Naslovnica / ŠPORT / Neprijetno presenečenje v domači dvorani

Neprijetno presenečenje v domači dvorani

V zaostali tekmi osmega kroga Sportklub prve odbojkarske lige za ženske je domači Calcit Volley v svoji dvorani izgubil proti SIP Šempetru z 2:3 (17, -17, 26, -19, -11). Pred odhodom na prvi turnir skupine B lige prvakinj, ki bo od 8. do 10. decembra v Trevisu, bodo Kamničanke v 13. krogu domačega prvenstva v soboto, 5. decembra, ob uri igrale v Kopru proti Ankaranu.

Calcit Volley – SIP Šempeter  2:3 (17, -17, 26, -19, -11)

Kamnik – Športna dvorana Kamnik, brez gledalcev, sodnika: Pevc (Škofja Loka), Novak (Dvor).

Calcit Volley: Špoljarič, Mihevc 8, Pogačar 2, Š. Marušič 1, Vovk, Brulec Kostić 15, Zatković 17, Janežič (L), Charuk 21, Jerala , Radišković 13. Trener: Aljoša Jemec.

SIP Šempeter: Rituper 9, Mo. Božič 5, Koren, Črnila 10, Markovič 18, Žnidar 5, Banko (L), Kotnik 12, Ma. Božič, Lekše 11, Mazej (L), Lakovšek 4. Trener: Beno Božič.

V uvodni tekmi sezone so aktualne državne prvakinje v Šempetru slavile brez izgubljenega niza, v nadaljevanju prvenstva pa so v sedmih tekmah oddale le en niz. Pred tednom dni so slavile tudi v Mariboru, nedeljska tekma z Novogoričankami pa je odpadla. Na drugi strani so svojo dobro formo, prav tako z zmago v Mariboru, potrdile tudi Šempetranke, ki so v Kamnik prišle kot drugouvrščena ekipa. Kot drugouvrščena ekipa so ga tudi zapustile, saj so kot prva ekipa v letošnji sezoni v domačem prvenstvu premagale Calcit Volley, ki je bil sicer boljši v bloku in v napadu, zato pa slabši na sprejemu, predvsem pa so gostje kar 15 točk dosegle z začetnim udarcem.

Varovanke Aljoše Jemca so odlično vstopile v derbi s Šempetrankami, ki so bile pred tekmo s tremi porazi in petimi zmagami njihove najbližje zasledovalke na prvenstveni lestvici. Z uspešnim napadom Eve Zatković so povedle s 6:1, zato je gostujoči trener Beno Božič že vzel svoj prvi polminutni odmor, po bloku Lucy Charuk pa je bilo že 9:2 za Calcit Volley. Na servis Andjelke Radišković so domače odbojkarice z dvema zaporednima blokoma Charukove Šempetrankam pobegnile že na 19:9, vodile pa so tudi še z 20:10. Nekaj upanja na preobrat je s svojimi servisi svoji ekipi ponudila Jerneja Lakovšek, saj je bilo le še 20:16 za Kamničanke. Toda po drugem polminutnem odmoru so se aktualne državne prvakinje le zbrale ter na servis Zatkovićeve in po bloku Katje Mihevc brez težav dobile uvodni niz.

V drugem nizu so gostje  na servis Mojce Božič prišle do treh točk prednosti (3:0), po napaki domače ekipe pa do štirih (9:5). Kamničanke so jim odgovorile s tremi zaporednimi točkami, zadnjo je prispevala Olivera Brulec Kostić, toda po novi napaki domače ekipe in dveh zaporednih asih Anastazije Žnidar je SIP Šempeter vodil s 15:10. A tudi po polminutnem odmoru še ni bilo konec težav za kamniško ekipo, kajti po točki Rituper je bilo že 20:13 za šempetrsko ekipo, ki visoke prednosti ni več izpustila iz rok. Izenačenje v nizih je potrdila Nina Kotnik, ki je še lani igrala za Calcit Volley.

Tudi v tretjem nizu so se nadaljevale težave domače ekipe na sprejemu, saj so po dveh asih Črnile, potem ko so domačinke še vodile s 6:4, Šempetranke prve prišle do treh točk prednosti (9:6). A je bilo njihovo veselje kratkotrajno, kajti na servis Eve Pogačar so do petih zaporednih točko prišle domače odbojkarice. Na enajsti sta bili ekipi spet skupaj, v izenačenem nadaljevanju pa so prve do zaključne žoge prišle gostje. Prvo so Kamničanke ubranile, tako kot tudi drugo in tretjo, nato pa je Pogačarjeva z blokom priborila svoji ekipi prvo zaključno žogo, ki jo je izkoristila  Eva Zatković.

Vendar pa izgubljeni niz gostij ni zaustavil. Še več, na servis Božičeve in z blokom Črnile so povedle s 5:0, in čeprav so se Kamničanke hitro približale le na dve točki zaostanka (5:7), so na sredini niza s točko Nike Markovič Šempetranke imele že šest točk prednosti (17:11). V domači ekipi je »škripalo« na sprejemu, premalo prodorne so bile tudi na svoj servis, na drugi strani pa so z novim asom Božičeve gostje pred vstopom v samo končnico vodile z 22:15. Z blokom Brulec Kostićeve so domačinke svoj zaostanek znižale na štiri točke (22:18), a je bilo vsega konec po novi napaki domače ekipe.

Svoj prvi letošnji tie-break so kamniške odbojkarice začele dobro, kajti po asu Katje Mihevc so prišle do treh točk prednosti (5:2), toda po polminutnem odmoru so Šempetranke izid na šesti točki že izenačile. S tem kamniških težav še ni bilo konec, saj so na menjavo strani odšle z dvema točkama zaostanka. Korak bližje zmagi so bile gostje po točki Kotnikove, ko je bilo na semaforju 10:6 za SIP Šempeter. Veliko zaslug za preobrat je imela s svojimi servisi tudi Markovičeve V končnici so gostje prišle do kar petih zaključnih žog, tretjo je zaključila Kotnikova.