Naslovnica / ŠPORT / Kamniški odbojkarji so bili prvič v letošnji sezoni boljši tudi od Mariborčanov

Kamniški odbojkarji so bili prvič v letošnji sezoni boljši tudi od Mariborčanov

Odbojkarji Calcit Volleyja so v tekmi 19. kroga Sportklub prve odbojkarske lige v gosteh premagali Merkur Maribor s 3:1 (18, 22, -18, 20). V sredo, 9. marca, bodo ob 20. uri, v ŠD Kamnik, igrali z ACH Volleyjem.

Maribor – Calcit Volley  1:3 (-18, -22, 18, -20)

Maribor – Športna dvorana Lukna, gledalcev 120, sodnika: Pevc, Tomec.

Merkur Maribor: Cafuta 4, Herman (L), S. Adžović, Kovačević 8, Pavlović , Bračko 7, Košenina (L), Donik, A. Adžović, Planinšič 2, Kržič 6, Ikhbayri 20, Kovačič 1, Gergye 6. Trener: Sebastijan Škorc.

Calcit Volley: Kos, Hribar (L), Bregar 11, Purić 2, Kosmina, Gasparini 13, Klobučar 13, Siirilä 12, Brulec 6, Beravs, Plot (L), Mujanović, Pavlović 17. Trener: Matija Pleško.

Na vseh treh srečanjih v letošnji sezoni so bili uspešnejši mariborski odbojkarji, ki so vse tri dobili. Najbližje zmagi so bili Kamničani na uvodni tekmi sezone, ko so doma izgubili z 1:3, od tega sta se dva niza končala na razliko v korist mariborske ekipe, prvi niz pa je na razliko pripadel varovancem Matije Pleška. S 3:1 so Mariborčani nato dobili tudi domačo tekmo, v polfinalu pokala Slovenije pa aktualni državni prvaki kamniški zasedbi niso oddali niti niza. Toda v letu 2022 Calcit Volley še ni izgubil, na drugi strani je Merkur Maribor ob pričakovanih porazih v ligi prvakov dvakrat izgubil z zagrebško Mladostjo v srednjeevropski ligi. Drugič v polfinalu zaključnega turnirja v Pliberku.

Tako kot na prvih dveh tekmah sezone so prvi niz bolje začeli kamniški odbojkarji, ki so po napaki domače ekipe povedli s 7:4. Z zbrano in raznovrstno igro so Kamničani do polovice niza svojo prednost povečali na pet točk (12:7), zadnjo je dosegel Mitja Gasparini. Z asom Filipa Kovačevića so se Mariborčani gostom še približali na tri točke zaostanka (12:15), vendar je bilo veselje v domači ekipi kratkotrajno, kajti po bloku Jana Klobučarja so zaostajali že za šest točk (19:13). Tudi v končnici niza Kamničani niso popuščali, še naprej so igrali zbrano in po bloku Jana Brulca, njihovem četrtem v uvodnem nizu, so izkoristili že prvo zaključno žogo za vodstvo z 1:0.

V drugem nizu so prvi do dveh točk prednosti spet prišli gostje, ki so po novem bloku, tokrat Tommija Siirilä, povedli s 3:1, vendar je že na tretji točki sledilo izenačenje. Vse do izida 8:8 sta bili ekipi skupaj, z asom Mihe Bregarja pa so Kamničani spet pobegnili za dve točki, a le do 12. točke, ko so na servis Ahmeda Ikhbayrija domačini povedli s 13:12, zato je Matija Pleško vzel polminutni odmor. Čeprav je po njem Miha Cafuta z blokom dosegel novo točko za domačo ekipo, je na petnajsti točki sledilo novo izenačenje. Z asom Gasparinija so Kamničani pred vstopom v končnico domačinom pobegnili za tri točke (18:15). Čeprav so se jim Mariborčani nekajkrat približali na točko zaostanka, zadnjič pri 21:22, je Danilo Pavlović z drugo zaključno žogo svoji ekipi zagotovil vodstvo z 2:0 v nizih.

Tretji niz bolje začela mariborska ekipa, ki je sicer zaostajala z 0:2, toda Ikhbayri je poskrbel za njeno vodstvo s 6:4, po napaki gostov pa je bilo 9:6 za Merkur Maribor. Kamničani so popustili na sprejemu in po asu Kovačevića so zaostajali za pet točk (10:15). V domači ekipi se je razigral Ikhbayri, ki je tudi končal tretji niz, v katerem je dosegel osem točk.

Na servis Dika Purića so Kamničani v četrtem nizu z uspešnim napadom Klobučarja povedli s 5:0, z asom Gasparinija pa z 11:5. S tem pa težav za Mariborčane še ni bilo konec, kajti že v naslednjem napadu je bil uspešen Pavlović, tako da je Sebastijan Škorc posegel še po svojem drugem polminutnem odmoru v četrtem nizu. Še bližje svoji prvi zmagi nad Mariborčani v letošnji sezoni so bili gostje po novem asu, tokrat Pavlovića in vodstvu s 14:6. Z osmimi točkami vodili še pri izidu 21:13, toda s petimi zaporednimi točkami na servis Roka Bračka pa so se jim domačini približali le na tri točke zaostanka. Pleško je vzel še svoj drugi polminutni odmor, s katerim je zaustavil nalet Mariborčanov, z asom Purića pa so njegovi varovanci prišli do šestih zaključnih žog za končno zmago. Tretjo je izkoristil Brulec.

Matija Pleško, trener Calcit Volleyja: »Vesel sem, da smo končno lahko v polni zasedbi odigrali tekmo proti Mariborčanom. V letošnji sezoni se to še ni zgodilo, pred tem pa smo v takšni zasedbi tudi imeli nekaj treningov. Želel sem si videti, česa smo sposobni. Lahko rečem, da so fantje odigrali zelo solidno tekmo, korektno, končni izid pa je lep in smo zadovoljni. Vsaka takšna zmaga je dobra tudi za samozavest ekipe in tudi s tega vidika smo zadovoljni.«