Naslovnica / ŠPORT / Za slovo od leta v polfinale pokala Slovenije

Za slovo od leta v polfinale pokala Slovenije

Odbojkarji Calcit Volleyja so se v svoji zadnji letošnji tekmi uvrstili v polfinale pokala Slovenije. V povratni tekmi četrtfinala so v Murski Soboti izgubili z domačo Panvito Pomgrad z 2:3 (-24, 19, -21, 22, -15), vendar so na pravi tekmi, pred 14 dnevi doma premagali Sobočane s 3:0 (), kar je bilo dovolj, da bodo v polfinalu pokala Slovenije igrali z Merkur Mariborom.

Panvita Pomgrad – Calcit Volley 3:2 (24, -19, 21, -22, 15)

Murska Sobota – Dvorana OŠ I, gledalcev 100, sodnika: Novak, Tomec.

Panvita Pomgrad: Rajnar, Šormaz 18, Avšič, Drvarič 3, Vrabl (L), Suhadolnik, Rojnik 16, Kovačič 5, Legen, Bedrač 11, Fužir 3, Novak (L), Jurić 16. Trener: Dejan Fujs.

Calcit Volley: Planinšič 1, Mujanović 1, Vinkovič 1, Lazar 1, Klobučar 2′, Košenina (L), Arsenoski, Okroglič 14, Sosa Sierra 2, Mitrašinović 21, Aponza 4, Pavlović 13. Trener: Matija Pleško.

Že v sobotni prvenstveni tekmi so se morali kamniški odbojkarji pošteno potruditi, da so zlomili odpor ekipe iz Murske Sobote, ki je v Kamniku dobila uvodni niz, v nadaljevanju pa so varovanci Matije Pleška le strli njen odpor. Zato je Pleško pred povratno četrtfinalno tekmo pokala Slovenije opozarjal, da navkljub gladki domači zmagi v prvi tekmi s 3:0, naloga njegove ekipe ne bo lahka, kar se je tudi potrdilo. V četrtem nizu so domačini ob vodstvu z 2:1 v nizih vodili tudi že z 19:16, tako da je že dišalo po t. i. zlatem nizu, toda v končnici so bili bolj zbrani Kamničani, ki so se z osvojenim nizom tudi uvrstili v polfinale pokala Slovenije.

Prvi niz so, podobno kot v sobotni kamniški tekmi, bolje začeli soboški odbojkarji, ki so z blokom Nenada Šormaza povedli z 9:5, po še enem njegovem uspešnem napadu že s 13:7. Panvita Pomgrad je vodila tudi še z 19:15, toda na 23. točki je Daniel Aponza z blokom izid izenačil, vendar je Jakob Rojnik z asom izkoristil tretjo soboško zaključno žogo za vodstvo z 1:0 v nizih.

Po izgubljenem uvodnem nizu so se Kamničani zbrali in po treh zaporednih točkah Uroša Pavlovića, zadnjo je dosegel z blokom, domačinom pobegnili za pet točk (13:8). Še pred končnico niza je bilo tudi že 20:12 za goste, ki so niz zaključili z napadom Tomislava Mitrašinovića. Tudi tretji niz je bolje začela gostujoča ekipa, ki je po zaslugi Mitrašinovića prišla do štirih točk prednosti (12:8). Sobočani so se v igro vrnili na servis Šormaza, ki je z asom izid na 14. točki izenačil, nato pa so Kamničani naredili lastno napako. Čeprav sta bili ekipi na 21. točki še izenačeni, so domači odbojkarji s štirimi zaporednimi točkami osvojili še svoj drugi niz.

Tudi večji del četrtega niza so bili v prednosti varovanci Dejana Fujsa, ki so po uspešnem napadu Petra Jurića vodili tudi že s 13:8 in po novi lastni napaki Kamničanov še z 19:16. Toda Kamničani se niso predali, z blokom Pavlovića, ki je vsega skupaj dosegel šest blokov, so žena 19. točki izid izenačili, isti igralec pa je sploh prvič v četrtem nizu svojo ekipo popeljal do vodstva (20:19). Obetala se je še ena zanimiva končnica. Na koncu je pripadla gostom, ki so zadnje tri točke dosegli po lastnih napakah soboške ekipe, z zmago v četrtem nizu pa se je Calcit Volley tudi uvrstil v polfinale pokala Slovenije.

V petem nizu, ki ni več odločal o ničemer, so si bolj zmage želeli domači odbojkarji, ki so z blokom Kovačiča do nje tudi prišli.

Matija Pleško, trener Calcit Volleyja: »Vedeli smo, kaj nas čaka, kajti ko nekdo nima česa izgubiti, je lahko zelo nevaren. In Panvita je nocoj bila nevarna. Malo sem se bal, da se bo ponovila tekme iz pokala CEV proti Lycurgusu, toda če smo že tekmo izgubili, je dobro vsaj to, da smo se uvrstili naprej. Vendar nam mora biti to v opozorilo, da v domačih tekmovanjih vse ekipe proti nam igrajo na polno in temu primerno moramo igrati. Dobro je, da smo dobili četrti niz, v katerem smo že zaostajali, kajti zlati niz je resnično loterija. Fantje so se borili, žal pa se nam je spet ponovilo, da smo bili premalo udarni na servisu, kar je naša težava že skozi vso sezono. Na drugi strani so Sobočani močno pritisnili na svoj servis, zato smo morali po prvem nizu iz igre potegnili Soso Sierro. Najbolj pomembno je, da smo svoj cilj dosegli, čeprav zelo nerad izgubljam tekme.«

Povratne tekme četrtfinala pokala Slovenije

Sreda, 21. december: Fužinar Sij Metal – ACH Volley 0:3 (-11, -17, -20), 0:3 (-26, -17, -14)*, Hiša na kolesih Triglav – Salonit Anhovo 3:1 (-20, 21, 23, 22) – zlati niz 13:15; 1:3 (21, -21, -19, -22)*, Črnuče – Merkur Maribor 0:3 (-19, -19, -20), 0:3 (-20, -11, -21)*; Panvita Pomgrad – Calcit Volley 3:2 3:2 (24, -19, 21, -22, 15), 0:3 (-16, -18, -22)*.

Opombi: * – izid prve tekme, ekipe v odebeljenem tisku so se uvrstile v polfinale.