjem je prišlo do padca, vendar smo z vstopom Špele in Polone Marušič dobili tisto potrebno energijo, ki nam jo je manjkalo. Na koncu je svojo serijo na servisu naredila še Eva Zatković, tako da dekletom lahko samo čestitam, da so izvlekle ta tretji niz. Za nas je bilo zelo pomembno, da smo tekmo dobili s 3:0, kajti ekipa trenutno telesno ni v najboljšem stanju, drugič pa zato, ker se takšne tekme lahko zavlečejo. Mislim pa, da je zelo pomembno, da se ekipa po zaostanku desetih točk vrne v igro, na koncu pa niz celo dobi. V soboto nas čaka še tekma s Krimom, po njej pa bomo imeli dovolj časa, da obnovimo telesno pripravljenost in da se dekleta spočijejo.«