Naslovnica / ŠPORT / Kamniške odbojkarice so z zmago potrdile prvo mesto v Mevzi

Kamniške odbojkarice so z zmago potrdile prvo mesto v Mevzi

Odbojkarice Calcit Volleyja so v tekmi desetega kroga srednjeevropske lige doma premagale Vasas Budimpešto s 3:0 (21, 22, 21). V soboto, 29. januarja, bodo Kamničanke v 18. krogu Sportklub prve odbojkarske lige gostovale v Novi Gorici pri ekipi GEN-I Volley.

Calcit Volley – Vasas Budimpešta  3:0 (21, 22, 21)

Kamnik – Športna dvorana Kamnik, gledalcev 100, sodnika: Kramar Šandl, Vedriš (oba Hrvaška).

Calcit Volley: Pavlović Mori 7, Špoljarič (L), Mihevc 2, Javornik, Radišković 6, Vovk, Brulec Kostić 6, Lenart, Boisa, Janežič (L), Charuk 17, Sillah 19, Zorman, Čižman 1. Trener: Gregor Rozman.

Vasas Budimpešta: Kump, Fabian 1, Bannister 20, Žernovič 5, Török 3, Kiraly-Talas, Juhar (L), Papp, Stankovics (L), Takacs, Kaličanin 3, Bojko 9, Abdulazimova 1. Trener: Ioannis Athanasopoulos.

Pred tednom dni so Madžarke doma izgubile proti zagrebški Mladosti, kar je bil njihov do zdaj drugi poraz v rednem delu srednjeevropske lige, vendar niso nastopile v polni zasedbi. V Kamnik so prišle z vsemi najboljšimi, vendar so bile domače odbojkarice boljše v vseh elementih odbojkarske lige, tako da so si praktično že zagotovile prvo mesto po rednem delu tekmovanja. Do konca rednega dela jih čaka še preložena tekma v Kašteli, ki bo na sporedu 3. februarja, in domača tekma z zagrebško Mladostjo, 9. februarja.

Odbojkarice Vasasa so v prvem nizu po dveh zaporednih točkah Taylor Bannister povedle s 3:0, vendar so Kamničanke s petimi zaporednimi točkami, zadnjo je dosegla Lucille Charuk, že pobegnile za dve točki (5:3). Z dvema zaporednima asoma Fatoumatte Sillah so domače odbojkarice gostjam pobegnile za tri točke (10:7), tudi po polminutnem odmoru Ioannisa Athanasopoulosa pa ni prišlo do preobrata. Domače odbojkarice so po točki Olivere Brulec Kostić povedle že s 16:11, do manjšega padca zbranosti pa je prišlo po štirih zaporednih točkah gostij. Vendar do napete končnice ni prišlo, kajti na servis Sillah so Kamničanke prišle do štirih točk prednosti (20:16), ko so jih ohranile do konca niza. Zadnjo točko za vodstvo z 1:0 je dosegla Brulec Kostićeva.

Tudi v drugem nizu je bila domača ekipa tista, ki je prva prišla do nekoliko večje prednosti, ko je Eva Pavlović Mori na mreži presenetila gostujočo obrambo. Kamničanke so povedle z 8:5, dober servis Andjelke Radišković pa je prav tako na mreži izkoristila Lucille Charuk (12:8). Z asom Ayshan Abdulazimove so se Madžarke domačinkam še približale na točko zaostanka (13:14), vendar so slovenske državne in pokalne prvakinje na servis Pavlović Morijeve spet prišle do varnih plus štiri (17:13). Še bližje vodstvu z 2:0 v nizih so bile domače odbojkarice po novi točki Charukove (21:16), toda po dveh lastnih napakah so se jim gostje približale na točko zaostanka (20:21). Tudi z malo srečo so Kamničanke po napadu Sillah prišle do treh zaključnih žog, Gambijka v dresu Calcit Volleyja pa je izkoristila drugo zaključno žogo.

V tretjem nizu sta bili ekipi izenačeni do osme točke, na servis Brulec Kostićeve pa so domače odbojkarice madžarski ekipi pobegnile za pet točk (13:8). Še naprej je odlično delovala naveza Pavlović Mori – Charuk, v napadu je bila učinkovita tudi Sillah, vse to pa je ob dobri igri v obrambi Kamničankam prineslo občutnejšo prednost. Ko je Radišković s svojim prvim asom na tekmi vodstvo domače ekipe povišala na šest točk (15:9), je gostujoči trener vzel še svoj drugi polminutni odmor, s še tretjim »varanjem« v tretjem nizu pa je novo točko dosegla še Pavlović Mori. Vendar se je prednost domače ekipe še pred vstopom v končnico niza stopila, kajti z delnim izidom 5:0 je Vasas izenačil izid na 19. točki, po polminutnem odmoru Gregorja Rozmana pa je Bannister Madžarke popeljala do minimalnega vodstva. Vseeno do napete končnice ni prišlo, kajti na servis Katje Mihevc je kapetanka domače ekipe Brulec Kostić Kamničankam zagotovila štiri zaključne žoge za končno zmago. S svojo 17. točko jo je potrdila Lucille Charuk, ki se je lahko pohvalila s kar 84-odstotno uspešnostjo v napadu.

Gregor Rozman, trener Calcit Volleyja: »Glede na vse težave, ki smo jih imeli od finalne tekme Pokala Slovenije do danes, so dekleta odigrale zelo dobro tekmo. Manjšo krizo smo imeli le v tretjem nizu, ko smo vodili že z 19:14, ko smo naredili nekaj nepotrebnih napak, ampak to se dogaja. To je po eni strani razumljivo, po drugi strani pa signal in opozorilo, kaj bo treba še popraviti na naši igri. Veselim se zmage, ampak ta zmaga še ne pomeni nič, vemo, kaj moramo, kaj nas še čaka in na to se moramo pripraviti.«