Naslovnica / POUDARJENO / Zmaga za uvirstitev v finale

Zmaga za uvirstitev v finale

Odbojkarice Calcit Volleyja so v polfinalni tekmi pokala Slovenije v gosteh premagala SIP Šempeter s 3:1 (15, 27, -16, 14). Že v soboto se bodo Kamničanke pomerile še enkrat, in sicer v polfinalu končnice Sportklub prve odbojkarske lige za ženske. Tekme se bo začela ob 19. uri, v kamniški športni dvorani.

SIP Šempeter – Calcit Volley  1:3 (-15, -27, 16, -14)

Šempeter v Savinjski dolini – Dvorana OŠ Šempeter, gledalcev 250, sodnika: Novak, Pevc.

SIP Šempeter: Božič 3, Koren, Lebič, Puckmeister, Jelen (L), Bavdaž 1, Anas. Žnidar 5, Bulc 11, Ana Žnidar, Kogelnik 9, Sevčnikar, Eržen 18, Kadunc (L), Kranjc 3. Trener: Beno Božič.

Calcit Volley: Rituper 12, Gorjup, Radišković 17, Šen 3, Najdič 3, Hutinski 9, Boisa, Charuk 7, Grubišič Čabo (L), Pucelj 29, Čižman 1, Banko (L). Trener: Bruno Najdič.

Pred dobrim mesecem dni so Šempetranke kot ene redkih v slovenskem državnem prvenstvu v svoji dvorani kamniški ekipi odvzele niz, zato je bila njihova želja po presenečenju toliko večja. V pokalnem tekmovanju se namreč igra le ena tekma in sicer v dvorani ekipi, ki je slabše rangirana, kar so odbojkarice SIP Šempetra skušale izkoristiti. Čeprav so v tretjem nizu nadigrale kamniško ekipo in bile tudi v drugem nizu blizu uspeha, v svoji namerni niso uspele. V finalu bodo v Kopru, 24. marca, igrale odbojkarice Calcit Volley, ki bo svojega predstavnika proti i-Vent Mariboru imel tudi v moškem finalu.

Že v prvem nizu, ki so ga na koncu resda zanesljivo dobile kamniške odbojkarice, so Šempetranke napovedale svoj popolni napad. Z odličnim servisom so Kamničanke pobegnile za tri točke (10:7), v tem obdobju igre pa so kar pet točk osvojile z asom. Dva je dosegla Darja Eržen, po enega pa Anastazija Žnidar, Katarina Bulc in Eva Kogelnik. Šempetranke so vodile tudi še z 12:9, toda v režiji Andjelke Radišković so gostje prišle do preobrata. Najprej je kapetanka Calcit Volleyja svoji ekipi priborila servis, nato pa so Kamničani prav z njenim asom domačinkam pobegnile za štiri točke (16:12). S tem pa težav za domačo ekipo še ni bilo konec, kajti po uspešnem napadu Maše Pucelj so zaostajale že za devet točk (22:13). Uvodni niz, ki ga je z blokom končala Lucille Charuk, je bil s tem odločen.

Kar 34 minut je trajal drugi niz, ki so ga spet bolj začele Šempetranke, ki so s točko Maše Božič povedle s 6:2, vendar so Kamničanke na servis Pucljeve prišle do minimalnega vodstva (9:8). Po asu Radiškovićeve in novi točki Pucljeve so gostje vodile z 18:15, vendar je Erženova izid na 22. točki izenačila, po napaki kamniške ekipe pa so domače odbojkarice povedle s 23:22, prve pa so tudi prišle do zaključne žoge za izenačenje v nizih, ki je, tako kot pri izidu 26:25, tudi druga, ostala neizkoriščena. Kar ni uspelo Šempetrankam, je po zaslugi Pucljeve Kamničankam.

Navkljub nekoliko nesrečno izgubljenem drugem nizu, so domače odbojkarice s še več elana začele tretji niz, v katerem so prevladovale v vseh elementih igre. Do odločilne prednosti pa so prišle po zaslugi Erženove, ki je bila ob odličnem servisu nevarna še v napadu in prav po njeni točki so Šempetranke vodile že s 16:8. Visoko vodstvo domače ekipe ni uspaval, na drugi strani pa Kamničanke niso imele pravega odgovora. Naredile so tudi kar deset lastnih napak, na drugi strani domačinke le štiri, zadnjo točko v nizu pa je dosegla Kogelnikova.

Začetek četrtega niza je pripadel kamniškim odbojkaricam, ki so s točko Pucljeve povedle s 5:1, vodile so tudi še s 6:2, toda po novi točki Erženove so se jim Šempetranke hitro približale le na točko zaostanka. Čeprav je Bruno Najdič vzel polminutni odmor, je Erženova na sedmi točki izid izenačila. Aktualne zmagovalke srednjeevropske lige so nekoliko lažje zadihale po asu Sare Najdič in bloku Lare Rituper, ko so domačinkam spet pobegnile za štiri točke (13:9). Za polminutni odmor se je tokrat odločil Beno Božič, vendar so po njem Kamničanke dosegle še štiri točke. Eno je s svojim drugim asom prispevala Najdičeva, dve v napadu Pucljeva in četrto z blokom Rituperjeva. S tem je bila tekma odločena, končala pa se je z lastno napako domače ekipe.

Bruno Najdič, trener Calcit Volleyja: »Začetek tekme ni bil najboljši, nato smo v dveh rotacijah naredili to razliko in prvi niz dokaj gladko dobili. V drugem nizu smo bili ves čas v težavah in mislim, da je bilo zelo pomembno, da smo vztrajali do konca in ga nato tudi dobili. Mislim, da je bil ključen za našo zmago, čeprav skozi celoten tretji niz naredili preveč lastnih napak, ob tem, da so domačinke odlično igrale na svoj servis, odlično so igrale v bloku in obrambi. Tisto, kar mi je bilo na tekmi najbolj všeč, pa je bilo, da so po gladko izgubljenem tretjem nizu, četrtega oddelali v dobrem ritmu, čeprav smo ga odigrali v nekoliko spremenjeni rotaciji, ko smo dali Boiso na mesto sprejemalke, Pucljevo pa na korektorsko mesto. Zame je to ena naših največjih zmag v zadnjem času, kajti eno je, ko igraš dobro in zmagaš, drugo pa, ko slabše igraš, vendar vztrajaš do konca in tekmo dobiš. To mi je najbolj všeč pri ekipi, ko ni vse idealno vztraja do konca, tako kot so danes naše igralke in sem zelo ponosen  nanje.«